Yazlık Çiçekli Elbise 2021 Modelleri İle Yaza Şık Girin!

2021 Yazlık Çiçekli Elbise Modellerini Öğrenmek İster Misiniz?

Yazlık çiçekli elbise modellerinin vitrinlerde yer alması, bahar aylarının yansıması olarak ortaya çıkıyor. Rengarenk kıyafetler, çiçek desenli elbiseler ve yazın sıcaklığını hissettiren birbirinden canlı renkler resmen bir haberci niteliğini taşıyor. Bahar aylarında olunması ile birlikte birbirinden farklı giyim markasının vitrinlerinde bu renkli ahengi hissetmek ve yaşamak mümkündür. Bunlara bir iki örnek vermek gerekirse; H&M Elbise, Zara elbise gibi markalardan çeşitli elbiselere ulaşabilirsiniz.

YouTube video

Yazlık Çiçekli Elbise Modelleri ve Kombin Önerileri

Yazlık çiçekli elbiseler yaşattığı hissiyat ve iyi enerjinin ötesinde farklı sebeplerden dolayı da tercih edilir. Özellikle kombinlenmesinin kolay olması kadınlar tarafından seçilme sıklığını arttırır. Basit parçaların bir araya gelmesi ile kolay bir şekilde dışarıya çıkmaya hazır olabilirsiniz. Üstelik hem gece şıklığı yakalayabilir hem de gündelik kullanım için dolabınızda yer verebilirsiniz.

1- Günlük Yazlık Çiçekli Elbise Modelleri ve Kombinleri

Elbise modelleri; trendlerin, renklerin, desenlerin ve konseptlerin sürekli değiştiği moda sektöründe, geçmişten günümüze değişmeyen klasikler arasında yer almıştır. Yazlık çiçekli elbise modelleri, farklı desenli dokumaya sahip kumaşlar ile birbirinden farklı birçok tasarımda kullanılmaya devam etmektedir.

yazlik-cicekli-elbise-2021

Saten ve şifon kumaşlarda sıkça tercih edilen çiçek motifi, 2021 yaz sezonunda romantik tüller ve üç boyut efektli çiçek aplikelerinin yanı sıra çıtır desenli ve basma kumaş olarak da nitelendirilen daha küçük boyutlu şekilde de tercih edilmektedir. Özellikle bohem tarzı ya da geçmişi yansıtan retro stil elbiselerde küçük boyutlu çiçek motifi kumaşlara hayat vermektedir.

Günlük yazlık çiçekli elbise, yaz aylarının kavurucu sıcaklarında genellikle açık tonlarda ve daha soft renk geçişleri ile tercih edilmektedir. Bununla birlikte spor ayakkabı, sandalet, hasır çanta ve akşam üstü hafif rüzgarın da çıkması ile birlikte kot ceketler ile kombinlenebilir.

2- Gece Şıklığında Yazlık Çiçekli Elbiseler Kombinleri

Yazlık çiçekli elbise modelleri elbette yalnızca gündüz kullanım için uygun değildir. Farklı kumaş seçeneği, ayakkabı, aksesuar ve küçük dokunuşlarla, saç makyaj değişiklikleri ile gece de kullanım sağlanabilir. Örneğin; kır düğünü ya da sahil kenarı davetlerinde abartıdan uzak daha romantik detaylara sahip aksesuarlar ile bütünleştirebilirsiniz. Havuz başı ya da otel davetlerinde ise topuklu ayakkabı ve ışıltı detaylarına sahip aksesuarlar tercih edebilirsiniz.

Özellikle şifon kumaştan tasarlanmış çiçek desenli uzun elbiseler hafiflikleri ile tüm gece enerjinizi yüksek tutacaktır. Canlı ve çarpıcı renklere sahip çiçek desenli elbiseler bohem tarzın özgür ruhunu da yansıtmaktadır. Gece kullanımı için koyu renkler üzerine metalik renkli çiçek motifi elbiseler ile modern ve zarif bir şıklık yakalamak da mümkündür.

3- Tesettür Giyimde Yazlık Çiçekli Elbiseler Modelleri

Yazlık çiçekli elbise modelleri birçok alanda olduğu gibi, Tesettür çiçekli elbise giyim alanında da kadınların vazgeçilmez tercihlerinden biridir. Birçok farklı model, desen ve renklerde olan yazlık çiçekli elbiseler, içinde bulundurduğu renklerde şal ve aksesuarlarla bir bütünlük sağlayabilmektedir. Büyük hasır şapkalar, hasır çantalar, güneş gözlükleri ve rengarenk babetler ile kombininizi tamamlamanız da mümkündür.

Nasıl kombinleyeceğiniz tamamen size kalmış, bir iki elbise ile bile birbirinden farklı onlarca kombin yapabilirsiniz. Tesettür giyimde bazı markalar gerek kalitesi gerekse marka değeri ile daha çok bilinmektedir. Çiçekli elbiseler için bu alanda kendini kanıtlamış markalardan faydalanabilirsiniz. Çiçekli Elbise Tesettür Sefamerve sitesinde ilkbahar-yaz aylarında satışa sunuluyor, inceleyebilirsiniz.

4- Büyük Beden Ucuz Yazlık Elbiseler

Artık günümüzde hemen her bütçeye uygun kıyafet, aksesuar ya da ayakkabı bulmak mümkündür. Rengarenk, desen desen, farklı çeşitlerde elbiseler herkesin en az bir kere gittiği semt pazarlarına karşımıza çıkmaktadır. Ucuz yazlık elbiseler, ayakkabılar, aksesuarları çok kolaylıkla bulabilirsiniz. Üstelik bazen mağazalardan daha fazla renk seçenekleri bile sizi karşılayabilir. Çiçekli kırmızı elbise, yeşil çiçekli elbise ve daha niceleri karşınıza çıkabilir. Özellikle eski dönemlere ait büyük beden elbiseleri semt pazarlarında bulabilirsiniz.

yazlik-cicekli-elbise-2021
Yazlık Çiçekli Elbise Modelleri

Büyük beden çiçekli elbise kullanmak için kilonuzla doğru orantılı davranmanız gerekmez. Yazın yakıcı havasında daha geniş parçaları tercih etmek öncelikle sıcaklık açısından fayda sağlar. Aynı zamanda daha tarz görünümleri eldebilirsiniz. Bol, büyük beden elbiseyi büyük bir kemerle daha farklı bir görüntüye kavuşturabilirsiniz. Özellikle 80lerin havasını yakalamanız daha kolay olacak ve sizi özel hissettirecektir.

5- Farklı Model Yazlık Çiçekli Elbiseler

Yazlık çiçekli elbise deyince akla bin bir türlü model gelmektedir. Şüphesiz ki bunların en başında maxi elbiseler yer alır. Uçuş uçuş kesimleriyle kadınların kalbini çalan bu modeller, yaz aylarının vazgeçilmezidir. Bununla birlikte her mevsimde tercih edilen midi elbiseler de çok revaçta olan bir başka model türüdür.

Midi elbiseler doğru parçalarla kombinlendiğinde iş yerlerinden tutun da partilere kadar tercih edebilirsiniz. Konu yazlık elbise olunca mini boy elbiseleri es geçmek tabi ki olmaz. Yaz sıcaklarının vazgeçilmezi olan mini elbiseler de gerek gündüz gerekse gece şıklığınıza şıklık katacak elbiselerdendir. Dilerseniz çiçek desenli bu parçanızı kuşaklı elbise olarak seçebilirsiniz. Özellikle uzun boyluysanız bacak boyunuzu yüksek kuşak sayesinde daha uzun gösterebilirsiniz.

yazlik-cicekli-elbise-2021

Elbiselerinizi kombinleyeceğiniz parçaların önemi büyüktür. Çekici ya da eğlenceli görünümü böyle elde edebilirsiniz. Seçeceğiniz parçalar havanızı tamamen değiştirecektir. İlkbahar ve yaz kullanılan parçaların başında şapkalar yer alır. Yeni modadan ne kadar haberdarsınız? 2021 İlkbahar ve Yaz Sezonu Şapka Önerileri yazımıza bakarak bilgi alabilirsiniz.

Yoruma kapalı.