Nutella Kilo Aldırır Mı ?

Nutella Nedir?

İtalya’da dünyaya gelen Pietro Ferero, nutella ismini verdiği enfes tadı üretmiştir. İkinci Dünya Savaşı sonrasında Avrupa’da bir kakao krizi çıkmıştır. Pietro Ferero ise, bu krizi fırsata çevirerek, dünyanın ilk fındık ezmesiyle üretilen çikolatasını üretmiştir. Pietro Fereo daha sonra nutella çikolatasına daha fazla krema katma girişimde bulunmuştur. Çünkü, nutellanın daha az yapışkan ve ekmeğin üzerine çok daha kolay sürülmesini arzuluyordu. Tüm bu değişiklerden sonra özellikle İtalya’da nutella çılgınlığı başlamıştır. Ayrıca, nutellanın kıvam ve renk olarak fındık ezmesinden de bir farkı bulunmamaktadır. Nutella, tüm değişimleri geçirdikten sonra nutella ismini almıştır. Şimdi de ‘nutella kilo aldırır mı?’ bu sorunun cevabını arayalım.

Nutella Yemek Kilo Aldırır Mı?

‘Nutella yemek kilo aldırır mı?’ özellikle biz kadınların en çok merak ettiği sorular arasında yer almaktadır. Nasıl ki bir araç yakıtsız yola devam edemezse, aynı şey insan vücudu için de geçerlidir. Yani insan da kalori almazsa, bir süre sonra hareket edemeyecek hale gelecektir. Kadınların ve erkeklerin yaşamlarını devam ettirebilmeleri için farklı kalori ihtiyaçları bulunmaktadır. Bir kadın 1800-2000 gibi bir kaloriye ihtiyaç duyarken, erkeklerin ise 2000-2200 gibi bir kalori ihtiyaçları bulunmaktadır. Nutellaya tekrar geri dönersek, sadece 100 gr. Nutella yemeniz durumunda 546 kalori almış olursunuz. Bu da demektir ki, sürekli nutella tüketmeniz çok hızlı kilo almanızın önünü açacaktır. Her 7000 kalori 1 kilo olarak bize geri dönmektedir. Bu nedenle dengeli beslenmeye önem göstermeliyiz.

Nutella Kaç Kaloridir?

‘Nutella kilo aldırır mı? Sorusunu daha detaylı bir şekilde cevaplandıralım. 1 tatlı kaşığında 33 gr. Kalori bulunmaktadır. Bunun yanında 1 yemek kaşığı nutella, 100 gr. Nutella anlamına gelmektedir. 100 gr. Nutella içinde de 5.5 gr. yağ bulunmaktadır. Toplamda 1 kavanoz yani 750 gr. içerisinde ise 4095 kalori bulunmaktadır.

1 Yemek Kaşığı Nutella Yerseniz 100 Gr. Kaloriyi Nasıl Yakarsanız?

1 yemek kaşığı yani 100 gr. yemeniz halinde şu aktiviteleri yaparak, aldığınız kalorileri verebilirsiniz. Bunlardan bazıları; 9 dakika boyunca ip atlama, 24 dakika boyunca yapılan pilates, 6 dakika boyunca koşarak merdivenleri inip çıkmalısınız, 15 dakika yüzmelisiniz.

Yoruma kapalı.