Zayıflama Önerileri

Bir çok insan için kilo vermeye çalışmak zorlayıcı gibi gözükmektedir. Kilo kayıplarının geçici olarak olması ve verilen kilonun geri kazanılması da pek çoğumuzun karşılaştığı bir durumdur. Bir çok diyet programını uygulayıp da kilo veremeyenler başarısız oluyorlar, çünkü verdikleri kiloyu tam olarak koruyamadıkları için hedeflerini yapamıyorlar. Günümüzdeki araştırmalarla elde edilenler bizlere sağlık zayıflama önerileri sunmaktadır. Bu yazımızda da size zayıflama önerilerine sunacağız. Sağlıklı olarak zayıflamanın nasıl olduğunu görecek ve kısa sürede kilolarınızı verebileceksiniz.

1- İlk olarak zayıflama yöntemleri arasında egzersiz vazgeçilmez olmalıdır. Uzun vadeli bir kilo vermek istiyorsanız yapmanız gereken en önemli etkendir. Egzersizlerin etkili olması için haftada en az beş defa yarım saatlik çalışma yapmalısınız. Yeni belirlenen araştırmalar ile 10 dakikalık 3 egzersizin 30 dakikalık egzersizden daha fazla olduğu söylenmektedir. Zevk aldığınız egzersizler ile başlarsanız emin olun ki ileride egzersizler hayatınızdan çıkmamak adına kalıcı olarak kalacaktır.

2- Kilo verecekseniz eğer ağırlık çalışmalarını da katmanızı tavsiye etmekteyiz. Ne kadar çok kas dokusu olursa, harcayacağınız kalori de daha çok olacaktır. Profesyonel ağırlıkçıların ve spor yapan kişilerin neden kilo almadıklarını oldukları kiloyu nasıl koruduklarına bir cevaptır bu. Buna ek olarak da kaslar kendini korumak için kendiliğinden her gün kalori yakmaktadırlar.

3- Kendinize bir günlük tutun. Kilo vereceğinizi engelleyen besinleri veya yaptığınız herhangi bir şeyi kenara yazın. Ne yediğinizi, kaç porsiyon olduğunu, gün içerisinde ne kadar acıktığınızı ve açlık konusundaki hislerinizi not alın. Bu notlar ile yeme duygunuzun her geçen gün değiştiğini görebileceksiniz yada gördüğünüz zaman ne kadar çok yediğinizin farkına vararak gün geçtikçe bunları azaltabilirsiniz.

4- En önemli maddelerden olan sağlıktır. Çünkü sağlıksız kilo verdiğiniz zaman günümüzde örnekleri de çok bulunmaktadır verdiğiniz kiloları direk geri almaktasınız. Besinleri seçerken kilonuzu ne türde etkileyip etkilemeyeceğine dikkat edin. Sağlığınızı bozmayacak türde kendinize uygun diyeti seçebilirsiniz.

5- Fast food kültürü ülkemize geldiğinden beri porsiyon miktarları da fazlasıyla artmaktadır. Bir kafede otururken tükettiğiniz gıdalar da dikkatli olmalısınız. Dışarıda yemek yerken yemeğinizin tamamını yemek zorunda değilsiniz. Acıktığınız zaman kendinize söz geçirmeyi öğrenmeli ve gerçekten doyduğunuz hissini kendinize hissettirmelisiniz.

6- Çevrenizde sizin gibi kilo vermek isteyen arkadaşlarınız varsa beraber yürüyüşlere çıkabilirsiniz. Onlardan hem destek alarak hem de kendiniz desteği vererek birlikte kilo verme sürecini başlatabilirsiniz.

7- Bir anda 2 hafta da 5 – 6 kilo verdiğinizde sevinmeyin. Büyük ihtimalle sağlıksız bir şekilde verdiğiniz kiloyu fazlasıyla da geri alacaksınız. Yavaş ve adımlarınıza dikkat ederek kilo verdiğiniz zaman gerçekten vücudunuzdaki değişimi sizlerde çok beğeneceksiniz.

8- Kilo verirken yağ alımının da azaltılması gerektiği uzun yıllardır herkes tarafından bilinmektedir. Yağların her gramı 9 kalori olduğundan, karbonhidratlarında her gramının 4 kalori olduğunu düşündüğümüzde yağ alımının mutlaka azaltılması gerektiğini aklımızdan çıkarmamalıyız.

Yoruma kapalı.