Emziren Anne Diyeti

Doğum yaptıktan sonra bir an önce eski kilonuza dönmek için acele etmeyin. Hayal ettiğiniz kilolarınıza geri dönmek için biraz zamana ihtiyacınız olacak. Emziren annelerin diyet yaparken daha da dikkatli olmaları gerekiyor. Çünkü artık hayatınızda unutmamanız gereken bir bebeğiniz var. Anne sütü bebeğin hastalıklardan korunmasına yardımcı olarak sağlıklı bir şekilde büyümesini sağlar.

Zayıflamak için yapılan sağlıksız diyetlerde proteinli gıdalar az alındığı zaman anne sütü azalabiliyor ya da kalitesi bozulabiliyor bu durum da anne ve bebeklerde sağlık problemi yaşanabilmektedir. Bu nedenle diyet yapmak isteyen emziren anneler mutlaka doktor kontrolünde diyet yapmalıdır.

Hamilelik sürecinde aldığınız 10 – 12 kiloyu vermek o kadar da zor değil. Emziren anne diyetinin en başında bol bol emzirmek geliyor. Çünkü sık sık emzirirseniz daha kolay ve daha hızlı kilo vermeye başlarsınız. Emziren anne diyetinin en önemli faktörleri günde 2000 kalori almanız, proteinli gıdalar tüketmeli, günde ortalama 3 litre sıvı tüketmelisiniz. Ayrıca kendinizi her gece 1 bardak şekersiz süt içmeye alıştırmalısınız.

Emziren Anne Diyet Listesi

Sabah
Süt ( yağsız, şekersiz )
Yumurta
Kepekli ekmek ( 1 dilim )
Peynir ( 1 parça )

Ara Öğün
Meyve ( 1 adet )

Öğle
Etli türlü ( yağsız )
Makarna ( yağsız )
Yoğurt ( 1 kase )
Kepekli ekmek ( 1 dilim )

Ara Öğün
Kepekli ekmek ( 1 dilim )
Peynir ( 1 parça )

Akşam
Çorba ( 1 kase )
Salata ( 1 kase )
Balık
Meyve

Yukarıda verilen Emziren Anne Diyet Listesi sadece örnek bir listedir. Diyet yapmak isteyen emziren anneler mutlaka doktor kontrolünde diyet yapmalıdır.

Yoruma kapalı.