Kilo Verme Yöntemleri

Kilo vermek için belli başlı yöntemler bulunmaktadır. Bu yöntemleri uygulayarak kısa sürede fazla kilolarınızdan kurtulmanız mümkündür. Unutmayın doğru yöntemleri düzenli olarak uygulayarak istediğiniz kadar kilo verebilirsiniz. Önemli olan motivasyonu yüksek tutup kilo vereceğinize kendinizi inandırmanızdır. Çünkü çoğu insan ilk zamanlarda kilo veremeyince motivasyonunu düşürür ve tekrardan yemeye devam eder. Bu durumda daha fazla kilo almaya ve ilerde daha fazla pişman olmaya neden olur. Unutmayın ki kilo verme sürecinde günlük spor ve egzersiz yapma alışkanlığı edinmeniz ve beraberinde beslenmenize dikkat etmeniz gerekiyor.

Kilo Verme Yöntemleri

1- Hamur işlerini yemeye ara verin. Yemek çeşitleri arasında kalorisi en yüksek kategoride bulunan hamur işleri aşırı kilo alma nedenlerinden biridir. Hamurlu yiyecekler içerisinde bol miktarda karbonhidrat bulundurduğu için vücut alınan karbonhidratları yağa çevirip depolar. Buda ilerde kurtulması zor kilolar almanıza neden olur.

2- Yağlı yiyecekleri hayatınızdan çıkarın. Özellikle kalp ve damar hastalıklarına neden olan yağlı yiyecekler sadece kilo alma açısından değil sağlık açısından da büyük zararlar vermektedir. Günümüzde çoğu kişi yağlı yiyecekler ile beslendiği için damar tıkanıklığı yaşayıp kalp krizi geçirebiliyor. Bu yüzden yağlı yiyeceklerden özellikle bu kategoriye giren fast food ürünlerinden uzak durmak gerekiyor. Hamburger gibi kalorisi yaklaşık 1000 olan fast food ürünlerini eritmek yemekten daha zor bir hal alıyor.

3- Şekeri hayatınızdan uzun bir süre çıkarın. Vücudun şekere ihtiyacı pek yoktur. Bu yüzden kullandığınız şekerler veya şekerli yiyecekler kilo almanıza neden olur. Ayrıca çok fazla şeker tüketmek şeker hastalığına da neden olur. Şekerin besin değeri çok düşüktür. Fakat besin değerinin düşük olmasının yanında kalori değeri de oldukça yüksektir. Kalori değeri yüksek olduğu için tüketilmemesi gerekir. Türk milleti olarak çayı çok severiz ve çoğu kişi çayı şekersiz tüketmek. Diyet döneminde kesinlikle çayı şekerli içmeyin. Vücut için gereken şeker miktarının meyve veya sebzelerde bulunan şekerlerden alınması gerekir. Bunun dışında gün içerisinde tüketilen abur cubur ürünleri sağlık açısından tehlike oluşturmaktadır. Çok fazla şekerli ürünleri tüketmek özellikle bel ve karın bölgesinde yağlanmayı arttırıcı bir unsurdur. Ayrıca gazlı içeceklerden de uzak durmak gerekiyor. Gazlı içeceklerde de aşırı derecede şeker bulunduğu için kilo alımı gerçekleşir.

4- Bol bol egzersiz yapın. Hareketsiz bir yaşam kilo almanın ana nedenlerinden biridir. Çünkü gün içerisinde sürekli yiyip kalori almak ve hareketsiz kalarak alınan kalorileri yakamamak kalıcı kilo alımı yapar. Uzmanlar günde düzenli olarak en az yarım saat yürüyüş veya koşu yapmanızı öneriyor. Eğer imkanınız var ise haftada 3 gün spor salonuna gidin. Kilo vermeye çalışırken spor yapmak vücudun bozulmasını engeller. Eğer aşırı derecede kilo verirseniz vücudunuzda sarkma, çatlama gibi sorunlar ortaya çıkar. Bunu engellemek için düzenli bir şekilde spor yapmanız gerekmektedir. Hızlı kilo verme serüveniniz bittiği zaman aynı anda spor yaptığınız için hayalinizde ki şekilli vücuda da kavuşmuş olacaksınız.

Yoruma kapalı.