Kilo Aldıran Yiyecekler

Çoğu kişi günümüzde fazla kiloları ile uğraşıp kilo vermek için yüzlerce yol dener. Ama bazı insanlarda bu durumun tam tersini yapar. Kilo almak için uğraş sarf ederler. Zayıf olmak ve ne kadar yemek yerseniz yiyin kilo almamak aslında hem genetik hem de sağlık sorunlarına dayanabilir. Bazen de hiçbir sorun olmamasına rağmen kilo alamazsınız. Öncelikle yapılan araştırmalarda kilo alamayan çoğu kişinin bağırsaklarında kurt vardır. Bağırsak kurtları vücudunuzda yaşar ve sizin almanız gereken günlük besinleri kendi alır. Böylece yediğiniz yemekler ne kadar fazla olursa olsun çoğu zaman doymazsınız. Bağırsak kurtları acilen tedavi edilmesi gereken bir hastalıktır. Bunun dışında eğer kilo alamıyorsanız bir uzmana görünüp ana nedeni belirleyip o neden üzerinden çözüm üretmek gerekiyor.

Kilo aldıran yiyecekler daha doğrusu besinler bellidir. Şekerli, yağlı, karbonhidratlı besinleri bolca tüketmek gerekir. Kilo alma sürecinde yiyeceğiniz yiyeceklerin kalori değerlerinin yüksek olması gerekir. Kalori değeri yüksek olan yiyecekler size kalıcı kilo aldırır. Eğer hareketsiz bir yaşamınız var ise bu besinler ile beslendikten sonra daha kolay kilo alırsınız fakat bunun sağlık açışından zararı vardır. İlerde vücudunuzun şeklinin bozulmaması ve diri kalmasını istiyorsanız kilo alırken fitness ve kardiyo çalışarak kaslı bir yapıya sahip olabilirsiniz.

Çok fazla hamurlu yiyecekler tüketen biri değilseniz hayatınıza hamur işlerini sokmanız gerekiyor. Hamur işleri yüksek kalori değeri ve karbonhidrat içerdiğinden vücudun kolayca kilo almasını sağlar. Unutmayın vücudun günlük karbonhidrat ihtiyacı en fazla 70 kalori civarındadır. Siz bu miktarın üstünde karbonhidrat tüketirseniz vücuda alınan bu besin yapısı yağa dönüşür ve depo edilir. Buda vücut yağ indeksinizi yani kilonuzu artırır.

Tuzlu yiyecekler kilo aldıran yiyecekler arasındadır. Bu yüzden eğer bir hastalığınız yok ise tuzlu yiyecekleri bolca tüketebilirsiniz. Vücudunuzun proteine olan ihtiyacı daha fazladır. Protein kasların gelişmesinde büyük rol oynar. Bu yüzden protein size daha sağlıklı bir kilo aldırır. Süt ve süt ürünleri, baklagiller ile vücudunuzun protein ihtiyacını karşılayabilirsiniz. Günümüzde bilinen en iyi kilo aldırıcı yiyecek türü fast food türü yiyeceklerdir. Eğer hamburger, pizza ve benzeri tarzda yemekleri seviyorsanız bolca tüketin. Çünkü bu yemeklerin bir menüsünde bulunan kalori miktarı yaklaşık olarak 1000 kaloridir. Buda size iyi bir kilo aldırıcı yiyecek olduğunu gösterir. Fast food tarzı yemekler sağlık açısından biraz tehlike arz eder. Bu yüzden evde kendiniz hazırlayarak daha sağlıklı bir fast food yemeği yapmış olursunuz. Ana öğünlerde tam tahıllı yiyecekler yemeyi tercih edin. Örneğin güzel bir makarnanın içerisinde tahıl oranı ve kalori miktarı yüksektir. Meyveler ile ara öğünlerinizi yapın. Muz kalorisi yüksek olan bir meyvedir. Muzu her gün bir adet tüketebilirsiniz. Günde en fazla 1000 kalori alarak haftada en az 1 kilo alabilirsiniz.

Kilo Aldıran Yiyecekler ve İçecekler Nelerdir?

– Avakado
– Badem
– Balık yağı
– Ceviz
– Çam Fıstığı
– Elma suyu
– Fındık
– Fıstık
– Kaju
– Kuru kayısı
– Kuru üzüm
– Patates
– Portakal suyu
– Üzüm suyu
– Yulaf ezmesi
– Yumurta

Yoruma kapalı.