Soğan Suyu Kürü İle Zayıflama

Zayıflama adına çok fazla kür uygulanmaktadır. Bazılarının etkili olmasının yanında, kimisi de çok fayda sağlamıyor. Bu kürlerin arasında en yaygın olarak da bilinen soğan suyu kürü; çok fazla deneme alanı bulunduğundan etkili olan bir uygulamadır.

Soğan; kendi başına yemeklerde tüketimi ya da çiğ olarak yenmesi sonucunda bir çok fayda sağlamaktadır. Soğanın; tek olarak tüketilmesi koku yapma özelliğinden dolayı, fazla tercih edilmiyor. Her öğünde, her yemeğin yanında yemek, sağlıklı ama maalesef ki bunu uygulamak oldukça zor. O açıdan soğan suyu kürünü uygulamak bu konuda daha pratik olabilmektedir.

Soğan suyu kürü, zayıflamak açısından oldukça etkili olan bir yöntemdir. Çünkü vücuttaki toksinlerin hızlı bir şekilde atılmasına yardımcı olur. Ve üstelik kalıcı bir kilo verilmesine de etkendir. Bu etkilerinin yanında cilt bakımında, adet söktürme ve rahim içi kistlerinin yok olmasında da büyük rolü vardır.

Soğan suyu kürünün yapılışı ve uygulaması da çok kolaydır. 1 litre suyun içerisine, 2 adet orta boy soğan dörde bölünerek atılır ve kaynatılır. 5 dakika bekletilerek, her yemekten 15 dakika önce bir bardak olarak tüketilir.

Aç karnına tüketilmesi sayesinde hem iştahı kesmeye yardımcı olacak hem de metabolizmanın çalışmasını hızlandıracaktır. Bu uygulama en az 6 ya da 8 hafta sürmelidir. Toksin atmak için ise; 15 gün süre yeterli olacaktır.

Soğan Suyu Kürü Nasıl Yapılır?

Malzemeler
Kuru soğan ( beyaz, orta boy, 1 adet )
Su ( klorsuz, 2 bardak )

Nasıl Hazırlanır?
Soğan suyu kürünü hazırlarken dikkat etmeniz gereken soğan kabuklarının temiz olması gerekiyor. Bu yüzden öncelikle soğanı yıkayıp, sirkeli su içerisinde biraz bekletebilirsiniz. Sonra klorsuz 2 bardak suyu bir demliğin içine ya da tencerenin içerisine boşaltıp kaynatın. Klorsuz 2 bardak su kaynadıktan sonra bir adet orta boy kuru soğanı dört parçaya bölerek kaynayan suyun içerisine atın. Bu şekilde yaklaşık olarak 5 dakika kaynatmanız gerekiyor. 5 dakika tamamlandıktan sonra soğan suyu kürü hazır olacaktır. Soğan suyu kürünün kullanıma hazır olması için biraz dinlenmesini beklemelisiniz.

Nasıl Uygulanır?
Dinlenmiş olan soğan suyu kürü tarifini 15 gün boyunca ılık bir şekilde öğle ve akşam yemeğinden yaklaşık olarak 10 dakika önce 1 bardak için. Soğan suyu kürü tarifini her gün olarak taze hazırlamanız gerekmekte, bir önceki günden kalan kürü tüketmeyiniz.

Yoruma kapalı.