22 Ayar Altın Yüzük Modelleri ve Fiyatları: Hayallerinizi Süsleyecek 15 Öneri

En Sevilen Altın Yüzük Modelleri

Altın yüzük modelleri estetik ve gösterişli tarzlarıyla öne çıkmaktadır. Bu ürünler, kadınların stillerini oluşturan en önemli parçalardan birisidir. Tercih edilecek altın yüzük modelleri kıyafetlerin havasını bir anda değiştirecektir. İşte, tasarımları ile göz dolduran modeller!

Altın yüzükler kullanışlı ve kalitelidir. Pırlanta ve gümüş yüzüklere oranla daha uzun süreli kullanım sunarlar. Geniş ürün seçeneğine sahip olan altın yüzük modelleri en özel günlerin bir parçası olmaktadır. Hemen hemen herkesin tarzına uyum sağlayacak dikkat çekici ve şık seçenekler mevcuttur.

Parmaklara Çok Yakışacak Zarif Altın Yüzük Modelleri

 Altın Yüzük Modelleri
Altın Yüzük Modelleri

Birbirinden farklı ve şık tasarımlara sahip olan zarif yüzük modelleri; evlilik teklifi, doğum günü veya yıl dönümü gibi günlerin kurtarıcısıdır. Özellikle kadınlar tarafından sevilen altın yüzük modelleri 2023 yılına da damga vurmaktadır. İşte, her geçen gün farklı tasarımlarla göz doldurmaya devam ederek kusursuz şıklığa imkân sunan o modeller!

1 – Baget Altın Yüzük Modelleri

Altın Yüzük Modelleri

Genel olarak dikdörtgen ve kare taşlar kullanılarak oluşturan zarif altın baget yüzükler, her kadının hayalini süsler. Zarif görünümleri ile dikkat çeken ve prizmatik yansımalara sahip olan tasarım, şıklığa şıklık katmaktadır. Baget altın yüzük modelleri 14 ayar ve 22 ayar olarak tercih edilmektedir. Aynı zamanda bu yüzükler, tektaşlardan daha büyük taşlara sahiptir.

2 – Taşlı Altın Yüzükler

 Altın Yüzük Modelleri

Altın yüzük modelleri taşlı olarak da tasarlanmaktadır. Farklı ve özel taşlardan üretilen bu modellerin her biri ayrı şıklık katmaktadır. Özel günler için tercih edilecek yüzükler yeterli şıklığı sunacaktır. Taşlı yüzük çeşitleri, özel günlerin yanı sıra günlük olarak da kullanılabilir. Safir, zümrüt, pırlanta ve elmas gibi taşlarla süslenen altın yüzüklerin her biri kusursuz bir tasarıma sahiptir.

3 – Sade Taşsız Altın Yüzükler

Altın Yüzük Modelleri

Klasik ve günlük kullanıma uyum sağlayan 22 ayar taşsız altın yüzük modelleri ve fiyatları  değişiklik gösterir. Bu tarz ürünler tasarıma ve ayarına göre değerlenir. Sadeliği seven kadınlar sade taşsız altın yüzük modelleri ile kombinlerini tamamlamaktadır.

4 – Altın Sıra Taş Oval Yüzük Modelleri

 Altın Yüzük Modelleri

Sıra taş veya beştaş olarak bilinen bu altın yüzük modeli göz kamaştırıcı tasarımlara sahiptir. Sarı altın ve beyaz altın üzerine yerleştiren sıra taşlar, düz veya çapraz olarak tasarlanır. Bu tarz yüzükler diğerlerine göre daha gösterişlidir. Tek taşlarla birlikte kullanılarak kombin oluşturulur. Sıra taş altın yüzük fiyatları 22 ayar ve 14 ayar olmasına bağlı olarak değişiklik gösterir.

5 – Tektaş Altın Yüzükler

Altın Yüzük Modelleri

Evliliğin simgesi haline gelen tektaş altın yüzük modelleri benzersiz tasarımlarla öne çıkar. Her kadının hayali, sevdiği erkekten tektaş yüzükle evlilik teklifi almaktır. Beyaz ve sarı renklerdeki tasarımlar üzerindeki farklı boyuttaki taşlarla istenilen ölçüde tercih edilebilir.

6 – Damla Kesim Altın Yüzük Modelleri

Altın Yüzük Modelleri

 

Birçok yüzükte simge hâline gelen damla kesim, altın yüzüklere çok yakışmaktadır. Damla kesim altın yüzük modelleri taşlı ve taşlı olarak tercih edilebilir. Aynı zamanda ortada büyük bir taşın ve yan kısımlarında minik taşların bulunduğu modellerde vardır. Daha gösterişli ve ışıl ışıl bir model isteyenler, bu tarz tasarımları seçebilirler.

7 – Figürlü Altın Yüzükler

 Altın Yüzük Modelleri

Altın yüzük modelleri kadın ve erkekler için farklı anlamlar ifade eder. Bazıları özel günleri kutlamak için bazıları ise belli bir duyguyu dışa vurmak için bu ürünleri kullanır.

Figürlü altın yüzükler, farklı şekillerde ve tasarımlarda bulunur. Yüzük modellerinin barındırdığı detaylar kişilerin karakterine göre seçilebilir. Geometrik desenlerin olduğu, hayvan figürlerinin bulunduğu taşlı ve taşsız altın yüzük modelleri modern tasarımlara sahiptir.

8 – Altın Vintage Yüzükler

 Altın Yüzük Modelleri

Farklı ve sıra dışı tasarımlar için zamansız modayı temsil eden vintage yüzükler tercih edilmektedir. Bu yüzükler daha klasik tarza sahiptir. Zaman geçtikçe değerlenen bir yapısı vardır. Bu nedenle kolay kolay bulunamazlar. En özel günleri temsilen tercih edilebilirler.

9 – Harf Simgeli Altın Yüzükler

Altın Yüzük Modelleri

Daha çok genç kızların tercihleri arasında bulunan harf simgeli altın yüzükler, doğum günleri için ideal bir hediyedir. Günümüzün modern tasarımları arasında gösterilmektedir. Kalpli, üçgen ve kare formlarda bulunan modellerin üzerinde işlenen harfler vardır. Böylelikle modeller, muhteşem bir görüntü oluştururlar.

10 –  Tamtur Yüzük Modelleri

Altın Yüzük Modelleri

Son yılların en çok tercih edilen trendler arasında yer alan tamtur altın yüzükler, alyans olarak tercih edilmektedir. Zarif ve minimal bir görüntü oluşturur. Sadeliği seven ancak şık bir görünüm isteyen kişiler, bu modelleri severek tercih edebilir. Daha gösterişli tamtur yüzükler için kalın olan tasarımlar seçilmelidir.

11 –  Yarım Tur Yüzük Modelleri

 Altın Yüzük Modelleri

Her yerde kullanılabilecek yalın bir tarza sahip olan yarım tur yüzükler tasarımları ile büyülemektedir. Özellikle sade ve şık bir tasarım isteyen kadınlar, bu modelleri tercih eder.

Yarım tur yüzükler sadeliği ve şıklığı temsil etmektedir. Altın yüzüklerin en yeni ve modern hallerinden biridir. Seçkin tasarımları ile öne çıkan tasarımların 14 ayar altın yüzük fiyatları, gramına göre değişiklik gösterir.

12 – Dorika Altın Yüzükler

Altın Yüzük Modelleri

Dikkat çekici ve zarif görünümüyle ilgi odağı olan Dorika yüzük modelleri, eşsiz bir işleme biçimine sahiptir. Toplar ve küçük baloncuklar şeklinde tasarlanan modeller şık bir yapıdadır. Dorika yüzüklerin kullanım alanları oldukça geniştir.

Farkı stilleri bulunan Dorika altın yüzük modelleri anne, sevgili ve kız kardeşler için tercih edilebilecek en güzel hediyelerdendir. Tasarımları ile göz dolduran bu yüzükler, altının en koyu rengine sahiptir. Sade ve taşlı yapılardaki tasarımları oldukça sevilir.

13 – Baklava Dilimli Altın Yüzük Modelleri

 Altın Yüzük Modelleri

Baklava dilimli altın yüzükler farklı tasarımları ile son zamanların en dikkat çekici modellerden bir tanesidir. Bu model birçok tasarımla ortaya çıkmaktadır. Daha çok el işi taşlı baklava dilimi yüzükler çeşitli taşlarla işlenerek dikkat çekici hâle getirilmektedir. Bu hali birçok kadının ilgisini çekmekte ve tercihi kolaylaştırmaktadır.

İşlemesi ve desenleri ile şık hâle getirilen tasarımlar, birçok modelle öne çıkmaktadır. Özellikle alyans gibi sevgiyi temsil eden geleneksel modellerde, baklava dilimlerine rastlamak mümkündür. Tasarım detaylarıyla sevilen altın yüzük modelleri ve fiyatları 22 ayar olarak tercih edilebilir. Modellerin değeri tasarımına, genişliğine ve boyutuna göre değişiklik gösterir.

14 – Tria Altın Yüzük Modelleri

 Altın Yüzük Modelleri

İnce yapıdaki tasarımları ile öne çıkan Tria altın yüzükler, farklı anlamlar içermektedir. Şık ve zarif tasarıma sahip bu yüzüklerin üzerinde bulunan taşlar, kişisel bir anlamı ifade eder. Bu noktada taşların anlamları dün, bugün ve yarını simgeler. Aşkın bir simgesi olarak genellikle genç kadınlara verilmektedir.

15 – Alyans Altın Yüzükler

 Altın Yüzük Modelleri

Geleneksel ve evrensel sevgiyi temsil eden alyans altın yüzük modelleri erkek ve kadınlar için ayrı bir yere sahiptir. Birçok modeli bulunur. Altın yüzük modelleri alyans olarak farklı tasarımlarda üretilir. Düz, taşlı, taşsız, gold ve beyaz altın yüzük olarak tasarlanmaktadır. Aynı zamanda alyanslar 14, 18 ve 24 ayar altın yüzükler olarak da tercih edilmektedir.

Eskiden beri asla modası geçmeyen sade alyans modelleri, günümüzde hâlen popülerliğini korumaktadır. Ancak detaylarıyla öne çıkan farklı alyans modelleri de, birçok kadın ve erkek tarafından tercih edilmektedir.

YouTube video

Yoruma kapalı.