Hızlı Kilo Alma

Kimimiz çok kilolu olmaktan şikayetçiyken kimimiz de tam tersi kilo almaya çalışıyoruz. Hızlı ve sağlıklı bir şekilde kilo alarak istediğiniz fiziğe ulaşabileceğiniz yöntemlerimiz ile mutlu olabileceksiniz. Zayıf günlerinizden geriye pek bir şey kalmayacaktır.

Zayıflamak isteyen kişiler öğün miktarını düşürürken siz kilo almak için kesinlikle öğün atlamadan özellikle kahvaltılarınız da kaşar, peynir, bal, ekmek türevlerinden olan yüksek kalorili gıdalardan oluşturun. Ara öğünlerinizde de sevdiğiniz kilo yapan kalorisi yüksek besinlerden yiyen böylece hızlı bir şekilde daha iyi kilo alacaksınız. Kendinize yüksek kalorili yiyecek listesi hazırlayın ve her daim yanınızda bulundurun. Bu listede kendi sevdiğiniz yiyeceklerden oluşan ana ve ara öğünler hazırlayın.

Bir hastalığınız yoksa kilo almanıza engel olacak, zayıflamak isteyenlere nazaran daha eğlenceli çünkü pek bir sınır konulmamaktadır. Aslında bu durumda kendinizi şanslı hissedebilirsiniz. Çünkü kilo almak, kilo vermekten daha kolay. Hareketlerinizi azaltın. Fazla hareket etmeniz kalori yakmanızı daha fazla sağlayacaktır.

Sizin ihtiyacınız kalori yakmak olmadığından yüksek kalori alarak az da hareket ettiğiniz de vücudunuz yağları depolamaya devam edecektir. İstediğiniz kiloya kadar kalorisi yüksek besinleri tercih ederek, hareket performansını da değiştirerek kolaylıkla kilo alabilirler. Kalori alım miktarınıza 500 kalori ekleyebilirsiniz. 500 kalori almak çokta zor değildir.

Günlük yemeklerinize devam edin, ara öğünlerinize yüksek kalorisi olan besinleri ekleyin. Kuru yemiş, çikolata gibi. Meyve suları da fazlasıyla kilo aldırmaktadır. Kilo almak isteyen kişiler midelerinde sorun yoksa soda içebilirler. Yalnızca bir kaç soda birkaç yüz kalori anlamına gelmektedir. Soda sevmiyorsanız meyve suları da işinizi görecektir. Meyve suları şekerli olduklarından yüksek kalori anlamına gelmektedir. Günlük olarak portakal suyu, limonata gibi içecekler ile kısa süre de kilo almanıza faydası olacaktır.

Geç saatler de yemeklerinizi yiyebilirsiniz. Saat 7’den sonra yemek yerseniz daha fazla kilo yaptığını herkes bilmektedir. Kilo almak isteyenler bu öneriye dikkat ederek akşam yemeklerini geç saatlere bırakmalıdırlar. Geceleri uykuda hareketsiz bir konumda olduklarından kalori yakım miktarı da düşmektedir. Geç saatlerde yediğiniz yemekler size kilo olarak geri dönüş yapacaktır.

Protein yönünden zengin gıdalara yönelin. Kilo almak için aldığınız protein miktarını artırmalısınız. Proteinler de kalorisi yüksek olan gıdaları tercih ederek kısa süre de kilo alabilirsiniz. Yiyecekleriniz, peynir, fıstık ezmesi, fasulye, mercimek, ekmek, makarnalar, kuru yemişleri tercih edebilirsiniz.

Yemek porsiyonları büyük olmalı az asla almamalısınız. Tabağınız büyük olsun ve porsiyonlarınızı fazlasıyla koyabilirsiniz.

Bu saydıklarımızın hepsini uyguluyor ve buna rağmen hala kilo alamıyorsanız mutlaka diyetisyene gitmelisiniz. Çünkü bu durumda biyolojik olarak bir sebep bulunmaktadır. Hormonal nedenlerden veya parazitlerin vücudu işgaline sebep olan zayıflığa neden olanların başında gelmektedir. Hastalığınız tespit edildikten kısa bir sürede tedavinizi yaptırarak kilo almanızı sağlayabilirsiniz.

Yoruma kapalı.