Mide Nasıl Küçülür ve Büyür?

Mide yapısı esnek bir özelliğe sahiptir. Yediklerimizle alakalı büyüyüp, küçülebilir. Ancak bu kişiye ve mide orantısına göre değişiklik gösterir. Peki, midemizi küçültmek mümkün mü? Tabi ki bu bazı önlemler alınarak ya da beslenmeye yeni bir düzen getirerek sağlanabilir.

Çok fazla yemek yeme alışkanlığını ve hızlı yemek sitilini bırakmak gerekir. Her şeyden önce az yemek yiyerek midenin kendini toparlamasına ve büzüşmesine olanak vermek gerekir. Az ve sık yemek yeme, mideyi belli zaman sonra bu sisteme alıştırır. Ve arada ölçüyü kaçırdığınızda şişkinlik olması bu yüzdendir, çünkü; küçülmeye başladığı için rahatsızlık verir.

Bunun yanında karın bölgesi için bir takım egzersizler ya da spor yapmak midenin küçülmesine ayrıca yarar sağlar. Asit salgılatan ve mide de şişkinlik hissettiren yiyecek ve içeceklerden de uzak durmak gerekir. Bu tarz yiyecekler şişkinliğe yol açacağı için, midede zamanla genişleme de yapar.

Yemekten önce, hafif midenizi yormayacak atıştırmalar yapmak çok yemek yeme isteğinizi bastıracağı gibi, öğünde az yemenizi de sağlayacaktır ve bu da midenizin küçülmesine etki edecektir. Az ve sık yiyerek ve özellikle sebze ağırlıklı beslenerek artı bir fayda sağlanabilir. Sebze hazmı kolay bir yiyecek olduğundan şişkinlik yapmaz.

Metabolizmayı hızlı ve düzenli bir sisteme alıştırmak da midenin küçülmesine yardımcı olacaktır. Aşırı yemek alışkanlığı mideyi yorar ve metabolizmayı yavaşlatır. Bu da genişlemiş bir mide demektir.

Doğal Yollarla Mide Nasıl Küçülür?

Yemek yeme isteğinizi ortadan kaldırın; Yemek yemeye başlamadan yarım saat önce kan şekeriniz düşebilir, bunun önüne geçebilmek için doğal ve sağlıklı atıştırmalıklardan tükettiğiniz zaman yemeği daha az yemenize yardımcı olur bu durumda midenizi küçültmek için faydalı olacaktır.

Yeşil salata; Doğal ve mevsim sebzeleri ile hazırlanmış salata, sindirim sisteminin rahat çalışmasını sağlar ve bu durum mideyi zorlamayacağı için midenin küçülmesine yardımcı olur.

Metabolizmanızı hızlandırın; Fazla yemek tükettiğiniz zaman metabolizmanız yavaşlar ve kilo almaya başlarsınız bunu önlemek için yemek yeme isteğinizi bastırmanız gerektiğini unutmayın. Metabolizmayı hızlandırmak için yeşil çay, tarçın çayı, zencefil çayı içebilirsiniz.

Yoruma kapalı.