Rakı Kilo Aldırır Mı?

Rakı kilo aldırır mı ? sorusunun cevabını genel olarak çoğu kişi bilir. Bilindiği üzere alkollü içki türlerinin büyük kısmı içerdikleri yüksek kalorilerden ötürü kilo alınmasına sebep olmaktadır.

Kilo sorunu yaşamak istemeyen insanlar, rakı ve benzeri içeceklerden uzak durmaktadırlar. Alkollü içki listesinde en çok tercih edilen rakı kaç kilo aldırır ?

Rakı Kilo Yapar mı?

kolay-diyet-listesi_Rakı-Kilo-Aldırır

Rakı kilo yapar mı ? Rakı kilo aldırır mı ? sorusuna yanıt arayan insanlar birçok cevapla karşılaşmaktadır. Rakı, içerisinde çok fazla kalori barındırmaktadır.  Bu açıdan kilo alınmasına sebep olacak düzeyde diyebileceğimiz alkollü içki türlerinden biridir. Tüm gıda türlerinde olduğu gibi rakının da tüketim miktarları sınırlandırılırsa, kilo aldırmayabilir.

Haftada içilecek 3-4 kadeh bu açıdan ideal tüketim miktarı olmaktadır. Alkollü içeceklerden alınacak kalori vücut tarafından kullanımı bekletilir ve depolanır. Bu nedenle alkollü içeceklerin tüketim sınırları aşılırsa, kilo alınmasına sebep olabilmektedir. Ancak bazı kişiler alkol tüketimini az yapsalar dahi kilo sorunundan kurtulamayabilir.

Rakı ile Kilo Almamak İçin Ne Yapılmalıdır? Rakı Kilo Aldırır Mı ?

kolay-diyet-listesi_Evde Kendi Kendime Nasıl Zayıflarım Alkollü içkilerin kilo alınmasına etken faktörlerden biri de elbette onlarla birlikte tükettiğimiz diğer gıda türleridir. Rakı içerken yanında yenilen yemeklerin ve mezelerin bu nedenle alınacak kalori miktarına direk etkisi olacaktır.

Fazla yağlı gıdalar, meyve ve ekmek rakı ile birlikte tüketilirse kilo alımına sebep olmaktadır.  Çünkü tek başına içildiği halde kilo artışına sebep olan bir içecektir rakı.

Rakı Kaç Kaloridir? Rakı Kilo Aldırır Mı ?

Rakı kaç kalori ? Rakı kilo aldırır mı ? soruları merak edilen sorular arasındadır. Yazının başında da belirtildiği gibi alkollü içkiler içerisinde en fazla kaloriye sahip olan içkilerden biri rakıdır. Duble kadehindeki kalori miktarı ortalama 250 civarıdır.

Şarap ortalama kadeh başı 110 kalori içermektedir. Rakı ise bu sayının iki katı kadar kalori içermektedir. Ayrıca rakının yanında tüketilen gıdaların kalorisinin de yüksek olması nedeniyle, kilo almaya çok elverişli içki türüdür diyebiliriz.

Rakının Yerine Başka İçki İçilebilir Mi?

kolay-diyet-listesi_Rakı-Kilo-Aldırır

Rakının yerine başka içki içilebilir mi ? sorusunu daha çok rakı içmekten vazgeçemeyenler sormaktadır. Rakının müdavimleri rakının yerine başka bir içkiyi tüketmeyi tercih etmeyecektir. Ancak yaşayacakları kilo sorunları, onları alternatif seçeneklere yöneltmektedir.

kolay-diyet-listesi_Rakı-Kilo-Aldırır

Rakı ve yanında tüketilen kalori yüklü gıdalardan ötürü kilo sorunları yaşayanlar veya kilo almadan içki tüketimi yapmak isteyenler rakı yerine başka içkileri tercih edebilirler. Seçilecek ilk içki türü şaraptır. Ancak rakıdan daha düşük kaloriye sahip olsa da beyaz şarap veya kırmızı şarap, kadeh başına ortalama 110 civarı kaloriye sahiptir.

kolay-diyet-listesi_rakı-kilo-aldırır-mı

Geriye kalan içki türlerinde ise genel olarak kalorisinin fazla olmasının yanı sıra, içerdiği fazla karbonhidrat nedeniyle de kilo aldırmaktadır. Kısacası rakı kilo aldırır mı ? diye merak edenler eğer kilo sorunu olmayan sağlıklı bir yaşam isteniyorsa, içki gibi fazla kalorili içecek ve yiyeceklerden  uzak durulmalıdır.

Yoruma kapalı.