Kinder Çikolata Kilo Aldırır Mı?

Çikolata hediyelerin hası, üzüntünün ilacıdır. Kendimizi mutsuz hissettiğimiz an çikolataya sarılırız. Ayrıca çocukların da deli olduğu bu yiyeceğe gün geçmiyor ki bir yenisi eklenmesin.

Kinder çikolata, lezzeti ve farklı yapısıyla tercih edilen lezzetlerden biridir.

Kinder Çikolatanın Sevilmesinin Nedeni

Sütlü krema dolgusunun enfes sütlü çikolata ile buluşması güzel bir lezzetin ortaya çıkmasına neden olmuştur. Çocukların ilgisini çeken bu keyifli atıştırmalık, büyükler için de aynı oranda dikkat çekici.

Bir dezavantajı var yemeye başladığınızda damakta bıraktığı tat bağımlılık yaratıyor.

İçeriği; Sütlü dolgu (%60) (şeker, yağsız süt tozu, bitkisel yağ (palm), sade yağ (süt ürünü), emülgatör: lesitin (soya), aroma verici (vanilin)), sütlü çikolata (%40) (şeker, tam yağlı süt tozu, kakao yağı, kakao kitlesi, emülgatör: lesitin (soya), aroma vericiden (vanilin) oluşan Kinder Çikolata besleyici özelliği ile de bilinmektedir.

Kinder Çikolatanın Besin Değerleri

100 gr Kinder Çikolatanın besin değerleri aşağıda verilmiştir.

Enerji: 566 kcal

Yağ: 35 gr

Doymuş Yağ: 22,6 gr

Karbonhidrat: 53,5 gr

Şeker: 53,3 gr

Lif: 0,9 gr

Protein: 8,7 gr

Sodyum: 0,313 gr

Kinder Çikolata ve Alınan Kilolar

Çikolata başlı başına enerji kaynağıdır. Bitter çikolata dışındaki çikolata çeşitlerinin diyetlerde kullanımı pek önerilmez. Çikolatanın tüm yararlarını sağlayan, bünyesinde taşıdığı kakao tozudur. Bu nedenle kakao oranı yüksek olanlar tercihiniz olmalıdır.

Kinder çikolata paketlerinde 12,5 gramlar halinde porsiyonlar bulunmaktadır. Bir porsiyon (12,5 gram) 70 kaloridir. Sadece bu küçük parçanın sizi keseceğini düşünüyorsanız arada bir yemenin hiçbir zararı yoktur. Fakat kendinizi durduramayanlardansanız hiç yememenizi tavsiye ediyoruz. Böyle sınırsız tüketimlerde Kinder Çikolata kilo aldırır mı? Sorusunun cevabına düşünmeden “Evet” diyebiliriz.

Çocuklarımız bu çikolatayı yemeye bayılır. Ama onların şanslı oldukları konu bitmez tükenmez enerjileridir. Çikolatayı yedikten dakikalar sonra hatta yerken bile aldıkları kalorileri yakarlar.

Eminiz çoğunuz çikolata tutkunusunuz. Kilo problemi yaşıyor ya da kilo almaya çok elverişli bir bünyeniz varsa mutluluğu çikolata da değil, başka yerlerde aramanızı tavsiye ediyoruz. Tüm bunlara rağmen çikolatadan vazgeçemiyorsanız hayatınıza çikolata ile birlikte hareket de katmanızı öneriyoruz.

Yoruma kapalı.