Kolay Zayıflama Yolları

Kilolu olan herkes hiçbir zorluğa katlanmadan güzel görünmeyi isterler. Kolayca zayıflamak aslında göründüğünden daha kolaydır. Fakat uyulması gereken bazı kurallar vardır. Tabii bu kurallara ne uyduğunuzu denetleyecek biri olmadığından bunu kendi kendinize yapmanız gerekecektir. Biz yazılarımızda sizlere yardım olmak istesek de abur cubur yerken gelip elinizden alamayız. Yemeği fazla kaçırdığınızda size dur diyecek birisi de çok zordur. Bütün iş ilk önce sizde bitmektedir. Önerilerimizle beraber kolay zayıflama yollarına uyabilirseniz kilo vermemek için bir nedeniniz kalmıyor.

– Kızartma ve pastalardan uzak durun. Hem yağlı yiyecekler yiyip hem de zayıf olamazsınız. Özellikle kızartmalardan gelen yağlar vücudunuzda rahat bir şekilde yağ depolayabilirler. Göbeğinizin incecik olmasını istiyorsanız kızarmış yumurtayı, patatesi unutacaksınız.

– Hamburger, çizburger, kola, cips satılan yerlerden de uzak durun. Alışveriş merkezlerine sürekli gidiyorsanız buralardan uzak durmalısınız. Bu tip merkezlere gidip bunları yemeden geri dönerseniz zaten zayıflama isteğiniz daha ağır basacaktır.

– Bol bol meyve ve sebze yemelisiniz. Çok fazla abartmamak şartıyla kendinize daha cömert davranabilirsiniz. Kızartma konusunu kesinlikle unutmalısınız. Kızartmanın üzerine meyve yemeniz zaten başlı başına bir hata olur.

– Çikolata yiyebilirsiniz. Yanlış duymadınız evet küçük bir parça siyah çikolata yeme hakkınız var.

– Yediğiniz yemeğin saatlerini tutun. Birçok kişi farkında olmadan lokmaları büyük bir şekilde yutar ve yemek süresi kısa olduğundan az yemek yediklerinizi zannederler. Eğer yemek yeme süreniz 5 – 10 dakikadan kısa ise masada her şeyi yiyorsanız burada tek suçlu siz oluyorsunuz. Küçük lokmalar halinde yavaş bir şekilde lokmayı 10 parçaya bölerek midenize indirmelisiniz.

– Masaya evde ne varsa koymayın. Özellikle ev hanımlarının vakti bol olduğundan her çeşitten sofraya koyarlar. Bu durumda eve gelen çocuk ve eş farkında olmadan günlük yemesi gereken besinin fazlasını yiyecek ve kilo almaya bir artıları olacaktır.

– Yemekler de artık ekmek yemeyeceksiniz tabii ki de. Bu sürece girdiyseniz eğer ekmeği unutacaksınız. İlk başlarda midenizin genişliğinden dolayı ekmeksiz yemekler sizi tatmin etmeyecektir. Midenizde büyük bir boşluk oluşacaktır bunun yerine su içebilirsiniz. Gazlı içecekler değil dikkat edin su içerek geçirebilirsiniz.

– Daha çok ev hanımlarına hitap eden bu maddemiz de günlere gidip o kadar pasta, tatlıyı midenize indirmektir. Karnınız da çok fena aç o kadar güzel şeyi de bırakacak mısınız? Tabii ki de hayır biraz tadına baksam ne olacak ki diyerek yemeye koyulacaksınız. Bir bakmışsınız arkadaşınızın koyduğu tabaktan geriye kalan tek şey tabak ve çatal olacaktır. Aklınıza hemen kızartma ve gereksiz yağlı besinleri yemeyeceğinizi getireceksiniz ve kibar bir şekilde reddedeceksiniz.

– Zayıflamak istiyorum diyorsanız günlük faaliyetlerinizi sürdürürken bir de bunun yanına sporu ekleyebilirsiniz. Spor ile daha kolay bir zayıflama içerisine gireceksiniz. 15 – 20 dakika bile olsa hareketleri yapabilirsiniz. Sabah erken saatlerinde veya boş bulunduğunuz bir vakitte spor yapmaktan kaçınmayın. Sadece diyetle bir yere varamazsınız.

Yoruma kapalı.