Maydanoz Limon Sarımsak Kürü ile Zayıflayın!

Maydanoz Limon Sarımsak Kürü Zayıflatır mı?

Zayıflamanın en etkili yöntemlerinden biri maydanoz limon sarımsak kürü ile yapılan diyet listesidir. Kilo vermek her zaman kolay olmaz. Kişiden kişiye değişen metabolizma ve beslenme şeklinin önemi çok fazladır. Her bireyin vücudunun kalori ihtiyacı ve kalori yakma enerjisi farklıdır.

YouTube video

Bu farklılıklara göre beslenme düzeni değişebilir. Her bireyin sağlıklı bir şekilde günü geçirebilmesi için tüketmesi gereken kalori miktarı bulunur. Tüketilen besinlerin vücutta parçalanması ile günlük enerji ihtiyacı karşılanır. Bu enerjiler fiziksel aktiviteleri kolay bir şekilde gerçekleştirmeye yardımcı olur.

Maydanoz Limon Sarımsak Kürü Ne İşe Yarar?

Metabolizma hızlandırması oldukça etkili olan maydanoz limon sarımsak kürü ile tüketilen besinlerin sindirimi hızlı gerçekleşir. Sindirim besinlerin parçalanması, gerekli olanların vücut için depolanarak fazlasının dışkı ile atılmasına yardımcı olur. Sağlıklı beslenmenin yanında metabolizmanın çalışma hızı da önemlidir. Bu kür metabolizmanın daha hızlı çalışmasına yardımcı olduğu için zayıflama hızını artırarak istenilen kilo kaybının yaşanmasına yardım eder. Metabolizma hızını artıcı bir etkide su tüketimi ile gerçekleşir. Günlük su ihtiyacının karşılanması zayıflamak için önemli bir etkendir.

Maydanoz Limon Sarımsak Kürü Tarifi

Kolay malzemelerden ve hızlı kilo vermeye yardımcı olması ile maydanoz limon sarımsak kürü diyet listelerinin vazgeçilmezidir. Maydanoz ve limon vücut metabolizmasını çalıştırması ile bilinir. Limon içerdiği enzimler ile sindirim sisteminin çalışma hızını artırırken bir yandan iştahı kapatması ile daha az besin tüketilmesini sağlar. Maydanozun cilde yararları ve detoks sularında gerekliliği aşikardır. Yapılan kür her gece uyumadan önce tüketilmesinin sonucunda etkileri kısa sürede gözle görülebilir hale gelmektedir.

Malzemeler

1 diş sarımsak

Yarım limon suyu

5, 6 dal maydanoz

maydanoz-limon-sarimsak-kuru-ile-zayiflayin
Maydanoz Limon Sarımsak Kürü ile Zayıflayın

Malzemeler her evde bulunabilecek malzemelerden oluşması ile yapımı maydanoz limon sarımsak kürü oldukça basittir. Sarımsak soyulmasının ardından maydanoz ile birlikte robottan geçirilir. İncecik doğranan parçalar elde edilmesinin ardından yarım limon suyu ilave edilir. Karışımın üzerine limonun baskınlığını seyreltici olması için su eklemek gerekir. Göz ve ağız tadınıza göre ayarlayabilirsiniz. Her gün bir bardak karışımdan içmek metabolizmanın hızlı çalışmasını sağlar. Hızlı çalışan metabolizma kolay kilo vermeye yardımcıdır.  Hazırlanan kür boşaltım sisteminin fazla çalışmasını ve bu sebeple tuvalet ihtiyacının fazla görülmesine sebep olur.

Maydanoz Limon Kürü

Maydanoz limon sarımsak kürü zayıflatmada çok etkili bir yöntem olsa da sarımsak kokusundan ve tadından rahatsız olanlar için yalnızca limon ve maydanozdan yapılması da sonuç vermektedir. Aynada gördüğünüz görüntü hoşunuza gitmiyor ve kilo vermek istiyorsanız yalnızca kürü uygulamak yeterli bir sonuç almanıza yardımcı olmaz.

Kilo kaybı için beslenme düzenine dikkat etmek ve doğru beslenmek gerekir. Beslenirken protein ve karbonhidrat ağırlıklı beslenmek önemlidir. En az olarak yağlı besinler tüketilmelidir. Yağların vücutta sporsuz parçalanması oldukça zordur. Bu durumun önüne geçmek için daha az yağlı veya organik yağlı besinlerin tüketilmesi doğrudur.

maydanoz-limon-sarimsak-kuru-ile-zayiflayin

Bu kür ile diyetin etkili olmasının sebeplerinden en önemlisi içerisinde ki limondur. Sarımsak sevmeyenlerinde uygulayabileceği bir kür olarak maydanoz ve limon da aynı etkiyi verebilir. Kürün yapılışı şu şekildedir.

Malzemeler

  • 1 demet maydanoz
  • 1 yarım limon suyu
  • Göz kararı su

Bir demet maydanoz bağını temizledikten sonra robotun içerisine limon suyu ile beraber eklenir. Eklenen karışım birbiri ile karışıp kıvamlı bir hal alması beklenir. İyice robotta parçaladıktan sonra karışım bir şişeye alınır. Limonun baskın tadı azaltmak amacı ile karışımın yarısı kadar su eklenir. Su miktarı kişiye göre artırılıp, azaltılabilir. Hazırlanan kür günün her saatinde 1 bardak içilmesi uygundur. 1 bardaktan fazla tüketmemek gerekir.

Maydanoz Limon Sarımsak Kürü Zayıflatır mı?

Maydanoz Limon Sarımsak kürü zayıflamaya etkili kürler arasında yer alır. Metabolizmanın çalışmasını ve sindirim sisteminin hızlanmasına yardımcı olur. Sindirimin hızlanması ile tüketilen besinlerin vücuttan uzaklaştırılması artarak besinlerin yağ ve kiloya dönüşmesi engellenir. Bu kürün zayıflamanın dışında faydaları da bulunur.

  • Cilde ve görünüme katkısı vardır. Daha parlak ve sağlıklı cilt görünümünü sağlar. Ciltte gerçekleşen sivilce ve akne oluşumunu en aza indirir. Lekesiz ve pürüzsüz cilt için düzenli olarak kullanılmalıdır.
  • Maydanoz ve limon içerdiği vitaminler ile gerekli vitamin ihtiyacının karşılanmasını sağlar. İçerisinde A, C, K vitaminleri bulunur.

maydanoz-limon-sarimsak-kuru-ile-zayiflayin

  • Sarımsak bağışıklık sisteminin artışını sağlayan faktörlerden biridir. Vücut direncinin artmasını ve hastalıklara karşı bağışıklığın kazanılmasına yardımcı olur.
  • Tansiyon hastalarının kullanmaması gerekir. İçerisinde limon olduğu için tansiyonun düşmesine sebep olabilir.
  • Hamile ve emziren annelerin herhangi bir diyet veya kür yapması doğru değildir.

YouTube video

Beslenmeye dikkat ederken spor yapmakta önemlidir. Spor sağlıklı ve dinçte kalmaya yardımcı olur. Daha hızlı yağ yakımı sağladığı için tüketilen besinlerin vücutta depolanmasına izin vermeden yakılmasına yardımcı olur. Sağlıklı zayıflamak önemlidir. Verilen kiloların kısa süre alınmasını istemiyorsanız, diyet listesine sadık kalmalı ve spor yapmalısınız. Diyet ile yapılan zayıflama kürleri diyetin etkisinin daha hızlı göstermesine ve metabolizmanın iki kat hızla çalışarak yağ yakımı için gerekli enerjinin artmasına yardımcı olur.

Kahvaltılarda, regl dönemlerinde, yemeklerde ve salatalarda maydanoz sık sık tüketilmektedir. Peki kalorisi hakkında bilgi sahibi misiniz? Maydanozun Kalorisi yazımıza bakarak kalori miktarı hakkında bilgi alabilirsiniz.

Yoruma kapalı.