Patos Kilo Aldırır Mı?

patates cipsi kaç kalori

Patates cipslerinden Patos acı baharatlı, peynirli, Meksika ateşi ve baharatlı olarak karşımıza çıkan dört farklı çeşidiyle cips sevenlerin karşısına çıkıyor. Hazır atıştırmalık (fast food) ürünlerden birisi de kuşkusuz ki cipslerdir. Cipsler film izlerken, sinemada, partide, seyahatte, yolda kısacası hayatın her anında tüketilebilecek hazır atıştırmalık arasındaki yerini korumaktadır. Şimdi Patos’un bu dört farklı türünün içeriklerine yer vererek besin değerleri üzerinde durmamız gerekmektedir.

Patos Rolls Acı Baharatlı

%45 oranında yağ, %49 oranında karbonhidrat ve %6 oranında protein kalori dağılımından oluşan acı baharatlı cips Patos Rolls olarak satışa sunulmaktadır.

6.8 gr protein

58 gr karbonhidrat

2,3 gr şeker

24 gr yağ bulunan Patos Rolls 480 kcal değerine sahiptir.

Patos Critos

Peynirli patates cips olarak Patos markasının bu ürününde %50 oranında yağ, %5 oranında protein ve de %46 oranında ise karbonhidrat bulunmaktadır. Peynirli patos kilo aldırır mı sorusuna yönelik olarak 525 kalorisinin olduğunu dile getirmemiz gerekmektedir. Bunun yanı sıra 6 gr protein, 60 gr karbonhidrat, 29 gr yağ, 4,9 gr şeker değerleriyle karşımıza çıkmaktadır.

Patos Meksika Ateşi

%50 oranında yağ, %46 oranında karbonhidrat ve de %6 oranında ise protein değerine sahip olan Patos Critos Meksika ateşi 6,2 gr protein, 60 gr karbonhidrat, 4,5 gr şeker ve de 30 gr yağ oranına sahip olarak dikkat çekmektedir. Bu özellikleri neticesinde yer verildiği zaman Meksika ateşinde

6,2 gr protein

4,5 gr şeker

30 gr yağ

60 gr karbonhidrat ve de

535 kcal bulunmaktadır.

Patos Baharatlı

Patos’un klasik baharatlı cipsi %6 protein değerinin yanında %45 yağ ve de %49 oranındaki karbonhidrat değerine sahiptir. Bu değerlerin yanı sıra 7,1 gr protein, 58,5 gr karbonhidrat, 2,6 gr şeker ve de 24 gr toplam yağ bulunmaktadır. Bu değerleriyle Patos baharatlı 485 kcal değerine sahip olarak hazır cips atıştırmalıklar arasında gerçekten de öne çıkmaya devam eden nitelikleri açısından önde gelen niteliklerini bir arada tutmaya devam ederek karşımızdaki yerini korur.

Yoruma kapalı.