5 Maddede Üst Bölgeden Nasıl Kilo Alınır ?

Üst Bölgeden Nasıl Kilo Alınmalı? Üst Beden Genişletme Yöntemleri!

Özellikle vücudun belden yukarısına kilo aldırmak isteyen kişiler üst bölgeden nasıl kilo alınır, sorusunun cevabını aramaktadır. Daima kilo vermek isteyecek değiliz. Bazen kilo almak da hedeflerimiz arasında olabilir. Kalın bacaklarınız ve ince mi ince beliniz varsa üst bölgeden nasıl kilo alınır diye sorabilirsiniz. Bu sorunun çeşitli cevapları ve yöntemleri olabilir. Her ne kadar ideal kilo boy ve kilonun hesaplanması sonucu ortaya çıksa da aslında ideal olan kişinin kendini nasıl ve hangi görünümünde beğendiğidir.

YouTube video

Eşit dağılımı olmayan kilo yani bölgesel alınan kilo kişiyi çileden çıkartabilir. Bu durumda yapılacak iki şey vardır: ya bölgesel kilo vermek ya da bölgesel kilo almak. Eğer bacaklarınız ideal görünümde ise üst bölgeye kilo almanız gerekir çünkü dolgun olmayan göğüsler ve fazlasıyla ince olan bir bel sizi çelimsiz göstereceği gibi alımlı olmanızı da engeller.

Sadece kadınlar değildir üst bölgeye kilo almak isteyenler. Erkekler de aynı şekilde daha fazla kilo almak isteyebilirler. Çünkü geniş omuzlu bir erkeğin vereceği izlenimin daha iyi olduğunu düşünürler. Bu nedenle kilo almak için çeşitli yollar aramaktadırlar. Şimdi gelelim üst bölgeden nasıl kilo alınır, üst bölgeden kilo almanın yolları nelerdir sorularını detaylıca incelemeye.

Üst Vücuda Kilo Almak Hangi Koşullar Sağlanırsa Başarıyla Sonuçlanır ?

Vücudunuzun üst kısmına kilo almak istiyorsunuz ama başaramıyor musunuz? Üst bölgeden nasıl kilo alınır diye detaylı bir araştırma yapmış olmalısınız fakat sorunuza tam bir cevap almamış olabilirsiniz. Hadi gelin birlikte hangi şartlarda üst bölgeden hızlı kilo almak için yapmanız gereken şeylere bir göz atalım. Üst bölge için kilo alma aşamalarını şöyle sıralayabiliriz:

1 – Protein Alımını Arttırın

Düzenli protein alırsanız bedeninizin sorunlu bölgesinde otomatikman kas oluşumunu desteklemiş olursunuz ve bu sayede dolgun, sağlıklı bir görünüme kavuşursunuz. Ayrıca t, süt ve türevlerine yer verirseniz, bu şekilde yağ ve kalori ihtiyacınızı birlikte alabilirsiniz. (Günlük 800 gram olan protein ihtiyacınız hamile ve sporcu olma durumunuza göre değişir.)

2 – Sıvı Tüketimi Kilo Alımlarında da Olmazsa Olmazlardan

Asitli ve bol şekerli içeceklerin vücudunuzu bozduğunu öğrenmiş olmalısınız. Bu tarz yerine daha sağlıklı sıvılar tüketmeniz orantısız kilo alımınızı durduracağı gibi sizi daha da enerjik hale getirecektir.

3 – Masaj Yaptırarak Hem Kilo Alın Hem de Rahatlayın

ust-bolgeden-nasil-kilo-alinir

Üst bölgenize özel yapılan masaj teknikleri ile bu bölgede olan hücrelerin uyanmasını sağlayabilirsiniz. Böylece vücudumuzdaki kan buraya daha çok uğrayacaktır ve sizler de şekle kavuşmuş olacaksınız.

4 –  Egzersizler ile Üst Bölgeden Nasıl Kilo Alınır ?

Üst bölge ya da alt bölge fark etmez bölgesel yapılan egzersizler sizin toparlanıp daha kaslı bir görünüme kavuşmanızı sağlar. Aynı zamanda spora ek olarak masaj yaptırabilirsiniz.

5 – Vitamin Tozu Kullanarak Hedefinize Ulaşın

Günlük ihtiyacınıza ek olarak aldığınız vitamin tozu ve yaptığınız bölgesel egzersizler sayesinde bölgesel kilo alabilirsiniz. Unutmayın ki bölgesel kilo alımları için tek başına yemek yemek asla uygun değildir. Kişi spor ve vitaminlerle bu amacını desteklemek durumundadır. Bu konuda bilginiz yok ise protein tozu nedir, nasıl kullanılır, başlıklı yazıyı okuyabilirsiniz.

Memeden Kilo Almak Çok mu Zor ?

YouTube video

Bölgesel kilo vermek kadar bölgesel kilo almak da zor fakat memeden kilo almak ekstra zor kişi meme bölgesini sadece dolgunlaştırabilir çünkü bir kalıp gibi olan memeyi 75 numaradan kilo alarak 85’e çıkarmak oldukça zor olacaktır. Tabii ki memeden kilo almak imkansız değildir. Mesela spor yaparak göğüs bölgesinde kas oluşturup daha dolgun görünebilirsiniz.

Yapacağınız düzenli plank hareketleri bu amacı destekleyecektir. Sağlıklı ve düzenli beslenmek de bir alternatif ve ayrıca rutininize şekerli gıdaları da ekleyebilirsiniz. Yaygın bir inanış olan emzirme döneminde büyüyen memeler, emzirme dönemi sonrasında eski haline döner. Bu da bir not olsun ve şimdi gelelim bölgesel kilo alma nedenlerine.

Bölgesel Kilo Alma Nedenleri Nelerdir ? Üst Bölgeden Nasıl Kilo Alınır ?

Giydiğiniz tayt pantolon kalçanızı orantısız bir şekilde büyük göstermiş olabilir ya da balıkçı yaka badiniz içinden göbeğiniz fırlamış da olabilir. Tartıya çıkıp 52 kilo olduğunuzu görünce “e ben zayıfım ya hu neden bu kadar şişman görünüyorum” dediğiniz oldu mu? Belki de sebep bölgesel kilo almanızdır. Peki neden bölgesel bir şekilde kilo alırız. Şöyle ki;

 • Her gün içtiğiniz şekerli ve gazlı içecekler kendisini kalçanızda ya da göbeğinizde oluşan kilolarla belli eder. Bazı araştırmalar göstermiştir ki bel kalınlığınız günde 2 bardak gazlı ve şekerli içecek tüketirseniz, yüzde 75 daha hızlı kalınlaşır. Bu gazlı içecekler yerine daha doğal smoothiler ve detoks suları tercih edin deriz.
 • Yemekleri yemek tabağında değil de tatlı tabağında yemeye ne dersiniz? Bu oldukça zor olacaktır fakat büyük tabaktaki her yemek ve tatlı size bölgesel kilo olarak döner. Tabağınız genişlerse vücudunuz da genişler unutmayın.
ust-bolgeden-nasil-kilo-alinir
Üst Bölgeden Nasıl Kilo Alınır?
 • Gece metabolizmanın oldukça yavaş olduğu saatlerde yemek yemek size tabii ki kilo aldıracaktır. Aynı zamanda yatış öncesi yediğiniz yemekler kişide baygınlık etkisi yaratır ve sağlıksız bir uykuya sebep olur.
 • Üzgün ve öfkeli veya sinirli ve kızgın iseniz yemeklerden uzak durun deriz çünkü bu gibi anlarda kişi duygu durumunu kontrol edemez ve bölgesel kilolara sebep olur. Strese bağlı bu yeme durumunu stres anında spor yaparak değiştirebilirsiniz.
 • Uykular haram mı oldu size. E o zaman gelen bölgesel kiloları da hoş karşılayın bir zahmet. Düzensiz uyku kilo getirir çünkü metabolizmanız bozulmuş olur.
 • Protein alımınıza çok dikkat edin çünkü protein kas demektir ve kassız bir vücutta bölgesel fazlalıklar görülür.

Kalçadan Nasıl Kilo Alınır – Basenden Kilo Almak İçin Ne Yapılmalı ?

Sırf kalçadan kilo almak için özellikle yaratılmış bir besin maalesef ki yok ya da sadece basen-kalça bölgeniz büyüsün diye de endüstriyel bir ürün üretilmedi. Bu durumda yapacak 3 şey vardır.

 1. Ya sağlıklı yemekler yiyip kilo alıp, bu kiloyu nerenize aldığınızı gözlemleyeceksiniz.
 2. Ya squat ve benzeri egzersizler ile kalça ve basenlerin daha dolgun bir hale gelmesini sağlayacaksınız
 3. Ya da bazı estetik operasyonlar ile hayalinizdeki görünüme kavuşacaksınız. Bunları bilmek kilo almaya sebep olması açısından çok önemlidir.

Kalçadan Kilo Almanın Nedenleri Nelerdir ? Üst Bölgeden Nasıl Kilo Alınır ?

Yukarıda bölgesel kilo alma nedenleri için ne saydıysak kalçadan kilo almanızın sebepleri de bunlardır. Yani gün içinde gazlı ve şekerli içeceklere ek olarak büyük büyük porsiyonlar kullanıyorsanız, hayatınızda protein ve spor yoksa kalçadan kilo almanız muhtemel olur. Ayrıca kalçadan kilo alma sebepleri arasına hamile olma durumuyla beraber kullandığınız bazı ilaçların yan etkilerini de koyabiliriz.

ust-bolgeden-nasil-kilo-alinir

Doğum kontrol hapları ve vitaminler size oldukça kilo aldıracaktır. Tabii genetik faktörleri de satmak gerek. Anne tarafınız ve baba tarafınız geniş kalçalı insanlardan oluşuyorsa muhtemelen siz de geniş kalçalı olmaya meyillisiniz demektir.

Hangi Egzersizler ile Üst Bölgeden Nasıl Kilo Alınır ?

Üst bölgeden nasıl kilo alınır sorusunu cevapladık ve şimdi sıra geldi bölgesel kilo alma egzersizlerine. Yemenize içmenize ek olarak spor yaparsanız hem daha sağlıklı bir şekilde kilo almış olursunuz, hem daha hoş bir görünüme kavuşursunuz hem de kalp krizi gibi hastalıkları defetmiş olursunuz. Peki hangi bölge için hangi egzersizi yapmalıyım diye düşündünüz mü? Biz düşündük, hem de sizin için.

 • Squat (Yani geriye doğru eğilme hareketi)

İpince bacaklarınız ve dolgun olmayan kalçanız sizi mutlu etmiyordur. Giydiğiniz taytlar bile sizde pantolon gibi duruyor olabilir. Squat egzersizleri ile kalçanıza ve basenlerinize form kazandırabilirsiniz. Squat egzersizlerini ağırlıklar ile beraber yaparsanız bölgesel kilo alırsınız. İnstagram üzerinden tanımadığınız yabancı insanlarla katılacağınız 3 aylık squat challenge size hem disiplin hem de kilo kazandırabilir.

 • Bench Press Hareketi ile Üst Bölgeden Nasıl Kilo Alınır ?

ust-bolgeden-nasil-kilo-alinir

Göğüs kaslarım gelişsin, omuzlarınız herkesi kendisine hayran bıraksın istiyorsanız bu hareket tam size göre. Omuzlarla beraber bu hareket sayesinde pazılarınız da genişler. 3×20 olarak yapacağınız setler ile kaslarınıza form kazandırın.

 • Deadlift hareketi ile Üst Bölgeden Nasıl Kilo Alınır ?

Bu hareket vücudunuzun her noktasını çalıştırır ve aynı anda her noktadan kilo almanıza yardımcı olur. Bölgesel kilo vermek yerine vücudun tamamını geliştirebilirsiniz. Pek sorulmayan üst bölgeden nasıl kilo alınır, üst bölgeye kilo almak mümkün müdür, sorusunu sizler için sorduk ve sizler için cevapladık. Sağlıklı besinler ve düzenli egzersizler ile, görüyorsunuz ki hiçbir şey imkansız değil. Üst Bölgeye Kilo Almak Mümkün müdür yazımıza bakarak geniş bilgi edinebilirsiniz.

Yoruma kapalı.