Yağ Yakan Bitkiler

Vücuttaki yağ kitle oranınızda ciddi bir azalma sağlayan bitkiler sayesinde kilo verebilirsiniz. Diyet ile birlikte tüketeceğiniz bitkileri doğrudan yiyebileceğiniz gibi bazılarının çayını yapabilir ya da kür haline getirerek de tüketebilirsiniz. Hem açlığınızı bastıran hem de size enerji verecek olan bu bitkileri gün içinde ara öğünlerde ya da yemeklerde tüketebilirsiniz. Mucize yaratan bu bitkileri doğru zamanda doğru yöntemlerle tükettiğinizde hafta 1000 kaloriye yakın kilo kaybedebilirsiniz.

Yağ Yakan Mucizevi Bitkiler
Ada Çayı
A, B6, C ve K vitaminleri ile demir, magnezyum ve kalsiyum gibi birçok minerali içeren ada çayını diyet yaparken tükettiğinizde daha hızlı bir şekilde yağ yaktığınızı görebilirsiniz. Mideyi güçlendiren lifleri ile ishali önler, sindirim sisteminin düzenli çalışmasını sağlar. Sabahları içildiğinde metabolizmayı hızlandıran ada çayı diyabeti önler. Vücuttan toksinlerin atılmasını sağlar. Kan dolaşımını hızlandırdığı için selülitleri ortadan kaldıran ada çayını günde 2-3 fincan içerek kilo verebilirsiniz. Şekersiz içmeniz gereken çayınıza limon sıkabilir ve bal ile tatlandırabilirsiniz. Tansiyon ve epilepsi hastaları ile hamileler kullanmadan önce doktora danışmalıdır.

Fesleğen
Antioksidan kaynağı olan fesleğen vücuttaki yağları parçalayıcı bir özelliğe sahiptir. Genellikle evlerde süs bitkisi olarak kullanılan fesleğeni yemeklerde ya da salatalarda kullanabilirsiniz. Mide şişkinliğini ve kramplarını önleyen fesleğen salgıladığı kokusu iştahınızı azaltacaktır.

Kekik
B vitamini demir ve folik asit bakımından zengin olan kekik özellikle yetersiz beslenmeye bağlı olarak görülen anemiyi tedavi edici özelliğe sahiptir. Diyet yaparken enerjinizin düşmemesi için günde 1-2 fincan kekik çayı içebilirsiniz. Yağ yakıcı özelliğe sahip olan kekik çayı ile zayıflayabilirsiniz. Ayrıca göbek bölgenize ya da selülitli bölgenize kekik yağı sürüp mesaj yaparsanız daha kolay zayıflayabilir ve selülitlerden kurtulabilirsiniz.

Biberiye
Yemeklere hoş bir koku veren biberiye ile hızla kilo verebilirsiniz. Bölgesel yağlarınızdan kurtulmak için biberiyeyi hem yemekleriniz de hem de çay olarak tüketebilirsiniz. Bel ve basen bölgesindeki fazlalıkları yok eden biberiye kan dolaşımını hızlandırdığından cildin sıkılaşmasına yardımcı olacaktır.

Civan Perçemi
Farklı yörelerde bin bir yaprak otu ve kandil çiçeği olarak adlandırılan civan perçemini çay olarak tüketebilirsiniz. Güçlü bir idrar söktürücü olan bu bitki sayesinde vücuttaki toksinlerden kurtulabilirsiniz. Ödem oluşmasını engelleyen bu bitki vücuttaki yağları hızla parçalar ve vücuttan atar. Ayrıca iştahınızı azaltarak uzun süre tokluk hissi veren bu bitki sayesinde bölgesel yağlarınızdan kolayca kurtulabilirsiniz.

Maydanoz
Bağışıklık sistemini güçlendirecek birçok vitamin ve minerale sahip olan maydanozu yemeklerde, salatalarda, kahvaltılarda, çay olarak y da kür haline getirerek kullanabilirsiniz. Böbreklerin düzenli çalışmasını sağlar, idrarı söktürür ve toksinlerin atılmasına yardımcı olur. Metabolizmayı hızlandıran maydanozun çayını yaparak sabahları aç karnına içtiğinizde yağlarınız çok daha kolay eriyecektir. Ayrıca maydanozu mikserden geçirip içine limon suyu ya da sirke ekleyerek yağ yakıcı kür hazırlayabilirsiniz.

Yoruma kapalı.