1 Haftada Kilo Vermek İçin Hangi Doktora Gidilir?

Kilo Vermek için Hangi Bölüme Gidilir?

Kilo vermek için hangi doktora gidilir sorusu birçok kişinin merak ettiği konulardan bir tanesidir. Çoğu kişinin hızlı zayıflamak için son çareyi doktorda bulması bu sorunun çokça merak edilmesini sağlıyor.

1 haftada kilo vermek için hangi doktora gidilir? Bir haftada kilo vermek fazla kilosu olan kişiler için büyük önem arz ediyor. Fakat sağlıklı şekilde verilen kilolar bir anda verilmez ve yavaşça verilir. Bu sayede fiziksel deformelerin de önüne geçilmiş olunur.

Peki, kilo vermek için hangi doktora gidilmeli, kilo için hangi doktora gidilir, kilo vermek için hangi doktora gidilir sorularına detaylı bakalım.

Kilo Vermek İçin Hangi Doktora Gidilir Dahiliye Kilo Problemi İçin Bakar mı?

kilo-vermek-icin-hangi-doktora-gidilir

Kilo vermek için hangi doktora gidilir? Öncelikle kilo sorunu olan kişinin hangi problemden kaynaklı fazla kilolarının olduğunu anlamak için dahiliyeye görünmesi gerekir. Dahiliye gerekli tetkikleri yaptıktan sonra yönlendirme yapar.

Dahiliye gerekli tetkikler sonrası hastanın içsel problemlerini giderip, diyetisyene sevk eder. Kilo vermede gidilecek uzmanlık alanı diyetisyenlik olup, sizde sıralı olarak dahiliye ve sonrasında diyetisyene giderek kilolarınızdan kurtulabilirsiniz.

Kilo Vermek İçin Hangi Doktora Gidilir ve Diyet İçin Hangi Poliklinik Tercih Edilmelidir?

Kilo vermek için hangi doktora gidilir, diyet için hangi poliklinik tercih edilmelidir? Hastanelerde kilo vermek için bir poliklinik bulunmayıp, öncelikle dahiliye polikliniğine gidilmesi gerekir. Zaten randevularda da kilo vermek için bir bölüm bulunmadığından dahiliyeden randevu alınması gerekir.

Hastanelerde kilo vermek için hangi doktora gidilir sorusuna diyetisyen demek mümkün. Fakat bunun için önce dahiliye polikliniğinden randevu alınması gerekiyor. Artık öğrendiniz umarız sağlıklı şekilde aşırı kilolarınızda kurtulursunuz. Ayrıca kilo almak için hangi doktora gidilir uzman tv kanalında kilo verilmesi içinde bir program olup, sizlere yardımcı olabilir.

Kilo Vermek İçin Devlet Hastanesinde Hangi Bölüme Gidilir?

kilo-vermek-icin-hangi-doktora-gidilir
Kilo Vermek için Hangi Doktora Gidilir?

Kilo vermek için hangi doktora gidilir ya da kilo almak için hangi doktora gidilir? Devlet hastanelerinde bu sorunlar için bir bölüm bulunmayıp, her şeyin incelenmesi için dahiliye bölümüne gidilmesi gerekiyor.

MHRS üzerinden randevu almak istediğinizde sizi dahiliyeye yönlendirip, önce muayene olmanız gerekiyor. Kilo vermek için hangi doktora gidilir sorusuna dahiliyeden çıkan sonuçlar sonrası çoğunlukla diyetisyene yönlendirme olmaktadır. Yani kilo vermek için diyetisyene gidilir demek mümkün.

Kilo İle İlgili Hastane Bölümü İsmi Nedir?

Kilo vermek için dahiliye bölümünden randevu alınması gerektiğini söylemiştik. Hangi hastane olursa olsun sağlıklı şekilde kilo verilmesi için öncelikle dahiliye gidilmesi şart diyebiliriz.

Peki, kilo vermek için hangi doktora gidilir için dahiliye bölümünde neler araştırılır?

 • Yüksek tansiyon problemi var mı?
 • Tiroid bozukluğu var mı?
 • Kolesterol var mı?
 • Tip 2 diyabet mevcut mu?

Yukarıda yer alan problemleri saptamak adına dahiliye bölümü birçok test yapar. Test sonuçları çıktıktan sonra hastanın kilo probleminin kaynağı saptanır. Yapılan analizler sonunda kilo vermek için hangi doktora gidilir sorusunun da cevabı ortaya çıkar. Uzman olarak diyetisyene sevk işlemi gerçekleştirilir ve koordineli olarak hastanın kilo problemi giderilmeye çalışılır.

Su Diyeti İçin Hangi Doktora Gidilir?

kilo-vermek-icin-hangi-doktora-gidilir

Günümüzün popüler zayıflama diyetlerinden bir tanesi olan su diyeti çoğu kişi için çok etkili olmuş ve zayıflamalarında yardımcı olmuştur. Diğer diyetlerde olduğu gibi su diyetinde de bazı kriterler bulunuyor. Bu kriterlere uyulması halinde sağlıklı şekilde verilmesi kendiliğinden gerçekleşir.

Kilo vermek için hangi doktora gidilir, su diyetini doğru uygulamak için hangi doktordan randevu alınmalı? Diyet programlarının içeriğini çok iyi bilen bir uzmandan yani diyetisyenlerden yardım alınması gerekir. Hem günlük hayatınızda kilolarınızı artıran şeyleri saptamada hem de doğru bir beslenme programının oluşturulmasında diyetisyenin vereceği tavsiyeler yeterli olacaktır. Kilo vermek için hangi doktora gidilir sorusuna diyetisyen cevabını verdikten sonra sizlerin de sağlıklı şekilde kilo vermenizi dileriz.

Göbek Eritmek İçin Hangi Doktora Gidilir?

Kontrolsüz ve yanlış beslenme soncunda ortaya çıkan kötü sonuçlardan bir tanesi de zor eriyen göbeklerdir. Kişinin fiziksel olarak çirkin görünmesine, kıyafetlerinin anormal durmasına neden olan bu problem zor giderilen bir problemdir.

Kilo vermek için hangi doktora gidilir, göbek eritmek içinde aynı doktora gidilebilir mi? Evet kilo sorunu ile boğuşan insanların zaten çoğunda göbek de mevcut olup, aynı doktora gittiklerini söylemek mümkün.

Göbek sorununu gidermek için diyetisyene gitmeniz gerekiyor. Eğer egzersize ve diyetlere karşı dirençli bir göbeğiniz varsa plastik cerrahlara görünmeniz gerekir. Fakat bu noktaya gelmeden önce her türlü yöntemin denenmesi ve son çare olarak cerrahi işlemlere başvurulması sağlıklı olan yoldur. Fakat sağlığı tehdit eden bir göbek problemi varsa bu noktada direk cerrahi işlemlere başvurulabilir.

Çocuğum Çok Kilolu Hangi Doktora Gitmeliyim?

kilo-vermek-icin-hangi-doktora-gidilir

Çocuklarda ortaya çıkan kilo problemlerinin altında pek çok neden yatabiliyor. Bu durumdan ötürü kilo vermek için hangi doktora gidilir sorusuna kesinlikle dahiliye cevabını veriyoruz. Dahiliyede çocuğun neden kilo problemi oluşmuş öncelikle bu noktaya odaklanılır ve sonuca göre diyetisyene yönlendirme yapılabilir.

Peki, dahiliyede çocukların kilo problemlerine neden olan rahatsızlıklar nelerdir inceleyelim:

 • Yeme bozuklukları (Anoreksiya nervoza, Bulumia nervoza vs.)
 • Uyku bozuklukları
 • Depresyon
 • Glikoz toleransında bozukluk
 • Tip2 diyabet yani şeker hastalığı
 • Deri enfeksiyonları
 • Kalp hastalıkları
 • Solunum sistemi bozuklukları
 • Yüksek tansiyon sorunu
 • Sindirim sistemi bozukluğu
 • Ortopedik bozukluklar

Bu rahatsızlıkların fazla kilolu olan çocuklarda genel olarak birkaçının görüldüğü saptanmıştır. Özellikle diyabet rahatsızlığı en fazla görülen rahatsızlık olarak karşımıza çıkıyor. Sizde kilo vermek için hangi doktora gidilir diye merak ediyorsanız dahiliye bölümüne gitmenizi öneriyoruz. Dahiliye de gerekli olan her şey yapılacağından bu bölüm kilo problemlerinin giderilmesinde en önemli bölümdür diyebiliriz.

İlginizi Çekebilir: Diyetisyen Randevu Sistemi Nasıldır? Diyetisyen Randevu Nasıl Alınır? 

YouTube video

 

Yoruma kapalı.