Online Diyet Nedir?

Online Diyet Nedir?

Online diyet nedir sorusu son zamanlarda merak edilen sorulardan birisi olmaktadır. Diyetin online olarak yapılması, diyet programının ve diyetisyen görüşmelerinin internet üzerinden ya da telefon aracılığı ile yapılmasını gerektirmektedir.

YouTube video

Genellikle Whatsapp uygulaması üzerinden, kişiye özel diyet programı verilmektedir. Kişinin bu diyet programı ile ilgili gerekenleri yapması ve uyguladığı diyet hakkında diyetisyene bilgi vermesi gerekmektedir.

Diyet programı kapsamında diyeti yapan kişi, kilo değişimlerini belirli aralıklarla ölçerek diyetisyene bildirmektedir.

online diyet

Kişinin bazı durumlarda diyeti bozucu yiyecekleri dayanamayıp tükettiği durumlarda, sonraki öğünde nasıl bir tedbir alması gerektiği de diyetisyen tarafından kişiye aktarılmaktadır. Kişinin fiziksel olarak ortam değiştirmeden diyetisyeni ile rahat bir şekilde görüşmesi, bu diyet türünün avantajları arasında yer almaktadır. Bu diyet yönteminin Instagram ve Twitter uygulamaları kullanılarak da uygulandığı, ara ara görülmektedir.

Kilo Vermede Online Diyet Nedir?

online diyet

Online diyet nedir sorusuna başka bir açıdan bakarak cevap vermek gerekmektedir. Günümüzde internet kullanımının hızlı bir şekilde artması ile diyet ve beslenme programları internette sürekli olarak aranır olmuştur. Hatta online diyet hakkında Amerika’da bir de deney yapılmıştır. Deneyin sonucunda; bu diyet yönteminin kilo vermeyi kolaylaştırdığı, kişide otokontrol oluşturduğu ve verilen kiloların kalıcı bir şekilde verildiği ortaya çıkmıştır.

Genel olarak bakıldığında, kişinin günlük hayatında vakit ayıramadıkları diyetisyen ziyaretleri için online çözümlerin olması işlevsel görünmektedir. Online diyet sırasında kişiye özel olarak hazırlanan diyet programı, uygulama üzerinden kişiye gönderilmektedir. Ayrıca kişinin sorduğu sorulara kısa sürede cevap verilmektedir. Gerekli olduğu durumlarda görüntülü konuşma yaparak da diyetin devamlılığı sağlanmaktadır.

Tüm gün sağlıklı bir diyet sistemini kurarak online diyet sistemini uygulayabilirsiniz. Beslenme danışmanlığı diyet yaparken diyetisyen ile birlikte kontrollü kilo vermek açısından önemlidir. Sağlıklı beslenme nasıl yapılır, videolu anlatımlar ile tüm gün kalori hesapları gibi bir takım göstergeler ile hareket etmek mümkün.

Kimler Online Diyet Yapabilir?

online diyet

Online diyeti uygulamak için herhangi özel bir kesim bulunmamaktadır. İsteyen herkes kolay bir takip yöntemi sunan online diyeti deneyebilir. Kişinin kendisinin deneyimlemesi ve faydalı olup olmadığı konusunda karar vermesi daha önemlidir. Online diyeti özellikle tercih edenler şöyledir:

  • İnsanların karşısında tartılmak istemeyenler,
  • Bulundukları bölgede diyetisyene ulaşamayanlar,
  • Diyet sırasında motivasyon kaybı yaşayanlar,
  • Yurtdışında yaşayanlardan kendi kültürüne uygun bir diyetisyen bulamayanlar,
  • İş yoğunluğu ya da iş seyahatleri nedeni ile diyetisyene vakit ayıramayanlar,
  • Lise ve üniversitede öğrencileri.

Online Diyet Ücretleri Yüksek Midir?

online diyet

Online diyet nedir sorusundan sonra en çok merak edilen bir başka soru da bu hizmetin ücretine yönelik olmaktadır. Online diyet hizmetinin ücreti, alınan hizmet kapasitesine ve uzman diyetisyene göre değişmektedir. Diyet programları ve hizmetler, değişik paketler halinde sunulmaktadır.

Kişiye uygun olan bir hizmet paketi seçilerek online olarak hizmetten yararlanmak mümkündür. Kısaca, alınan pakete göre hizmet fiyatı değişmektedir. Uygun fiyatlı paketlerin diyetisyen kontrol süreleri daha uzundur. Ayrıca bazı diyetisyenler düşük fiyatlı programlar için yalnızca mail üzerinden iletişimi kabul etmektedir.

Takipli Online Diyet Nedir?

online diyet

Takipli online diyet, online diyet hizmeti boyunca kişinin diyet programına yönelik olarak eylemlerinin ve sonuçların takip edildiği bir diyet yöntemidir. Kişi, beslenme durumu ile ilgili olarak diyetisyene belirli aralıklarla bilgi vermektedir. Verdiği bilgi doğrultusunda da diyetisyenin önerilerini almaktadır. Yüksek ücretli online diyet paketlerinde diyetisyen takibi daha sıkı bir şekilde yapılmaktadır.

Online Diyet Yasal Mi?

online diyet

Online diyet yasal mi sorusu da sıklıkla sorulmaktadır. Online diyet yasal bir uygulamadır. Bu diyet yöntemi ile ilgili herhangi bir yasak bulunmamaktadır. Ancak diyetisyen olarak belirlenen kişinin bu konuda uzman olduğundan ya da bu yetkiye sahip olduğundan emin olmak gerekmektedir. Aksi halde işe yaramayan bir online diyet hizmeti almak imkan dahilinde olmaktadır. Böylelikle online diyet nedir sorusu da genel hatları ile cevaplanmıştır.

 

Yoruma kapalı.