Lahana Suyu Kürü Diyeti

Uygulamadan önce dikkat edilmesi gerekenleri sizler için bu yazımızda paylaşmış durumundayız. Bu kürü uygularken kullanılması gereken malzemeler yeşil sarımsı lahana, taze maydanoz ve taze olarak sıkılmış limon suyuna ihtiyaç vardır. Lahanaları ve maydanozlar pazar yerlerinden veya manavlardan alabilirsiniz. Sera lahanalarını kesinlikle kullanmamalısınız, amaca uygun olmadığından sizin için bir yararı olmayacaktır. Maydanozlar taze, sararmamış ve de küçük yapraklı olanları tercih etmelisiniz. Kürü uygulamaya geçtiğinizde tokluk duygusu da hızlı bir şekilde bünyenize yerleşecektir. Maydanoz ve limon suyunun beyaz lahana ile birlikte kullanılmasının bir diğer yararı ise ruh sağlığının ne kadar güçleniyor olduğunu hissetmenizdir. Sebze detoksu sayesinde sıkıntıdan yemek yeme sürecinizde ortadan kalkacaktır. Kürü tamamladıktan sonra kolayca tekrar kilo alma yatkınlığınızda ortadan kalkacaktır. Kilonuzu uzun bir müddet koruyabildiğinin farkına varacaksınız. Abur cubur yemek şartı ile tabii ki de.

Lahana Suyu Kürü Hazırlanışı

Kaynamakta olan yarım litre klorsuz suya, dört adet iri lahana yaprağını çok fazla parçalamadan katabilirsiniz. Ağzı kapalı bir şekilde kısık ateşte 3 dakika kaynatın. 3 dakika bitince kapağı açıp içerisinde yarım demet taze yeşil maydanozu gövde sapları ile beraber ilave edin ve kaşık ile içeriğine iyice karışmasını sağlayın ve tekrar ağzını kapatarak 2 dakika da kaynatmaya devam ediniz. Toplam 5 dakika tamamlanınca ocağın altını kapatıp ılımasını bekleyiniz. Ilıdıktan sonra süzüp suyunu ayırın. Kaşık yardımı ile lahana ve maydanozu biraz bastırarak suyunun akmasını sağlayın. Cam kapta ayırdığınız haşlama suyunu dilerseniz üçe bölerek sabah, öğle ve akşam içebilirsiniz.

İkiye bölerek de sabah ve akşam kullanabilirsiniz. Aç karnına içilmesi çok daha etkili olacaktır. Burada dikkat edilecek konulardan biri de her içimden önce iki kaşık taze sıkılmış limon suyunu ilave etmenizdir. Eğer aç karınına içmek istemiyorsanız öğünlerden iki saat sonra içebilirsiniz. Süzüp ayırdığınız lahana, maydanoz ılıyınca taze sıkılmış limon suyunu da ilave ederek içeceksiniz. İçeceğiniz miktar kadarına da iki yemek kaşığı taze limon kesinlikle ilave edilmelidir.

Kürün hazırlanmasında yarım demet maydanozdan bahsetmiştik. Demetlerin içeriğindeki maydanozu sayıları da farklı olabilir. Dört adet büyük yaprak beyaz lahanaya koyabileceğiniz maydanoz sayısı 20 – 25 adettir. Maydanozun gövde saplarıyla ile kullanılması gerekmektedir.

Lahana Suyu Kürü Uygulanması

– 7 gün uygulanacak.
– 3 gün ara verilecek.
– Tekrardan 7 gün uygulanacak.
– 3 gün ara verilecek.
– Tekrardan 7 gün uygulanacak.

Toplam olarak 21 gün uygulanacaktır.

Yoruma kapalı.