Ülker Metro Kilo Aldırır Mı?

Ülker’in Metro markası, 1988 yılında üretilmeye başladı. 90’lı yılların çocuklarının vazgeçilmez lezzeti Ülker Metro, içerisindeki yağ ve karamel oranıyla kilo kontrolü altında olanların dikkat etmesi gerekenler listesinin başında yer almaktadır.

Hijyenik koşullarda üretilen ve paketlenen Ülker Metro; bol sütlü nefis Ülker çikolatası ve yumuşacık kremasıyla, büyük-küçük herkesin severek yediği bir atıştırmalıklardan. Yolda, okulda, açlığınızı bastırmak için isabetli bir tercih Ülker Metro.

Peki, Ülker Metro kaç kalori?

Ülker Metro, 40 gramlık paketleriyle 239 kalori.

Ülker Metro’nun besin değerlerine bakacak olursak;

Kilojul: 1000 kj

Kaloriler: 239 kcal

Protein: 12,05 g

Karbonhidrat: 22,7 g

Şeker: 14,6 g

Yağ: 10,6 g

Doymuş Yağ: 5,3 g

Sodyum: 0,25 mg

Metro çikolata içerdiği triptofan proteini sayesinde serotonin hormonu yani mutluluk hormonunun salgılanmasını sağlar. Bir nevi mutluluk ilacıdır. Çikolatalardaki kakao miktarı yüzde 10’dan yüzde 95’lere kadar çıkabilir. Kakao yüksek oranda antioksidan içeren besinlerden biridir. Her biri aynı lezzete sahip çikolatanın birçok çeşidi vardır. En bilinenleri bitter, sütlü ve beyaz çikolata. Bitter çikolata % 43 kakao içerir. Sütlü çikolata % 25 kakao ve % 14 süt tozu içerir. Beyaz çikolata ise ağırlıklı olarak % 20-45 kakao yağı içerir. Bu sebeple kilo verme aşamasında tercih etmemiz gereken çikolata grubu bitter çikolatadır. Bitter çikolata daha az şeker; daha çok kakao içermesi yönüyle sağlıklı bir seçim olmaktadır.

Çikolatada fındık, üzüm, badem gibi kuruyemişlerin kullanılmış olması besin değerini artırır. Atıştırırken kalori miktarı kontrol edilerek besleyici özellikteki bu tip çikolata barları ara öğün olarak seçilebilir. Günlük ortalama 20 gr (2 kare) bitter çikolatayı 1 porsiyon meyve yerine tercih ederek çikolatadan vazgeçmeden kilonuzu koruyabilirsiniz.

Aldığınız 239 kaloriyi yakabileceğiniz bazı aktiviteler şöyledir;

30 dakika yürümek,

14 dakika koşmak,

26 dakika bisiklet sürmek,

18 dakika yüzmek,

yardımıyla almış olduğunuz kalorileri kolayca yakabilirsiniz.

TAVSİYE: Çikolata grubunu 08.00-17.00 saat aralığında tüketmeye çalışın. Günün erken saatlerinden metabolizma daha çok çalıştığı için ekstra kaloriler kolayca yakılabilir.

Yoruma kapalı.