Limon Suyu Diyeti Nasıl Yapılır?

Yediğimiz yiyeceklerden, içeceklerden, soluduğumuz havadan dahi vücudumuza toksinler alınır ve bir süre sonra vücutta birikmeye başlar.Bu da metabolizmanın yavaşlamasına yol açar. Aynı oranda yemek yemeye devam etseniz dahi metabolizmanız yavaşladığı için kilo almaya başlarsınız. İşte sizi bu durumdan kurtaracak olan şey limondur.

Limon vücuttaki toksinlerin atılması konusunda mucizevi bir etki göstererek toksinlerden vücudu arındırır. Limonun cilt bakımı, sindirim, böbrek taşı, ağız ve diş sağlığı, kemik sağlığı, saç bakımı, kalp ve damar sağlığı gibi birçok alanlarda faydası bulunmaktadır.

Limon Suyu Tüketirken Dikkat Edilmesi Gerekenler
Normalden fazla tüketilmesi mide yanması, reflü ve mide ülserini tetikleyebilir. Bu nedenle limon suyu içerken yarı yarıya sulandırarak tüketmeye dikkat etmeliyiz.

Not: Limon suyu tek başına zayıflamaya etki etmez. Gün içinde tükettiğimiz gıdalara dikkat ederek, egzersizle birlikte limon suyunu da tüketerek zayıflama sürecinizi hızlandırabilirsiniz. Ayrıca limon suyu kan şekerini de düzenleyerek tokluk sürenizi uzatacaktır. Hücrelerde depolanan yağın yakılma süresini hızlandıracaktır.

Uygulanacak Örnek Diyet Listesi
– Sabah kalkar kalkmaz bir bardak limonlu su içilmelidir. Bunu gün içinde 6 kez tekrar ediniz.

– Kahvaltıda kızartmalardan uzak durunuz. Peynir, zeytin, domates, salatalık ve şekersiz çay, 2 dilim kepek ekmeği ile kahvaltınızı yapınız.

– Ara öğün için meyve salatası tüketiniz.

– Öğlen yemeğinizde sebze yemeği tüketiniz yanında 1 kase yoğurt ile birlikte.

– Gün içinde 2,5 litre su tüketiniz.

– Ara öğünde limonlu suyunuzu tekrar tüketiniz.

– Akşam yemeğinde balık, tavuk ızgara ve salata, yoğurt tüketiniz. Yemekten 2 saat sonra limonlu suyunuzu tekrar içiniz.

– Geceye doğru açlık hissederseniz limonlu suyu tekrar içiniz. Gün içinde limonlu suyu 6 – 7 bardağa tamamlayınız. Bu süreçte kızartmalardan, hazır gıdalardan, tatlılardan uzak durunuz.

Yemekleri yavaş yavaş çiğneyerek tüketiniz. Sebze çorbaları tüketebilirsiniz. Meyve sularından uzak durunuz. Bunlara dikkat ederek 1 haftada egzersizle veya günlük 30 dakikalık yürüyüşle birlikte haftada 3 – 4 kilo verebilirsiniz.

Yoruma kapalı.