Maden Suyu Zayıflatır Mı?

Yemeklerden sonra hazmı kolaylaştırması amacıyla tüketilen maden suyu mineral bakımından zengin olduğu için vücuda büyük fayda sağlar. Karbondioksitin suda çözünmesi ile sağlanan maden suyunun vücuttan toksinleri atıp yağların yakışını kolaylaştırdığı için zayıflamaya da etki eden önemli bir besindir. Özellikle sıcak yaz günlerinde şekeri asit ve gıda boyası katkılı içecekler yerine doğal maden suyu tüketilmesi vücut sağlığı açısından çok daha fayda sağlayacaktır. 1 su bardağı sade maden suyu 0 kalori iken meyveli maden suları ise 75 kaloridir. Sade ya da limonlu maden suları vücutta birikmiş yağların parçalanarak vücuttan atılmasını kolaylaştırır.

Maden Suyunun Zayıflamaya Etkisi
Metabolizmanızın hızlanmasına yardımcı olan maden suyunun zayıflamaya etkisi bulunduğu kanıtlanmıştır. Günde en faz yarım litre maden suyu içilmesi vücudun ihtiyacı olan mineralleri karşılamasını sağlar. Özellikle spor yapan kişiler ter ile kaybettikleri mineralleri maden suyu ile vücuda takviye yapabilir. Böylece vücut kendinden enerji ve mineral kaybetmez.

Alkali yapısı ile sindirim sistemini düzenleyen maden suyu bağırsakları çalıştırır. Kabızlığı önler. Vücuttaki toksinlerin daha kolay atılmasını sağlar. Mide asidini nötrolize eden maden suyu hazmı kolaylaştırarak midedeki besinlerin daha hızlı parçalanmasını ve enerjiye dönüşmesine yardımcı olur. Tüketilen besinlerin kalorilerini enerjiye dönüştürür. Vücutta yağ oluşumunu engeller, önceden karın ve basen bölgesinde oluşmuş yağların parçalanmasını sağlar ve vücuttan idrar yolu ile atar.

Zinde Bir Vücut İçin Maden Suyu İçin
Sodyum, magnezyum, potasyum, kalsiyum, sülfat, demir gibi birçok minerali içeren maden suyu diyet yaparken kendinizi halsiz hissetmenizi engeller. Özellikle kendini sürekli halsiz, yorgun ve bitkin hisseden bayanların günde 1-2 bardak maden suyu içmeleri önerilir. Böylece vücuda ekstra mineraller girerek kendinizi daha enerjik hissedebilirsiniz.

Spor yapanlar ya da ağır bir işte çalışan kişiler kaybettikleri mineral ihtiyacını maden suyu ile kolayca karşılayabilir. Sadece fiziksel değil zihinsel zindelik de sağlayan maden suyu sayesinde konsantrasyonunuz artar, unutkanlığı önler ve işlerinizi daha kolay halletmenize yardımcı olur.

Tokluk Hissi Verir
Açlık hissettiğinizde bir bardak sade maden suyu içmek mide hacmini dolduracağı için doygunluk hissettirecektir. Tatlı krizlerinin önüne geçmede oldukça etkili bir yöntemdir. Meyveli olanlarının içinde glukoz ve yapay tatlandırıcılar bulunmaktadır. Ahududu, limon, portakal, narlı gibi birçok meyve esansı kullanılarak üretilen hazır maden sularında bulunan meyve kokuları iştahınızın açılmasına neden olduğundan diyet yaparken tüketilmemesi gerekir. Bu nedenle sade maden suyu içerek hem kalori almamış hem de açlığınızı bastırmış olursunuz.

Dilerseniz maden suyunuzun içine bir dilim limon ya da çilek ekleyerek tatlandırabilirsiniz. Böylece iştah sorununuzun önüne geçebilirsiniz. Her yemekten önce bir bardak maden suyu içmek yemek esnasında kendinizi tok hissetmenizi sağladığından daha az yemiş olursunuz. Yapılan araştırmalara göre düzenli olarak 2 ay boyunca maden suyu içenlerin daha kolay kilo erdikleri gözlenmiştir.

Yoruma kapalı.