2023 Kiremit Rengi Koltuk Takımı Modelleri ile Tanışın!

Kiremit Rengi Koltuk Takımları Hangileri?

Kiremit rengi koltuk takımı, geçmişten günümüze her zaman tercih edilen ve modası asla geçmeyecek eşyalardandır. Yaşam alanında vazgeçilmez bir eşya olan koltuk takımları seçilirken öncelikle yerleşime ve ölçüye önem verilmelidir. Daha sonra ise hem şık hem de spor çeşitlerde koltuk takımları bulabilmek mümkün.

Kiremit Rengi Koltuk Takımlarında Tarzlara Göre Hangi Modeller Tercih Edilir?

kiremit-rengi-koltuk
Kiremit Rengi Koltuk Takımı

Birçok insan eşyaların kişiliği yansıttığını düşünür. Bu yüzden evde yansıtılmak istenilen konsepte göre koltuk takımı seçmek önemlidir. Kiremit rengi koltuk takımlarının, herkesin zevk ve ihtiyacına göre farkı çeşitlere sahip olduğu için daha çok tercih edildiği düşünülebilir. Modern, klasik ya da daha spor tarzda olanlar için farklı modeller bulunuyor.

Kiremit Rengi L Koltuk Takımı

L koltuk modeli için mobilyanın yerini önceden belirlemek önemli. Ayrıca ölçüleri de önceden belirlemek gerekebilir. Bu aşamalardan sonra ihtiyaca ve zevke göre belirlenen L koltuk takımları ergonomik modelleriyle müşterilerine rahat bir kullanım sağlar.  Köşe takımları yani L koltuklar üretilirken farklı kumaşlar kullanılır. Bu yüzden temizlik konusu kumaşa göre değişkenlik gösterir.

Kiremit Rengi Chester Koltuk Takımı

Chester koltuk takımı, koltuğun sırt ve kol kısımlarının kapitone kumaş ile kaplanması ile oluşan bir modeldir. Kapitone yapılırken genelde düğme kullanılarak kumaş gerdirilir ve böylece koltukta çukurlar oluşur.

Piyasada hem modern hem klasik tarzlarda chester koltuk takımı bulmak mümkün. Ayrıca pek çok farklı kumaş türünde de üretilebiliyor. Deri olanlar daha çok iş yerlerinde tercih edilirken evlerde nubuk kumaş denilen normal kumaş ile derinin karışımı olarak bilinen kumaş kullanılabilir. Su geçirmez bir kumaş olduğundan sıklıkla tercih edilen bir kumaş türüdür.

kiremit-rengi-koltuk

Kiremit Rengi Avangart Koltuk Takımları

Diğer modellere göre daha gösterişli olarak karşımıza çıkan bu model koltuklar genelde ithal kumaşlardan ve ahşap malzemelerden üretiliyor. Bu yüzden kullanımı uzun yıllar sürebiliyor. Koltuk takımı olarak avangart model tercih edildiğinde yine avangart modelde televizyon ünitesi ve orta sehpalar ile oluşturulan kombinler oldukça şık ve estetik bir görünüm sağlanıyor.

Koyu Kiremit Rengi Koltuk Hangi Renkle Uyumlu Olur?

kiremit-rengi-koltuk

Kiremit rengi koltuk takımı ile evdeki eşyaların renk uyumu oldukça hassas olunması gereken bir konudur. Dolayısıyla koltuk takımında bu renk tercih edilecekse evdeki eşyaların renkleriyle doğru kombinlemesi gerekir.

Kiremit rengi koltuk takımı ile uyum sağlaması için bej ve beyaz tonlarındaki eşyalar tercih edilir. Halı ve perde ise yine beyaz, krem olabileceği gibi yeşil tonları olduğunda da oldukça gösterişli bir görünüm elde edilebilir. Sadelik isteyenler ise siyah ve gri renkte halı kullanabilir.

Duvar rengi olarak farklı bir tarz elde etmek isteyenler kiremit rengi koltuk ile uyumlu olarak mavi renk duvar kullanabilirler. Ancak sadelikten yana olanlar krem ve beyaz duvar renkleri tercih ediyor.

Krem ve Kiremit Rengi Koltuk Takımları Uyumu Nasıl?

Kiremit rengi koltuk takımlarıyla kombinlenecek en güzel renk krem rengi olarak görülüyor. Krem ve kiremit rengi modası geçmeyecek renk kombinlerinden. Bu yüzden sıkılmadan uzun yıllar tercih edilebilir. Krem rengini oturma odasında kullanmak küçük çocuklara sahip olanlar için sorun olarak görülse de kullanılan kumaş ile bu sorun ortadan kaldırılabilir.

kiremit-rengi-koltuk

Gri ve Kiremit Rengi Koltuk Takımları Tercih Edilebilir mi?

Gri tonlarındaki renkler pek çok renkle uyum sağlasa da kiremit rengi ile uyumu çok daha yüksektir. Modern görünümden yana olanlar birden fazla renk kullanarak uyum sağlamak isterler. Bu noktada kiremit rengi koltuk takımı seçildiğinde diğer dekorasyon ürünleri gri olabileceği gibi doğrudan koltuk takımında kiremit ve gri birlikte seçilebilir.

Kiremit ve gri renk eşyalar ile uyumlu olarak duvar rengi beyaz, bej ya da kahverengi olabilir. Eşyalarda gri çok baskın olmadığı takdirde duvarlarda gri tonlarının tercih edilmesi önerilebilir.

Kiremit Rengi Koltuk Takımı – İstikbal Mağazasında Farklı Çeşitler Var mı?

kiremit-rengi-koltuk

İstikbal’de koltuk takımı modelleri olarak modern, chester, avangart ve klasik modeller mevcut. Ayrıca pastel ve canlı pek çok renge, parlak ya da mat pek çok kumaşa sahip, üçlü, ikili, yataklı, yataksız çeşitte pek çok koltuk bulunuyor.

Koltukların genellikle 2 yıl garantisi bulunuyor. Estetik zevklere ve ihtiyaçlara göre herkese uygun bir model bulunabilecek kapasitede bir mobilya mağazası olarak müşterilerin karşısına çıkıyor.

 

Yoruma kapalı.