Ev Sinema Koltuğu Modelleri 2023

Kaliteli Ev Sinema Koltuğu Çeşitleri

Ev sinema koltuğu olarak tasarlanan ürünler, film tutkunlarının tercih edebileceği ürünlerdendir. Rahat, konforlu bir ürün arıyor ve uzun süre TV karşısında oturmak istemiyorsanız, bu ürünlere göz atabilirsiniz.

Normal koltuklardan farklı olarak ev sinema koltuğu modelleri, daha konforlu ve ayarlanabilir özellikler taşır. Uzun süre oturmaktan rahatsız olan ve yorulma hissi yaşayan kişiler, bu ürünler ile daha rahat bir izleme keyfi yaşayabilirler. Gelişmiş özelliklere sahip ürünlerle, ayaklarınızı uzatarak film izleme imkânı elde edebilirsiniz.

Yumuşacık yapıları ve kaliteli kumaşları ile dikkat çeken ürünler, kaç kişilik olduklarına göre farklı özellikler gösterir. Herkesin zevkine uygun olarak tasarlanan ürünler; tekli, ikili, üçlü ve L şeklindeki modelleriyle dikkat çeker. Ekstra konforlu yapıları ile her alanda kullanılabilen ev sinema koltuğu modellerini farklı özellikleri ile yakından inceleyelim!

Tekli Sinema Koltuğu

ev-sinema-koltuğu

 

TV izlemeyi sevenler ve film tutkunları için özel olarak tasarlanan bu ürünler arasında tekli modeller oldukça popülerdir. Konforlu yapılarıyla baba koltuğu olarak da bilinirler. Bu ürünler özel olarak tasarlandığı ve üretiminde konfor göz önünde bulundurulduğu için, gelişmiş özelliklere sahiptir. Tekli ev sinema koltuğu; özel yastıkları, ayakları ve kol bölümleri bulunan modelleriyle film izleme keyfinizi maksimum noktalara çıkarır.

Tekli ev sinema koltuğu modelleri, ofis gibi alanlarda da tercih edilebilir. Şık ve spor bir tarza sahiptir. Çalışırken rahat olabilme imkânı sunar. Bazı modellerde masaj özelliği bulunur. Bu tarz ürünlerin iş yeri ve ofis gibi alanlarda kullanılması, işinizden daha çok verim almanızı kolaylaştırır. Özellikleri ve yumuşak dokusu sayesinde, çalışırken dinlenmenizi ve rahatlamanızı sağlar.

İkili Ev Sinema Koltuğu

Evlerinizde sinema odası hazırlamak istiyorsanız, 2 kişilik sinema koltuğu modellerine göz atabilirsiniz. Bu ürünlerin üretim amacı, sizi rahatlatarak film keyfinizi üst noktalara çıkarmaktır.

Her geçen gün popüler bir şekilde artış gösteren sinema kanepesi modelleri, kişisel ihtiyaçlar için gelişmiş özelliklerle tasarlanmıştır. Bu nedenle ikili koltuklarda farklı bölmelerin görülmesi mümkündür. Çerez masası ya da koltukların orta kısmında çekirdek mısır gibi alternatiflerin koyulabileceği bölmeler bulunur.

Çift kişilik ev sinema koltuğu modellerinde, masaj özelliği de bulunabilir. Kişisel zevk ve tercihlere göre şekillenen bu ürünler, her kullanıcı için ideal özellikler barındırır. Bu noktada sevdiklerinizle film izlerken rahat bir şekilde davranabilmeniz için, bacak kısmının uzun olduğu modeller mevcuttur. Aynı şekilde ürünlerde yer alan özel mekanizma sayesinde koltuğun boyutunun ayarlanması da mümkündür.

İki kişilik ev sinema koltuğu seçiminde dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Öncelikle dikkat etmeniz gereken, kullanacağınız alanın ölçüsüdür. Bu nedenle ev sinema koltuğu tercihlerinizde, hem kişisel ihtiyaçlarınızı hem de kullanacağınız alanın boyutunu dikkate almalısınız.

Sinemada İkili Koltuk Nedir?

Sinemada ikili koltuk genellikle sevgililer tarafından tercih edilen bir modeldir. Rahat ve konforlu olan bir yapısı vardır. Sinemanın arka kısmında veya ön tarafında bulunabilir. Ancak her sinema salonunda sevgili koltuğu olacak diye bir kural bulunmaz.

Genellikle lüks sinemalarda bu tarz ürünlere rastlamak mümkündür. İki sinema koltuğu cinemaximum gibi yerlerde de bulunabilir. Eşinizle, sevgilinizle hatta tek başınıza bu koltukları tercih edebilirsiniz. Film izleme süreniz boyunca, daha konforlu ve rahat zaman geçebilirsiniz.

3’lü Sineme Koltuğu

3’lü sinema koltuk modelleri, geniş aileler için oldukça idealdir. Ev sinema koltuk takımı, özel salonlarda kullanıma uygun bir kumaştan üretilir. Her boyutta ve desende bulunan ev sinema koltuğu modelleriyle, evlerde şıklık ve farklı bir görüntü oluşturulabilir. Yatak odaları için uygun ölçülerde bulunan üçlü koltuklar, ailecek film izleme keyfini üst noktaları çıkarabilir.

Farklı tasarımları bulunan üçlü ev sinema koltuğu modelleri arasından kendi tarzınıza uygun olan seçenekleri tercih edebilirsiniz. Ev sinema koltuğu modelleriyle dekorasyonunuzu daha da renklendirme imkânı elde edebilirsiniz. Dekorasyon için renkli modeller tercih edebileceğiniz gibi, sıra dışı tasarımlara sahip ahşap olan modelleri de tercih edebilirsiniz.

L Sinema Koltuğu

Sportif ve şık tarzı ile dikkat çeken L ev sinema koltuğu modelleri, küçük alanlar için tercih edilebilir. 2 veya daha fazla kişinin rahat bir şekilde oturarak film izleyebileceği ürünlerdir. Alandan tasarruf edilmesinde oldukça etkili oldukları söylenebilir. Siz de kullanacağınız alanın boyutuna göre doğru ölçülerde L sinema koltuğu tercih edebilirsiniz.

Bu modeller evin her alanında kullanılabilir. Yemek odası, salon, oturma odası ve yatak odası gibi alanlarda kullanımı tercih edilerek, kendinize ait özel sinema odası oluşturabilirsiniz. Böylelikle sevdiklerinizle daha keyifli zaman geçirme imkânı elde edebilirseniz.

Sinemada Hangi Koltuk Seçilmeli?

ev-sinema-koltuğu
Ev Sinema Koltuğu

Sinemada ideal olarak belirlenen koltuklarda oturmak, birçok avantaj sunabilir. Filmden maksimum verim almak ve keyifli vakit geçirmek için orta koltuklar tercih edilebilir. Özellikle arka kısmın 2-3 sıra önü, ideal koltuklar olarak bilinir. Sadece film izlerken en iyi görüntüyü ve sesi tecrübe etmenizi değil, ayak altında oturmamanızı da sağlar.

Film arasında ya da ortasında salondan çıkanlar, çoğunlukla bu koltukların bulunduğu bölümlerden geçmezler. Böylelikle siz de filminiz kesilmeden keyifli ve rahat bir zaman geçirme imkânı elde edebilirsiniz.

Ev Sinema Koltuğu Ölçüleri Nasıl Olmalı?

Sevdiklerinizle çeşitli kategorilerde bulunan filmleri rahat bir şekilde izleyebilmeniz, uygun ev sinema koltuğu seçimi ile gerçekleşebilir. Evinizde oluşturmak istediğiniz sinema odası için gereksiz eşyalar almaya gerek yoktur. Sinema odası için düz ekran büyük bir televizyon, bir ses sistemi ve ev sinema koltuk takımı yeterli olacaktır.

Ancak burada dikkat edilmesi gereken oluşturulmak istenen ev sinema odası koltukları için uygun olan ölçünün ayarlanmasıdır. Sizin yapmanız gereken sinema odasında kaç kişiyi ağırlayacağınıza ve odada nasıl bir düzen istediğinize karar vermektir. Ev ortamında tasarlanmak istenen salonlar için, geniş veya hacimli koltuklar daha çok ilgi görür.

Sinema odanızın ölçülerine dikkat ederek, ev sinema koltuğu seçimi yapabilirsiniz. Koltuklar arasından rahatça geçebilmek için belli bir koridor alanının bırakılması gerekir. Böylelikle odanın boyutuna göre koltuk seçimi yapmak, size bu fırsatı sunacaktır. Tabii bu eşyaları seçerken odanızın dekorasyonuna da uyumlu davranmanız gerekir.

Sinema Koltuk Sıralaması Nedir? Nasıl Yapılır?

Film izlemek için bilet gişesine gidildiğinde, genellikle rastgele koltuk seçme zorunluluğu ortaya çıkabilir. Ancak önceden koltuk sıralaması hakkında bilgi almak, doğru koltuk seçiminizi kolaylaştırır. Genellikle sinemalarda sıralama tek ve çift numaralar olarak birbiri ardına sıralanır. Yani 1-3-5 veya 2-4-6 gibi devam eden koltuk numaraları görülür. Sevgililer için özel koltuklar, sinemaların en arka kısımlarında bulunabilir. Bu sayede çiftler daha rahat olma imkânı elde edebilirler.

Sinema Koltuk Fiyatları 2023

ev-sinema-koltuğu

 

Evde, ofiste ve birçok alanda sinema salonu oluşturmak isteyen kişiler, birçok detaya önem verirler. Bu detaylar arasında en önemlisi, fiyattır. Ev sinema koltuğu fiyatları ürünlerin boyutuna, kumaşına ve hangi materyalden üretildiklerine göre değişiklik gösterir. Aynı zamanda tekli, ikili, üçlü ve L şeklindeki sinema koltuğu modellerinde farklı fiyatlar görülür.

Kaliteli, dayanıklı yapılarıyla her bütçeye uygun olarak satışa sunulan ev sinema koltuğu en ucuz 1.000 TL ve en fazla 60.000 TL arasında satışa sunulur. Kendi bütçenizi hesaplayarak, ev dekorasyonunuza uygun modelleri bulabilirsiniz.

Ev Sinema Koltuğu Sahibinden

Sahibinden platformu üzerinden hem zevklere göre hem de ihtiyaçlara göre ev sinema koltuğu modellerine ulaşabilmek mümkündür. Ayrıca ev sinema koltuk takımı ilgili tüm fiyatlara da, detaylı bir şekilde ulaşılabilir. Pek çok satıcı, çeşitleri sinema koltuğu modellerini müşterilere sunar.

YouTube video

Yoruma kapalı.