Kısa Sürede Zayıflama

Diyet listeleri kişiden kişiye farklılık göstermektedir. Çünkü her insanın metabolizmasını hızlandırma yöntemi aynı şekilde değildir. Biri ekmek yemeden ayda 3 – 5 kilo verirken, sadece çorba ve salata ile beslenip 1 ay içerisinde kilo alanlarda da bulunmaktadır. Kısa sürede zayıflama, hem sağlıklı hem de verilen kiloların geri alınmaması üzerine verilmelidir.

Akşam yemeklerini erken saatte yiyebilirsiniz. Asla gece atıştırmalarına olanak sağlamayın. Hafif ve doyurucu olmalıdır. Tatlı ve şekerli meyvelerden mutlaka uzak durmalısınız. Yemeklerden sonra hafif bir tatlı yemek ülkemizde adettir. Ama bu adeti zayıflamak için bir süre unutmalıyız. Yemeklerden sonra tok karnına, şekerli ve meyveli tatlılar yenmemeli.

Alkol tüketiyorsanız eğer zayıflama sürecinde uzun bir ara vermelisiniz. Çünkü alkol besinlerdeki yap emilimini fazlasıyla arttıracaktır. Ayrıca gazlı içeceklerin de hepsine ara vermeniz gerekiyor. Ilık su ile yeşil çay öğün aralarında içilmesi gerekmektedir.

Erken kalkarak güzel bir yürüyüş ve egzersiz yapmanız kısa sürede kilo vermenize etki edecektir. 15 dakikalık hareketler ile vücudunuzu sabahları dinç hissedebilirsiniz.

Gününüzü 6 parçaya bölerek ihtiyacı kadarıyla besin tüketebilirsiniz. Küçük ve masum görünen yağlı ve şekeri yüksek olan yiyeceklerden hemen uzaklaşmalısınız. Tabağınızı küçük ayarlayın ki gözünüz doymamazlık yapmasın. Küçük porsiyonlar ile tabağınızı doldurduğunuzda midenizde bunu onaylayacaktır.

Su, diyette önemli noktalardan bir tanesidir. Yetişkinlerde su vücudun toplamda %55 – %60’ını oluşturmaktadır. Bundan dolayı da vücudun ihtiyacı olan besin ve besin öğelerini alırken yeterli miktarda da su almanız gerekmektedir. Kilo verme esnasında metabolik artıkların uzaklaştırılmasından dolayı, hücre yapımı için yeterli miktarda su alınması gerekmektedir.

Gece yatmadan önce mutlaka süt için. Süt içmek yağ yakımını kolaylaştıracaktır. İnek sütü içerseniz içerisindeki linoleik asit sayesinde yağ yakımı daha fazla olacaktır. Yatmadan önce mutlaka 3 – 4 saat önce akşam yemeğinizi yemelisiniz. Hem sağlık bakımından hem de yağ olarak depolanması önlenmektedir.

Uzmanlar çocukların hızlı kilo vermesini yanlış bulmaktadırlar. Büyümekte olan bir kişinin karbonhidrat, kalsiyum, mineral ve vitamin gibi besinleri mutlaka alması gerekmektedir. Kısa yoldan kilo kaybetmesinin hatalı olduğunu her zaman dile getiriyorlar. Gelişmekte olan bir bireyin haftada 1 kilodan fazla vermesi vücuduna zararlıdır. Büyümekte olan kişilerin kilo verirken temel besin maddelerini alarak vermeleri gerekmektedir. Bu yüzden büyüme çağındaysanız mutlaka bir doktora başvurmalısınız. Kısa sürede kilo verirken yetişkin bir bireyin amacı, vücudun kas ve su kaybı değil, yağ kaybı olmasına dikkat etmelidir. Belli bir süre uygun bir diyet ile ve egzersiz ile mümkün olabilmektedir.

Yoruma kapalı.