Nowup Nutrition Whey Protein 2100 Gr. Çikolata & Milkshake Nedir?

Whey Protein Nedir, Ne İşe Yarar?

Nowup Nutrition Whey Protein, çikolata ve milkshake aroması içeren ürünü ile sporcuların protein ihtiyacına katkıda bulunuyor. Çikolatalı whey protein sayesinde kasların onarımı hızlandırılıp büyümesi de hedefleniyor. Her sporcunun tercih edebileceği çikolatalı whey protein tozu, süt ya da su ile karıştırılarak kolayca tüketilebiliyor.

Hazırlanması oldukça kolay olan protein tozunu yoğurt ya da yulaflı karışımlar içerisinde de tercih edebilirsiniz. Lezzetli aromasıyla tatmin eden protein tozu, kilo vermek isteyip diyetine dikkat eden kişiler için de idealdir.

Neden Nowup Nutrition Whey Protein Çikolata & Milkshake?

Dünyanın en kaliteli protein tozu üreticilerinden olan Nowup Nutrition Whey Protein, kas gelişimini destekleyen ürünlere sahiptir. Çikolata ve milkshake aromalı lezzeti ile öne çıkan marka, sporcuların sağlıklı beslenmesine katkıda bulunmaktadır. Yüksek kalitede protein tozu üretimini sağlayan Nowup Nutrition, içerik bakımından da rakiplerinden ayrı değerlendirilmelidir.

nowup-nutrition-whey-protein
Nowup Nutrition Whey Protein

Nowup Nutrition Whey Protein İçindekiler

Çikolata ve milkshake aromalı Nowup protein tozunun içeriği düşük yağ ve karbonhidrat oranına sahiptir. Ürünün içerisinde ayrıca şunlar yer alır:

 • Whey protein
 • Natural kakao
 • Yağsız süt tozu
 • Kalsiyum karbonat ve magnezyum karbonat
 • Elementel demir
 • Doğala özdeş çikolata, vanilya ve karamel aromaları
 • Tatlandırıcı
 • Topaklanma önletici (silikon dioksit ve tri kalsiyum fosfat)

Ürünün Kullanım Amacı

Protein tozunun başlıca kullanım alanları arasında yoğun sporsal aktiviteler yer alıyor. Fiziksel aktivitelerde açığa çıkan protein ihtiyacını dengelemek için protein tozu adı verilen ürünlere ihtiyaç duyuluyor. Gerek aktif spor yapmaya yeni başlayan kişilere gerekse de uzun süredir spor yapan kişilere protein desteği sağlamak önem teşkil ediyor. Bunun için de uzun yıllardır kullanımı kolay olan protein tozları tercih ediliyor.

nowup-nutrition-whey-protein

Protein Tozu Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Nowup Nutrition Whey Protein ürününün yeterli oranda tüketilmesi önemlidir. Yine aynı şekilde ürünün dengeli bir beslenme yöntemiyle tüketilmesi gerekir. Protein tozları, tek başlarına gerekli olan tüm besin ihtiyacını sağlayamaz. Bu yüzden ürünü kullanırken vücudunuzun ihtiyaç duyduğu diğer tüm besin ihtiyaçlarını da gideriyor olmanız önemlidir.

Ürünü kullanmadan önce uzman diyetisyen ya da hekim tavsiyesi almak gerekir. Özellikle de çocuk yaştaki bireyler ve hamile kadınların ürünü kullanmaya başlamadan önce doktorlarına mutlaka danışmaları gerekecektir.

Ambalajı zarar görmüş olan ve son tüketim tarihi de geçmiş olan ürünleri kullanmamanız tavsiye edilir. Yine aynı şekilde size önerilen protein tozu kullanım miktarını geçmemeye de dikkat etmeniz oldukça önemlidir.

Ürünü mutlaka ağzı kapalı olacak şekilde saklamanız gerekir. Yine buna ek olarak ürünü doğrudan güneş ışığı almayan, serin ve kuru bir alanda muhafaza etmelisiniz.

Nowup Nutrition Whey Protein Çikolata & Milkshake Kullanım Şekli

nowup-nutrition-whey-protein

Ürünün kullanım şekli seviyelere göre şu şekilde olmalıdır:

 • Başlangıç Seviyesi: 1 Ölçek (35 gr. – 250-300 ml. sıvı)
 • Orta Seviye: 2 Ölçek (70 gr. – 550 ml. sıvı)
 • İleri Seviye: 3 Ölçek (105 gr. – 800/850 ml sıvı)

Yukarıdaki uyarılar ışığında her bir ölçek için su ya da süt kullanma oranınız da verilmiştir. Bu oranları aşmadan verildiği şekilde uygulamanız halinde üründen verim alabilmeniz mümkün olacaktır.

 

Yoruma kapalı.