Tedavisi Hindistan’da

HASTALIĞININ ÇARESİ HİNDİSTAN'DA

TEDAVİSİ YURT DIŞINDA OLAN KAS HASTALIĞININ PENÇESİNDE

Beydağ’ın Palamutçuk Cevizdibi mevkiinde oturan Mevlüt Anbak Genetik Kas Hastalığı ile mücadele ediyor.

HİNDİSTAN’DA TEDAVİ OLABİLİR

10 yıldır kas hastalığı ile mücadele eden Mevlüt Anbak, Hindistan’dan sağlanacak Kök Hücre tedavisinin yapılabilmesi için devlet büyüklerinden ve hayırseverlerden yardım bekliyor.
Mevlüt Anbak, “Yaklaşık on yıldır Genetik kas hastalığı ile mücadele ediyorum. Şu an bu hastalığım ilerliyor. 6 aydır İzmir Tepecik Hastanesinde takibim yapılıyor ama hastalığımın tedavisi yok. Hindistan’da kök hücre tedavisi ile kısmen yavaşlatılıyor, tabii ki bunun da belli bir masrafı var. Maddi olanaksızlıklardan dolayı yaptıramıyorum. Çevremde benim gibi hastalığı olan arkadaşlarım var. Onlarla iletişim halindeyim. Benim gibi hastalığı olanlar Kök Hücre tedavisi ile iyileşme gösteriyor” dedi.

HASTALIĞIMDAN DOLAYI EŞİM TERK ETTİ

Genetik Kas Hastalığı ile mücadele eden akrabaları olduğunu kaydeden Anbak, “Bu rahatsızlıktan amcamın çocuklarında ve ninemin akrabalarında da var. Eşim bu hastalığımı öğrendikten sonra benden ayrıldı. 1 kız çocuğum var. Şu an ailem ile birlikte kalıyorum. Geçimimi ise aldığım engelli maaşıyla sağlıyorum. % 89 oranında özürlü raporum var. Tüm ihtiyaçlarımı koltuk değnekleri ile kendim görüyorum. Devlet büyüklerimizden ve hayırseverlerimizden Hindistan’daki bu tedavi ile ilgili destek olmalarını bekliyorum” dedi.

(BSHA)

Yoruma kapalı.