Yazlık Şal Modelleri İle Sıcaktan Kurtulun!

Yazlık şal modelleri ve kumaşları nelerdir?

Yazlık şal modelleri sizi o sıcak günlerde feraha kavuşturacak olan kumaş türlerinden oluşan modellerdir. Kumaş türlerinin artmasıyla birlikte tesettürlü kadınları feraha kavuşturan bu yazlık şal modelleri oldukça fazladır. Pek çok markada bulunan bu kumaş türlerine istediğiniz siteden veya mağazadan rahatlıkla sahip olabilirsiniz.

Gün içerisinde tesettürlü kadınları hem terletmeyen hem de ağırlık yapmayan modeller bulunur. İstediğiniz fiyat aralığına göre sahip olabileceğiniz çok çeşitli şal modelleri bulunmaktadır. Ayrıca bu rahat ve konforlu şallarla şıklığınızdan ödün vermemenizde mümkün! Çok ince kumaşlardan yapılan şık yazlık şal modelleri tercih ederek şıklığınızın devamlılığını yaz mevsiminde de sağlayabilirsiniz.

Yazlık Şal Kumaşları Nelerdir?

yazlik-sal-modelleri
Yazlık Şal Modelleri

Yaz mevsiminde tesettürlü kadınların zorlandığından bahsetmiştik. Özellikle tüm gün çalışmak zorunda olan veya dışarıda vakit geçiren kadınlar için alternatif şal kumaşları oldukça önemlidir. Aşağıda yazlık şal modelleri ve kumaşları hakkında bilgiler verilmiştir.

Yazlık Şal Kumaşları Nasıl Bir Kumaştır?
Krinkıl Krep Kumaş Tok duran, kaymayan ve her türlü kombin ile uyumlu olabilen bu şal kumaşı  aerobinli yapısı ile asla kırışmada yapmaz.
Keten Pamuk kumaş Şık ve spor giyim dendiğinde akıllara ilk gelen şal kumaşıdır. Kafanızda gün içerisinde ağırlık hissetmeden, terlemeden ve kaymadan gönül rahatlığıyla kullanabileceğiniz bir yazlık şal modelleri arasındadır.
Pamuk Viskon Kumaş Gün içerisinde bone içerisinde kalan saçlarınız pamuk viskon kumaş şallar sayesinde hava alır. %100 pamuktan üretilen bu şallar yazın serin kışın sıcak tutma özelliğine sahiptir. Bu sebeple özellikle yazlık şal modelleri içerisinde vazgeçilmezlerdendir.

 

Şal Modelleri Düğün İçin Nasıl Olmalıdır?

yazlik-sal-modelleri

Düğün gibi özel günler için genelde insanlar şık ve göz alıcı olmak isterler. Eskiden çok farklı baş türban modelleri yapılırken günümüzde artık sadelik moda haline gelmiştir. Metrelik tüller abiye renginde kestirilerek topuzlu bone kullanılarak çeşitli modeller tercih edilebilir. Ayrıca simli, tül detaylı veya saten şallar da tercihleriniz arasında olabilir.

Tüm bu şallar çeşitleri yazlık şal modelleri için çok uygun olmasa da özel günlerde size mükemmel bir şıklık katacaktır. Burada yazlık şallara uygun olmayan yön aslında kumaşların naylon içerikli olmasıdır. Yoksa kumaşlar oldukça ince yapılara sahiptir. Ayrıca model olarak günümüzde sade modeller üzerine aksesuarlar modadır. Genel olarak tesettür şal modelleri düğün için şu şekildedir:

  • Metrelik tüllerden elde edilen şalın iki ucu arkaya atılarak serbest bırakılır. Yazlık şal modelleri için oldukça rahat bir seçenektir. Ayrıca bu abiyelere oldukça yakışan sade bir modeldir.
  • Metrelik tüllerden kesilen şal kuaför yardımı ile başa dolanarak farklı bir görüntü elde edilir. Rahat olmayan ancak oldukça şık duran bir modeldir.
  • Yine metrelik tül kullanılarak boyun kısmı açık bırakılır ve şal arkaya dolanarak bir model yapılır. Yazlık şal modelleri içerisinde çok tercih edilen modellerden birisidir. Tüm bu modellerde genellikle elbiseye uyumlu aksesuarlar kullanılır.

Yeni Şal Modelleri Nasıldır?

Tesettür giyim modasının her yıl değişmesi ve gelişmesiyle birlikte şal modelleri de değişiklik göstermiştir. Şal üretiminde desenler, kumaşlar, renkler farklılık göstermiştir. İpek, pamuk, koton, krep gibi pek çok şal kumaşı bulunur ve tarzınıza göre seçimler yapabilirsiniz. Özellikle günümüzde daha çok pamuk ve ipek şallar ilk sırada yer almaktadır. Genelde iki ucu arkaya bağlanarak tercih edilir.

Eskiden daha kaygan, parlak ve ince kumaşlar tercih edilmiştir. Bu kumaşlar da gün içerisinde tesettürlü kadınları rahatsız etmiştir. Çünkü genelde yazlık şal modelleri önceden ince olduğu için kullanımı çok tercih edilmedi. Ancak günümüzde daha tok duran, mat renklere sahip kumaşlar tercih edilmektedir. İç göstermeme olayı da oldukça cazip gelmektedir.

Günlük Şal Modelleri Nasıldır?

yazlik-sal-modelleri

Günlük kullanılan şallarda rahatlık ve kombinlere uyum ön plandadır. Özellikle günlük hayatınızda spor giyinmeyi seviyorsanız veya viskon elbiseler tercih ediyorsanız penye şal modelleri tam size göre! Ayrıca penye şalların şekil alması da oldukça kolaydır ve model verme konusunda asla zorluk çekmezsiniz. Ancak penye şal her yüze yakışan kumaş türü değildir.

Alternatif şal kumaşı olarak tok duran keten ve pamuk kumaş günlük kombinlerinize çok yakışacaktır. Eğer spor bir görüntü isterseniz şalın iki ucunu arkada birleştirerek bağlayabilirsiniz. Ya da şalın bir ucunu uzun bir ucunu kısa bırakıp uzun tarafını arkaya atabilirsiniz. Bu model yazlık şal modelleri için oldukça ferahlatıcıdır. Tüm bu şal modellerini internetten video izleyerek de bulabilirsiniz.

Ucuz Şal, Eşarp Almak Mümkün Mü?

Hayat şartlarının pahalılaştığı bu dönemden şal ve eşarplarda nasibini almıştır. Ancak piyasa şartlarına göre oldukça uygun şallar bulmanız mümkündür. Fiyatlar her ne kadar anlık değişse de örneğin ortalama 100 liraya bir şal bulabilirsiniz. Ve bu şallar güncel modaya uygun renkte ve kumaşta şallardır. Fiyatlar arttıkça ise kalite daha da artacak ve modeller de daha çok çeşit olacaktır.

Özellikle son günlerde moda olan kendinden desenli şallara mutlaka alışverişinizi tamamlamadan göz gezdirmelisiniz. Bu arada yukarıdaki fiyat ortalama ve en düşük fiyattır. Tercih edeceğiniz kumaşa ve markaya göre fiyatlar artacaktır. Örneğin ipek bir şala sahip olmak isterseniz 1500-2000 TL’yi gözden çıkarmalısınız.

Yazlık Şal Modelleri Nelerdir?

yazlik-sal-modelleri

Yukarıda pek çok yazlık şal modelleri ele alınmıştır. Kişilerin zevkine ve tercihine göre şal yapış modelleri değişir. Ancak zaten çok fazla bir alternatif de bulunmamaktadır. Genelde yazın şalın bir ucu kısa bir ucu uzun bırakılarak uzun kısmı arkaya atılır. Küçük kısım ise olduğu gibi bırakılır.

Bu modeli yaptığınızda boğazınıza kumaş yığılmadığı için sizi terletmez. Ya da iki ucunu sadece arkaya atarak da bu modelleri rahatlıkla kullanabilirsiniz. Halk arasında en çok kullanılan modeller bunlardır.

Yazlık Şal Modelleri Hakkında Sık Sorulan Sorular

yazlik-sal-modelleri

Tesettürlü kadınların zorlandığı zamanlardan olan yaz mevsiminde, yeni üretilen şallar kurtarıcı olmuştur. Birçok kumaş çeşidinin olduğu yazlık şal modelleri arasında en çok kullanılan keten şallardır. Tek probleminin ütü olduğu bu şallar hakkında detaylı bilgiler yukarıda verilmiştir. Yazlık şal modelleri hakkında merak edilen diğer soruları ise aşağıda verilmiştir.

1 – Yazlık Şal Modelleri Kumaşı Nedir?

Yazın dayanılmaz sıcak günlerinde terletmeyen yazlık keten şallar tavsiye edilir. Bu kumaş sizi diğer şallar gibi yakmaz ve boyun kısmında fazla kumaş birikiminden dolayı rahatsız etmez. İki ucunu arkada serbest bırakarak yazlık şal modelleri içerisinde en kullanılanı tercih etmiş olursunuz.

2 – Hangi Şal Kumaşı Daha İyi?

Medine ipeği kumaş gerek yumuşaklığı ile gerek renklerinin güzelliği ile ön plana çıkar. Ayrıca tüylenmemesi, tok duruşu ve yazlık şal modelleri çeşitlerinin de bulunması kullanıcıların Medine ipeği şallarını tercih sebebidir.

3 – En Rahat Şal Kumaşı Nedir?

Mevsim fark etmeksizin keten pamuk şallar her zaman daha rahat ve tok duran şal kumaşlarından olmuştur. Gün içerisinde özgürce hareket etmenizi sağlar ve yaz aylarında da asla sizi terletmez. Yazlık şal modelleri arasında vazgeçilmez kumaşlardandır.

Yoruma kapalı.