Uzay Filmleri İzle | Birbirinden Güzel Güncel 10 Uzay Filmleri!

10 Farklı Yapım ile Uzay Filmleri İzle!

Uzay ve dış dünyaya meraklı insanlar sıklıkla uzay filmleri izle başlığı altında film araştırmasına girişmektedir. Film sektöründe oluşan gelişim özellikle bilim kurgu uzay filmleri konusunda büyük bir ilerleme yaşanmasına sebep oldu. Teknik açıdan oluşan bu ilerlemenin filmlerin çekim kalitesi ve gerçekçiliği konusunda inanılmaz değişimler yaşanmasına sebep oldu.

YouTube video

Yeni uzay filmleri izle seçenekleri ile kişilerin daha çok belirli tarz filmlere yöneldiği görülmektedir. Uzay filmleri izle Türkçe dublaj en çok aratılan başlıklar arasında yer alıyor. Türkçe dublaj sayesinde alt yazı takip etmeye gerek kalmadan izlenebilecek bilim kurgu filmleri 2020 itibari ile oldukça çok sayıya ulaştı. Bu sayede uzay filmleri (2020) çeşitliliği de ortaya koyuldu.

10 Adet Uzay Filmleri İzle Listesi!

Uzay filmleri izle doğrultusunda bir fikre kapılıp bu bilim kurgu filmleri arayışına düşmeniz muhtemeldir. Bu konuda oluşturulmuş olan güncel film listesi ile kaliteli içerik ve yapımlara erişebilirsiniz. Yeni uzay filmleri izle seçeneği ile güncel yapımlara ulaşabilir ve keyifli vakitler yaşayabilirsiniz.

1- Yıldızlara Doğru (IMDb 6.6)

uzay-filmleri-izle-guncel-5-uzay-filmleri
Uzay Filmleri İzle

Uzay yolu filmleri izle seçeneğine başvurmak isteyenlerin ilk sıralarda yer alması gereken güncel filmlerden birisidir. Film 2019 yapımı olarak karşımıza çıkıyor. Başrol oyuncusu ise yakışıklı oyuncu Brad Pitt! Astronot Roy McBride Güneş Sistemi ile ilgili bir görev doğrultusunda uzaya gönderilir. Yıllar önce babası da uzay araştırmaları sırasında burada kaybolmuştur. Bir yanda onu bekleyen gizemli sırlar bir yanda da geçmişe dair izler bulunmaktadır.

2- Cloverfield Paradoksu (IMDb 5.5)

Uzay filmleri izle seçeneği ile ulaşılabilecek en yeni filmlerden birisidir. 2018 yapımı olarak karşımıza çıkıyor. Bilim kurgu film izle Türkçe dublaj tek parça 2020 olarak hala günümüzde araştırılıp izlenmektedir. IMDb puanı her ne kadar düşük olsa da uzay filmleri konusunda oluşan eksiklik ve az sayıda oluşu izleyiciler adına kılınır kılmaktadır. Kimi bireyler bu puanı az olarak da değerlendirmektedir.

uzay-filmleri-izle-guncel-5-uzay-filmleri

4 farklı bilim adamının bulunduğu bir takım oluşturulmuştur. Bu takım uzay madenciliği üzerine çalışmalar sergilemektedir. Değerli taş ve madenleri alarak değerlendirme yapmaktadır. Günün birinde işler yolunda gitmez. Kontrol altında tutulması gereken bir ‘şey’ artık kontrol dışıdır ve uzay istasyonuna büyük zarar verecektir. Uzay yolu filmleri izle seçeneği ile sıklıkla aratılma sebebi ise isminde de yer alan ‘paradoks’ dolayısıyladır.

3- Yıldızlararası (IMDb 8.6)

Uzay filmleri izle listesi arasında Yıldızlararası filminden bahsetmemek neredeyse imkansızdır. Film 2014 bilim kurgu filmleri arasında adından en fazla bahsettiren yapıt olmuştur. Sinemadan kalktığında dahi bilim kurgu filmleri izle başlığı ile internette en çok izlenen film listeleri arasında girmiştir. 8.6 IMDb puanı ile izleyicilerden de tam not almıştır.

uzay-filmleri-izle-guncel-5-uzay-filmleri

Christopher Nolan imzasını taşıyan film hem bir aile ilişkisini hem de uzaya dair bilgileri aktarmaktadır. Gelecek zamandan seslenen film içerisinde ‘baba’ tekrar astronot olarak uzaya yolculuk yapmaktadır. Ancak bu yolculuk zamanla beklenmeyen bir noktaya ulaşır. Bu süreç içerisinde kızıyla iletişime geçmek için farklı yöntemler denemektedir. Yeni uzay filmleri izle seçeneklerinde 2020 yapımları olmasa da bu filme mutlaka bir şans vermelisiniz.

4- Marslı (IMDb 8.0)

2015 yapımı olmasına rağmen hala uzay filmleri izle başlığı altında kendisine yer bulabilen bir diğer film ise Marslı olmaktadır. Film eleştirmenler ve film izleyicileri tarafından çoğunlukla iyi not almaktadır. Filme aktarılan süre, oluşturulan oyuncu kadrosu ve ekipmanları doğrultusunda büyük bir beğeniyi toplamıştır. Tabi uzay filmleri izle Türkçe dublaj seçeneği ile sunulmasında etkili olan konusu olmaktadır.

uzay-filmleri-izle-guncel-5-uzay-filmleri

Bir grup astronot Mars üzerinde bir görev için bulunmaktadır. Yaşadıkları fırtına neticesinde arkadaşları Mark Watney’in öldüğü düşünülmektedir. Başrol oyuncusu halbuki ölmemiştir. Bir süre sonra kendine gelince Mars üzerinde yapayalnız ve çok sınırlı ekipmanlar ile kaldığını görür. Zekasını da kullanarak hem arkadaşlarına ulaşmak hem de dünya ile iletişime geçmeye çalışır. Acaba gerçekten bunu başarabilecek midir?

5- G.O.R.A (IMDb 8.0)

uzay-filmleri-izle-guncel-5-uzay-filmleri

Türkçe bir filmin uzay filmleri izle listesi içerisinde olmaması olmazdı. Her ne kadar bu tarz bilim kurgu filmlerinde iddialı olunmasa da uzay atmosferi içerisinde komedi film oluşturma işini Cem Yılmaz üstlenmiş. GORA, AROG ve seri filmi Arif v 216 ile izleyiciler karşısına çıkmıştı. GORA filmi 2008 yapımıdır. Güncel olarak da hala takip edilen film birbirinden değerli oyuncuları bir arada bulundurmaktadır.

6- Kovboylar ve Uzaylılar (IMDb 6.0)

IMDb puanları incelendiğinde uzay filmleri arasında en dikkat çeken ve sürükleyici filmler arasında yer almaktadır. Filmin konusu ise Arizona çölüne düşen bir yabancıyı ele almaktadır. Bu yabancı düştüğü ufak kasabada kim olduğunu bilmeyen bir karakterden oluşur. Kendisi geçmişine dair hiçbir şey hatırlamaz ve kasaba tarafından da kolay kolay kabul edilmez.

uzay-filmleri-izle-guncel-5-uzay-filmleri

Uzay filmleri izle seçeneği ile aratılan bu filmin asıl hikayesi ise sonradan başlamaktadır. Bileğinde bulunan tuhaf bir bileklik dışında hiçbir özelliği bulunmayan bu yabancı kasabanın kaderini belirleyecektir. Günün birinde büyük bir gürültü ile ortaya çıkan dünya dışından gelen yaratıklara karşı halkın tek kurtuluşu bu yabancıya bağlıdır.

7- Hayat (IMDb 6.6)

uzay-filmleri-izle-guncel-5-uzay-filmleri

Başrol oyuncusu Jake Gyllenhaal olunca filmin kötü olması neredeyse imkânsız! Bir takımı ile birlikte uzay istasyonunda görevlendirilir. Görevlendirilen bu ekip Mars üzerinde hayat olduğuna dair ipuçları arar. Araştırmaları sonucunda bir hayat formu elde ederler. Ancak bekledikleri kadar kolay bir durumla karşı karşıya kalmadıkları sonradan anlaşılmaktadır.

8- I Am Mother (IMdb 6.7)

uzay-filmleri-izle-guncel-5-uzay-filmleri

Yeni uzay filmleri izle kategorisi altında tercih edilebilecek yapıtlardan birisidir. Üstelik uzay konulu filmlere biraz da duygusal ve dram eklenmiş farklı durumlara yer vermektedir. Filmin konusu insanlığın bitiş dönemine dayanmaktadır. Nesil dünya üzerinde tamamen yok olup gitmiştir. Nüfusu arttırmak adına özel robotlar tasarlanır. ‘Anne’ adı verilen robotun bir kız çocuğunu büyütmesi filmde konu alınır.

9- Prometheus (IMDb 7.0)

uzay-filmleri-izle-guncel-5-uzay-filmleri

Uzay filmleri arasında aldığı IMDb puanıyla yerini ayıran film oldukça beğenilmektedir. 2012 yapımı olmasına rağmen o sene içerisinde ortaya koyduğu performans çok yankı getirmiştir. Kült filmleri ile bilinen yönetmen Ridley Scott tarafından çekilmiştir. Uzaylıların kökenine yapılmış bir araştırmayı konu edinir. Ekibi ise beklenenin ötesinde karanlık bir durum karşılar.

10- Uzay Yolcuları (IMDb 7.0)

Belirli bir görev uğruna bir araya getirilen insanların ve belirli bir projenin yer aldığı yapıt uzay filmleri izle başlığı altında tercihler arasında yer almaktadır. Film içerisinde kişiler ilaçlar ile belirli bir zamana kadar uyutulması hedeflenir. Ancak ters giden durumlar neticesinde Pratt karakteri erken uyanır. Ona eşlik etmesi üzerine Auroa da uyandırılır. Neden erken uyandırıldıklarına dair araştırmanın peşine düşerler.

uzay-filmleri-izle-guncel-5-uzay-filmleri

Uzay filmlerinin yanı sıra duygusal film kategorileri de sıklıkla araştırılır. Özellikle Netflix platformunun daha çok göz önünde olması ile burada bulunan duygusal film ve diziler merak edilir. En Duygusal Netflix Dizi Önerileri yazımıza bakarak fikir elde edinebilirsiniz!

Yoruma kapalı.