Sağlıklı Zayıflamada Motivasyonun Önemi

Diyeti Başarmak

Merhabalar… Öncelikle bu yazıyı okuyan tüm okurlarımızı tebrik ediyorum . Neden mi ? Çünkü biliyoruz ki “inanmak başarmanın yarısıdır ” ve buraları ziyaret ettiğinize göre başaracağınıza inanip ilk yarıyı geçmiş bulunuyorsunuz . Gerisi kolay evelallah muhakkak birçoğumuzun korkunç düşmanıdır fazla kilolar.

Kural 1- O zaman fazla kilo düşmanımız sa ilk darbeyi ona cesaretimizi göstererek vurabiliriz.

İlk Darbeyi İnanarak Vurun

Neydi o ilk ve en büyük darbe ? Elbette ki inanmak. Peki sonra neler geliyor diyeti başarmanın altın listesinde? Hadi hep birlikte bir göz atalım.

Muhakkak bir uzman veya doktorumuz tarafından yazılmalı . Çünkü birine kilo verdiren gıdalar bazen size kilo aldırabiliyor. Zira her insan ayrı bir dünyadır.

Kulaktan Dolma Bilgiler Her Zaman Doğru Değildir

Kafamıza göre yaptığımız diyetler ne yazık ki bizlere faydanın aksine zarar veriyor . Çünkü hem sağlığımız bozuluyor hem de diyete olan inancımız… Muhakkak bir uzman veya doktorumuz tarafından yazılmalı . Çünkü birine kilo verdiren gıdalar bazen size kilo aldırabiliyor. Zira her insan ayrı bir dünyadır değil mi ?

Kural 2- Bu yüzden ikinci kuralımız diyetimizi bilirkişiden almalıyız.

Ayda 1 kilo dahi versem senede eder 12 kilo eder deyip her daim bardağın dolu tarafından bakmalıyız .

Şartlanmadan Motive Olun

Onuda hallettik vee ta ta taaam geldik üçüncü altın kuralımıza Kimse emir almaktan hoşlanmaz degil mi.. Bu duygu kilolarımız için de geçerlidir. “Bir ay içinde 5 kilo vereceğim” deyip kendimizi koşullandırmak yerine kilolarımıza emir vermeden sabır ile başlamak en guzel motivasyon olacaktır bizlere. “Ayda 1 kilo dahi versem senede eder 12 kilo “deyip her daim bardağın dolu tarafından bakmalıyız .

Kural 3- O zaman üçüncü altın kuralımız motivasyon, olsun dimi.

Her gün tartılıp motivasyonumuzu düşürmek yerine ayda bir gibi tartılmayı kabullensek ,başarımızı gözlerimizle görmüş olacağız.

Tartıya Çok Sık Çıkmayın

Sık sık tartılmak da yine bizleri diyetten erken pes ettiren en büyük faktörlerden biridir. Düşünsenize duvara çaktığımız çiviyi her darbede kontrol edip ilerleme kaydetmediğimizi görüp üzüldüğümüzü… Her darbede bir bakmak yerine 5 darbede bir bakmayı denesek çivi değil çiviler çakmayı başardığımızı göreceğiz belkide…

O yüzden her gün tartılıp motivasyonumuzu düşürmek yerine ayda bir gibi tartılmayı kabullensek ,başarımızı gözlerimizle görmüş olacağız. Dolayısıyla motivasyonumuz gittikçe tavan yapacak tabiri caizse. O zaman ne diyoruz.

Kural 4- Sık sık tartılmamak lazım.

Küçük bir tabağı dolu görmek yine daha yemeğe başlamadan bizleri doyma hissine inandıracaktır.

Tabaklar Küçülsün

Daha sonra ise tabaklarımızı küçültmek olacak görevimiz. Büyükce bir tabağı yarım dolu görmek bizlere doyma hissi yerine daha yemeğe başlamadan “Ben bu kadarcıkla doymam ki…” Düşüncesi var edeceğinden dolayı Küçük bir tabağı dolu görmek yine daha yemeğe başlamadan bizleri doyma hissine inandıracaktır.

Kural 5- Yani Porsiyonlar küçültülecek.

Bir bakmışsınız ki; Veee diyeti başarmış bulunuyorsunuz. Bu küçük ama özü büyük 5 altın kural sayesinde istediğiniz kilolara ulaşmış oluyorsunuz .Tebrikler ! Artık sağlıklı beslenip kilonuzu dengede tutmanın keyfini çıkartabilirsiniz.

Sağlıcakla kalııınnn…

Yoruma kapalı.