Kolay Kilo Vermenin Yolları

Kolay Kilo Vermenin Kolay Yolları

Kolay kilo vermenin yollarını arayan kişiler öncelikle iradelerine sahip çıkmalıdırlar. Basit yöntemler ile sizlere zayıflamanın inceliklerinden bahsedeceğiz. Spor salonuna gitmeden ve sıkı bir diyet yapmadan kolay kilo vermenin yolları maddeler ile yazımızda bulunmaktadır.

Yemekten Önce Bir Bardak Su

– Her zaman yemeklerden önce mutlaka bir bardak su içmelisiniz. Tok kalmanızı da önleyecektir. Bu sayede de aşırı yemeklerden kaçınacaksınız.

Salata Soslarını Bırak Taze Meyve Ye

– Öğünlerinizde basit yer değişiklikleri yapabilirsiniz. Hazır üretim şeklinde olan, ağır salata soslarını bir kenara bırakın ve salatanıza sirkeli sos hazırlayabilirsiniz. Bu, sizin her öğle yemeğinizde fazladan 80 kalori almanızı engelleyecektir. Aynı şekilde kurutulmuş meyvelerden değil de taze meyve yemeniz daha az kalori almanızı sağlayacaktır.

Kriz Anında Bitter Çikolata

– Çok canınız tatlı çekiyor ama kilonuzu korumak zorundasınız diye düşünüyorsunuz ve yemiyorsunuz en azından tatlı krizinizi önleyebilmek için bir parça siyah çikolata yiyebilirsiniz. Böylelikle çikolata ile tatlı krizinizi azaltarak fazla kalori almadan sağlıklı bir seçim yapmış olacaksınız.

Küçük Tabaklar Küçük Porsiyonlar

– Porsiyonlarınızı mutlaka kontrol altında tutmalısınız. Kilo vermek istiyorsanız öncelikle her öğünde aldığınız porsiyon miktarı önemlidir. Küçük tabakta yemeyi tercih ederseniz az yemekle tabağınızın dolduğunu görecek ve kendinizi tatmin edebileceksiniz.

Spor Mutlaka Yapın

– Hareketsiz olmaktan kaçının. Zamanım yok spor salonuna gidemiyorum diyorsanız gün içerisinde daha hareketli olmak zorundasınız. İşe yürüyerek gidin, gideceğiniz yere otobüsten veya arabadan biraz mesafede inerek yürüyüş yapabilirsiniz. Asansör yerine merdivenleri kullanmak kalori yakma da birebirdir.

Bol Bol Su İçin

– Kola, meyve suyu, alkollü içeceklerde fazladan boş kalori bulunduğundan farkında olmadan kilo alabilirsiniz. Bunları yerine suyu tercih edebilirsiniz. Bol bol su içerek kendinizi ve vücudunuzu daha rahat hissedeceksiniz. Suyunuzun içerisine limon, salata ve ya nane atarak da içebilirsiniz.

Uzun Süre Aç Kalmayın

– Uzun süre kendinizi aç bırakmayın. Aç hissetmeniz iyi olabilir fakat tüm gün kendinizi aç bırakırsanız gece ağır yemekler de yerseniz midenize yüklenmek sağlık açısında iyi olmayacaktır. Bu da kilo vermenize engel olacaktır. Öğünlerinizin ve ara öğünlerinizi zamanında yerseniz bir sıkıntı yaşamadan kilo verebilirsiniz.

Bol Lifli Gıdalar

– Atıştırmalık olarak yüksek protein içeren gıdaları tercih etmelisiniz. Ayrıca bol lif içeren gıdaları da seçebilirsiniz. Yüksek kalori de olan cipsler, bisküviler yerine protein ve liften zengin olan besinleri seçerseniz eğer sizi tok tutan atıştırmalıklarla gün içerisinde kendinizi rahat hissedebilirsiniz. Yoğurt, yağsız patlamış mısır, tam tahıllı ekmek gibi seçimleri yapabilirsiniz.

Akşam Yemeğini Erken Yemek

– Akşam yemeklerinizi çok geç yemeyin. Erken saatte ve hafif yemekler olmasına dikkat etmelisiniz. Günlük alacağınız toplam kalorinin %25’ini akşam yemeği oluşturmaktadır. Günün son öğünü yatmadan önce 2 – 3 saat önce yerseniz sindirimde de zorlanmayacaksınızdır.

Uykunuzu Alın

– Az uyumak gün boyu daha fazla yemenize neden olacaktır. Gün içerisinde enerjinizde düşük olacağından uykunuzu arttırın. Yedi ile dokuz saat uyumaya çalışmalısınız. Uyurken kalori yakılabildiğini biliyorsunuzdur. Uyku sırasında büyüme hormonu salgılanır ve bu hormon da metabolizmayı çalıştırmaktadır. Geç saatte yemek yerseniz, gece uyurken hormonun daha az çalışmasına ve dolayısıyla metabolizma hızını da yavaşlatmaya neden olacaktır.

Yoruma kapalı.