Susamlı Çubuk Kraker Kilo Aldırır Mı?

0 953

Hazır paketli gıdaların en büyük avantajı kolaylığı ve genelde keyifli yiyecekler olmalarıdır. Ulaşımı kolay her market ve bakkal rafında kolaylıkla bulabileceğiniz, ekonomik olarak da çok zorlamayan bu atıştırmalıkların hayatımızdaki yeri önemlidir.

Acıkmaya başladınız ya da televizyon karşısındasınız ya da sıcacık çayınıza eşlik etmesi için atıştırmalık arayışındasınız bu gibi durumlarda yapmanız gereken tek şey çubuk kraker paketini açmaktır.

Peki, bunu yapmak ne kadar doğru? Susamlı çubuk kraker kilo aldırır mı? Sorularının cevabını bu yazımızda vermeye çalışacağız.

Bu Yazımızda Neler Var

Çubuk Kraker Yemek

Çubuk krakerler çeşit çeşittir. Susamlısı, baharatlısı, sadesi, peynirlisi hepsi de kalori miktarı bakımından benzer değerlere sahiptir. Tek başına birkaç çubuk kraker yemek kilo alımına neden olmaz. Bir paket susamlı çubuk krakerin kalorisi 200 kaloridir. 100 gram çubuk krakerin kalorisi ise, 466 kalori değerindedir. Siz paketten erken ayrılmayı becerebilirseniz, kontrollü bir şekilde tüketirseniz diyet yaparken bile yiyebilirsiniz.

Atıştırmalıkların en kötü yanı yerken ne kadar yediğinizin farkına varmamanız ve bu çekici lezzeti bırakmak istememenizdir. Bu nedenle hayatınıza bu tarz yiyecekleri almamak çok daha doğru bir davranış olacaktır.

Çubuk Kraker Yememeniz İçin Nedenler

Kontrolsüz tüketimlerde susamlı çubuk krakerler kilo alımına destek olurlar. Ayrıca içeriğindeki tuz miktarının fazla oluşu vücudun ödem yapmasına neden olur. Çubuk krakerin içeriğine baktığımızda karbonhidrat, yağ ve tuz bakımından zengin bir besindir.

İncecik çıtır çıtır görünümünün altında çok da masum olmayan atıştırmalıklardan olan susamlı çubuk kraker, sırf paketin dibindeki susamlara ulaşabilmek azmiyle tamamını tüketmek kaçınılmazdır. Bu kötü psikolojik etkisini de unutmamak gerekir.

Susamlı Çubuk Kraker İçeriği

Özellikle paketli gıdaları tüketmeden önce paketin üzerindeki bilgileri okumanızı öneririz. Çünkü ne yediğinizi bilmek hakkınız. Peki, susamlı çubuk kraker ile birlikte bedeninize aldıklarınız neler? Merak ettiniz mi? Susamlı çubuk krakerin içindekiler aşağıda verilmiştir.

Buğday unu

Susam (%20)

Bitkisel yağ (palm)

Tuz

Kabartıcılar (amonyum hidrojen karbonat, disodyum difosfat)

Asitlik düzenleyici (sodyum hidroksit)

Tam yağlı süt tozu

Emülgatör (soya lesitini)

Pratik atıştırmalıklar hayatımızın bir parçası, ama size önerimiz tercihinizi sağlıklı doğal atıştırmalıklardan yana kullanmanız.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.