TV Ünitesi Modelleri | En İyi 2 TV Sehpası Modeli

TV Ünitesi Nasıl Seçilmelidir?

Evlerin en çok göze batan mobilyası kuşkusuz TV ünitesi dersek yanılmış olmayız. Çünkü TV ünitesi tüm ev halkı tarafından seyredilen televizyonun konumunu belirleyen mobilyalar ve oturma odasında bulunduğundan hep göz önündedir.

TV Ünitesi Nedir?

Günümüzde birçok TV ünitesi modelleri üretilmektedir. Her türlü zevke ve ihtiyaca göre tasarlanan ve çağa uygun modern TV ünitesi modelleri sizler için tasarlanmaktadır.

Örneğin; kitaplıklı TV ünitesi ve raflı TV ünitesi bazı TV ünitesi modellerinin başında gelir. Evimizde okuduğumuz kitaplar evin en önemli dekoratif ürünlerinden sayılabilir. Bu açıdan bakıldığında kitaplıklı TV üniteleri çok şık bir görünüm sağlar. Bu sayede kitaplar evimizde yer kaplamaz ve elimizin altında istediğimizde ulaşacağımız çağdaş bir alan oluşturur.

Raflı TV üniteleri ise evin ufak tefek tüm malzemesini toparlayarak yine elinizin altında olmasını sağlar. Her evin fazladan bu çeşit dağınıklığı toplayacak raflara ihtiyaç vardır. Raflı ve kitaplıklı TV üniteleri kolay kurulum özelliğine sahip olup, ürünlerde kullanılan tüm malzemeler çevre sağlığına özellikle de çocuk sağlına zarar vermeyecek şekilde üretilir.

TV Ünitesi Fiyatları

Her üründe olduğu TV ünitesi fiyatları yapımda kullanılan ürün kalitesi, miktarı ve dizaynı ile ilintilidir. Ancak TV ünitelerinde çok fazla fiyata takılmamak gerekir. Her eve ve isteğe uygun bütçelere göre tasarlanmış bir çok TV ünitesine rastlamak mümkün. Ayrıca uzun yıllar kullanılacak bir ürün için fiyat fazla aranmamalı ürün kalitesine odaklanılmalıdır.

Genel olarak fiyat araştırması yapıldığında net bir rakam söylemek doğru olmaz. Tekrar söylemek gerekirse, üretimde kullanılan ürün, model ve evin hacmi ile orantılı olarak TV ünitesinin büyüklüğü fiyatın belirlenmesinde büyük rol oynar. Örneğin; ceviz TV ünitesi ahşap bir TV ünitesine nazaran daha pahalı ve gösterişli olacaktır. Bu durum TV sehpası fiyatları içinde geçerlidir.

TV Sehpası ve TV Ünitesi Uyumu

TV sehpaları da aslında TV üniteleri kategorisindedir. Ancak televizyon sehpası TV ünitelerine göre daha sade ve çok raflı olarak üretilir. TV üniteleri gibi duvara monte edilen parçaları çok değildir. Hatta bazısında hiç yoktur. Bu açıdan baktığımızda raflı TV ünitesi TV sehpası birbiriyle çok fazla benzer yanı olmasına karşın yinede birbirinden ayrılırlar. Raflı bir TV sehpası yada ünitesi her zaman için bir avantaj teşkil eder. Fiyat bakımından da televizyon sehpası fiyatları daha uygun denilebilir.

TV ünitesin en önemli özelliği duvara monte edilen kitaplık gibi parçalarının olmasıdır. Bu sayede kitap ve dergi gibi eşyalarımızla ev ortamına başka bir hava katmak mümkün oluyor. Oysaki, televizyon sehpası modelleri sadece sehpa şeklindedir ve raflıdır. Sadeliği ve zarafeti sevenler genel anlamda TV sehpalarını tercih edebilir. Biraz daha hareketli, genç ve fonksiyonel bir ortam isteyenler ise TV ünitelerine yoğunluk verirler. Bunun seçimi sadece size ve evinizin durumuna bağlıdır.

TV Sehpası Modelleri

Model olarak TV sehpası modelleri genelde cam TV sehpası ve ahşap TV sehpası olmak üzere iki çeşittir. Her iki çeşitte de ihtiyaca ve isteğe uygun tarz ve modellerde ürünler bulmam mümkündür. İster evinizin salonuna, ister ofis ve iş yerlerine istenilen tarz, şekil ve boyutta modeller mevcut.

1 – Cam Televizyon Sehpası

Cam TV sehpası genelde tercih edilmesinin ana sebebi, televizyonun hangi odada bulunduğudur. Bir başka değişle televizyonun seyredileceği oda küçükse daha çok yer kaplamaması adına rafsız cam TV sehpaları tercih edilir. Elbette odada bulunan aksesuarlarında TV sehpası seçiminde önemli etkisi vardır.

Ayrıca cam TV sehpası ofis gibi küçük yerlerde de çok tercih edilir. Temizlenmesi bakımından da oldukça kolay temizlenir. Ancak toz ve kiri hemen gösterdiği için devamlı belli aralıklar ile temizlenmelidir. Cam TV sehpaların tek dez avantajlı yanı kırılma riskidir. Yarıca çizilme gibi durumlarda yaşanabilir.

2 – Ahşap Televizyon Sehpası

Şıklığı ve eve kattığı anlam ve ruh bakımından ahşap TV sehpaları daha çok tercih edilmektedir. Farklı sayılarda bölmeler ile oluşturulmuş raf ve çekmeceler ile zenginleştirilmiş ahşap TV sehpaları, kalabalık ve çocuklu aileler için çok kolaylık sağlar.

Ahşap TV sehpaları, cam TV sehpasına göre daha dekoratif ve fonksiyoneldir. Çok çeşitli farkı model ve ürünlerden üretilebilir. Ahşap TV sehpası seçerken tek dez avantaj, evinizin kullanım alanının yeterli olması durumudur. Evinize ve ihtiyaçlarınıza uygun bir ahşap TV sehpası, eve çok şey kattığı bir gerçektir.

Dayanıklılık bakımında uzun yıllar dayanan bir ürün ola ahşap TV sehpası, temizlenmesi bakımından da kolaylık sağlar. Ancak temizlik yaparken çok suyla temas ettirmemek gerekir. Temizleme konusunda nemli bir bezle fazla ovmadan iyi sonuç almak mümkün olacaktır.

tv-unitesi-tv-sehpasi

TV Ünitesi ve TV Sehpası Nasıl Kurulur?

Kurulum bakımından TV ünitesi ve sehpası müşterilere demonte olarak yani takılmaya hazır halde şeklinde teslim edilir. Kurulumları basit ve zahmetsizdir. Demonte olarak gönderilen ürünlerin kurulumu firmaya ait değildir. Alıcıya aittir. Yani müşteri kurulumunu kendi yapar. Kurulum konusunda tüm bilgiler ürünün içinde açıklama şeklinde müşteriye ulaştırılır.

Eğer kurulum ile uğraşmak istemiyorsak yada vaktimiz yoksa, ürünü satın aldığınız firmanın uzman kadrolarından randevu alarak yararlanma imkanına sahipsiniz. Bu durumların hepsi internet üzerinden yapılan alışverişler için geçerlidir. Eğer firma ile birebir temas halindeyseniz kurulum firma tarafından gerçekleştirilir.

TV Üniteleri Üretimi

Ürünlerin üretimlerinde kullanılan tüm parçalar ve ham maddeler TSE (Türk Standartları Enstütüsü)’ ne uygun olarak birinci kalitede üretilir.

Ulaşım Süreci

Alış verişi sağlanmış tüm ürünler alıcıya ulaşana kadar firmanın yani satıcının himayesi altındadır. Alınan ürünler doğru paketleme ile hiç bir zarar görmeden alıcısına teslim edilir. Ayrıca, tüm ürünler üretim hataları yaşanması durumuna karşı 2 yıl garantilidir. Ürünler bu süre zarfında iade edilebilir ve yenisi ile değiştirilebilir.

İlginizi Çekebilir: 2020 Dekorasyonda Yeni Trend: Eklektik Dekorasyon

 

Yoruma kapalı.