Sıcak Su İçmek Zayıflatır Mı?

Sağlıklı yaşam için en gerekli ihtiyaçlarımızın başında gelen su zayıflamaya etkisi ile bilinir. Ancak yapılan araştırmalar sonucunda sıcak suyun soğuk suya göre çok daha fazla kilo verdirdiği tespit edilmiştir. Güne bir bardak sıcak su ile başlamak metabolizmanızın hızlanmasını sağlayarak hızlı kilo vermenize yardımcı olacaktır. Gün içerisinde tükettiğiniz suyun içerisine birkaç damla limon suyu ekleyerek sıcak suyun etkisini daha da arttırabilirsiniz.

Sıcak Su İçmek Neden Önemli?

Kısa sürede kilo vermede oldukça etkili olan sıcak suyu yemeklerden önce içmek size tokluk hissi verecektir. Soğuk su midede 20 dakika kadar kalırken sıcak su yaklaşık 80 dakika kadar kalır. Bu da size tokluk hissi vererek uzun süre acıkmamanızı sağlar. Ayrıca mideden suyun çabuk atılmaması size daha az yemek yedirir. Özellikle diyet yapanların sık sık sıcak su tüketmeleri kısa sürede iştahın kapanmasını sağlayarak kilo vermenizi kolaylaştıracaktır.

Sıcak Su İçerek Kısa Sürede Kilolardan Kurtulabilirsiniz

Metabolizmanızın daha hızlı çalışmasını sağlayarak bölgesel yağların erimesini kolaylaştıran sıcak su özellikle aşırı iştahı olanların diyet yapmalarını kolaylaştırır. İştahı kapatarak uzun süre tokluk hissi veren sıcak su aynı zamanda vücutta yağ birikmesini engeller ve selülit oluşumunu önler. Sağlıklı yaşamın bir parçası olan su kan dolaşımını hızlandırır ve vücut ısısını dengede tutar. Diyetle birlikte spor yapan kişilerin vücut ısılarını korumaları oldukça önemlidir. Vücut ısısında yaşanan ani değişimler kilo vermenizi engeller. Bu nedenle uzun süre vücut ısısını dengede tutan sıcak su ile vücuttan toksinlerin atılmasını kolayca sağlayabilirsiniz.

Sindirim sistemini düzenleyerek yenilen besinlerin hızlı bir şekilde sindirilmesinde ve kalori yakma da yardımcı olur. Gastrit ve reflü oluşumunu önler. Kana hızlı bir şekilde karışan sıcak su diyet yaparken gün içinde kendinizi halsiz hissetmenizi engeller. Diyet yapanların enerji kaybetmesini önleyerek kişinin kendini dinç hissetmesini sağlar. Uyumadan önce içilen bir bardak sıcak su kasları gevşeterek iç organların düzenli çalışmasına yardımcı olur. Bu da sizin daha derin bir uykuya dalmanızı kolaylaştırır. Sabahları içilen sıcak su ise vücuttan toksinlerin atılmasını hızlandırır. Ayrıca kabızlığı ve ödem oluşumunu engeller. Böylece kısa sürede fazlalıklardan kurtulabilirsiniz.

Sıcak Suyun Bilinmeyen Faydaları

Özellikle spor yapanların sıcak su içmesi vücut ısılarının artmasına böylece terleyerek vücuttan toksinlerin atılmasını sağlar. Tam bir detoks etkisi gösterir. Kilo verdirmesinin yanında cildi sıkılaştırarak yaşlanmayı önler. Saç köklerinin daha hızlı beslenmesini sağladığından saçlarınızın daha hızlı uzamasını ve canlı görünmesini sağlar. Düzenli olarak her gün sıcak su içmek kasların ve sinir sisteminin düzenli çalıştırır. Kas ve doku altında birikmiş yağların erimesini kolaylaştırır. Yemeklerden sonra yaşanan hazımsızlık sorununa iyi gelir. Bağırsakları çalıştırarak biriken atıkların temizlenmesini sağlar. Ayrıca kas gevşetici özelliği sayesinde çoğu kadının yaşadığı adet ağrılarını da hafifletir.

Yoruma kapalı.