Tarçınlı İçecekler İle Zayıflayın

Tarçın, kilo verme yolundaki bireylere yardımcı olan bir baharattır. Bu süreçte metabolizmayı hızlandıran ve yağ yakımını kolaylaştıran tarçın bireyler için büyük bir nimettir. Zayıflama sürecinde tarçını kullanan bireyler daha güzel bir süreç geçireceklerinden emin olabilirler. Şimdi tarçının faydalarından ve vücuda etkisinden bahsetmek istiyorum.

 

 TATLI KRİZİNE ENGEL OLUR

 

Kilo verme sürecinde bireyin en zorlandığı ve sıkıntı çektiği durum durduk yerde gelen tatlı krizleridir. Hiç beklemediğiniz bir anda canınız çikolata, şeker vs. yemek istiyor ve hemen mutfağa ya da markete koşuyorsunuz. Ama bu durumun önünü almak sizin elinizdedir. Eğer bu durumu değiştirmek için bir şey yapmazsanız sağlığınız için büyük tehlikeler oluşturmuş olacaksınız.

Bu durumun en iyi çözüm yolu sağlıklı beslenmektir. Eğer dengeli ve düzenli beslenirseniz tatlı krizlerinin önüne geçebilirsiniz. Tatlı krizinin diğer bir çözüm yolu da doğal içeriklerden hazırlanmış içeceklerdir. Bu içecekler içeriğinde tarçın barındırmaktadır. Tarçınlı sular, tatlı krizine engel olarak kilo verme sürecinizi hızlandırır. Her gün aralıksız içtiğinizde bunun farkına varacaksınız. Aşağıda bu içeceklerin çeşitleri tarifleri verilmiştir.

Bilindiği üzere tarçın tatlı krizlerine iyi gelen ve krizleri engelleyen başlı başına bir nimettir. Yalnız ürünü nasıl kullandığınız bu süreçte büyük önem arz eder. Size birkaç tarif vererek ürünü nasıl kullanmanız gerektiğini açıklayacağım.

 YEŞİL ÇAYLI TARÇIN TARİFİ

İlk tarifimiz yeşil çaylı içecektir. Bu tarifte malzemelerimiz Yeşilçay ( sallama ya da normal olabilir) , Çubuk türü ve bir dilim limondur. Öncelikle iki su bardağı kadar su kaynatılmalıdır. Suya kaynar kaynamaz Yeşil çay atılmalıdır. Yeşil çay sallama ise 1 paket, sallama değilse 1 yemek kaşığından daha az atılmalıdır. Bunun ardından da bu ürün atılmalıdır. Tarçın olarak toz tarçın yerine çubuk tarçın tercih edilmelidir. Çünkü toz tarçın içeceğin tadının acı olmasına sebep olabilir.

Yeşil çay atıldıktan sonra 1 adet de çubuk türü atılmalıdır. Çubuk tarçını Birçok marketten ucuz olarak temin edebilirsiniz. Tüm bu işlemlerden sonra içeceğin üzerine 3-5 damla limon damlatarak aroma verebilirsiniz. Tabi bu kişinin damak zevkine kamış bir durumdur. En son da bekletmeden sıcak olarak tüketilmelidir. Her sabah ve akşam yemekleri öncesi 1 bardak tüketilmesi tavsiye edilir. Afiyet olsun.

 

 ZENCEFİLLİ TARÇIN TARİFİ

Daha önce de tatlı krizini engellediğinden bahsetmiştik. Bu vereceğimiz tarif de tatlı krizine birebir engel teşkil etmektedir. Bu içecek için Toz ya da çubuk türüne ihtiyacımız vardır. Bunun yanında zencefile de ihtiyacımız vardır. 2 bardak suyu kaynatarak içerisine 1 ölçek toz ya da bir adet çubuk atın. Ardından bir ölçek de zencefil atın. Bu karışımı sabah ve akşam yemeklerinden önce birer bardak tüketmelisiniz. Bu sayede kendinizi daha tok hissedeceksiniz.

 

 KARANFİLLİ LİMONLU TARÇIN TARİFİ

Bu tarifte malzemelerimiz başlıktan da anlaşılacağı gibi karanfil, limon ve tarçındır. Yine 2 bardak su kaynatılmalıdır. Kaynayan suya tarçın atılır. Ardından da bir çay kaşığı karanfil atılır. Son olarak da küçük dilim bir limon atılır. Sabah ve akşam yemeğinden bir saat önce 2 bardak içilmelidir.

Ayrıca tarçını su şişenize de atarak da kolay bir şekilde tüketebilirsiniz.

BAKINIZ: Bal Kabağı İle Daha Sağlıklı Gözler

Yoruma kapalı.