Yoğurt Salatası Diyeti

Yoğurt Salatası Diyeti

Yoğurt salatası diyeti aslında insanların beslenme düzenini en kolaya indirecek bir diyet sistemidir. Diyet kelimesi insanların korkulu rüyası olmuş durumda. Doğrusu bazı diyet listeleri gerçekten korkunç bir hal almış vaziyette. Diyet bir kural değildir yaşam tarzıdır. Aklınıza gelebilecek birçok diyet listesini aklınızdan çıkarın. Hem lezzet ile zorlu listelerin önüne geçecek hem de kalorisi oldukça düşük sağlık diyetlerini başında gelebilir.

Yapılabilecek en sağlıklı ve en lezzetli yoğurt salatası diyeti özellikle basen, karın bölgesi, bel yağları için oldukça etkilidir. Yoğurt ve salata iki muhteşem lezzetin bir araya gelmesiyle sağlıklı bir diyet ortaya çıkaracağız.

Yoğurt Salatası Diyeti Günlük Listesi

Yoğurt Salatası Diyeti Günlük Diyet Listesi

Öncelikle hızlı bir şekilde zayıflamak için kibrit kutusu kadar peynir, avuç içi kadar zeytin gibi tabirlerle size zarar verecek ve aç bırakacak diyetlere kalkışmamanız gerekir. Sağlıklı kilo vermeniz için vücudunuzu tanımalısınız. Diyete büyük heveslerle başlarsınız daha sonra kaçamaklar başladığı zaman kendinizi bir anda başa döndürebilirsiniz. İradeli ve aç kalmadan alışkanlıklarınızı yavaş yavaş değiştirerek diyete başlayabilirsiniz. Size zarar veren alışkanlıklarınızdan kurtulmakla başlayabilirsiniz. Mesela gece geç uyumak, sabah geç kalkmak, kahvaltı etmemek gibi alışkanlıklarınızdan vazgeçerek başlayın. Kendinize belli bir düzen oturttuktan sonra öğünlerinizi kaçırmadan vaktinde tüketmeye özen gösterin. Günlük diyet listesine enerji deposu kahvaltıyla başlamalısınız.

Yoğurt Salatası Diyeti Kahvaltı Öğünü

Yoğurt Salatası Diyeti Kahvaltı Öğünü

Eğer sağlıklı bir diyete başlamak istiyorsanız önceliğiniz düzenli bir kahvaltı olmalıdır. Diyet listelerindeki en önemli öğün kahvaltıdır. Sabah kahvaltısı hem metabolizmayı hızlandırır hem de gün içerisinde tok tutmayı sağlar. Sabah kalktıktan sonra bir saati geçmeyecek şekilde kahvaltı edilir. İnsan vücudu gece yarısı dinlendiği için sabah enerjiye ihtiyaç duyar. Gece boyunca çalışmayan metabolizma sabah kahvaltısı ettikten sonra hızla çalışmaya başlar. Protein ve kalsiyum yönünden zengin yoğurt günün her öğününde kullanılabileceği gibi kahvaltılarınızda da yer alabilir. Şimdi standart kahvaltı listesi hazırlayalım.

 • 1 Kâse (4 yemek kaşığı) Yoğurt ve adet salata, isteğe bağlı nane yaprakları ve nar konulabilir.
 • 1 adet haşlanmış yumurta,
 • 1 dilim peynir,
 • 4 adet zeytin,
 • 2 adet ceviz,
 • Domates ve yeşillik,
 • 2 dilim tam tahıllı ekmek

Günlük standart bir kahvaltı ile isteğe bağlı sağlıklı yiyecekleri kendi listenize ekleyebilirsiniz.

Yoğurt Salatası Diyeti Ara Öğün

Yoğurt Salatası Diyeti Ara Öğün

Ara öğünün ne kadar önemli olduğunu unutmayın. Bir sabah kahvaltısı kadar ara öğününde çok önemli olduğunu bilmelisiniz. Gün içerisinde kan şekeri dengede tutmak için ara öğünü aksatmayın. Bir önemli yönü ise açlık hissini giderir ve sizi daha fazla tok tutar. Bu sayede öğle yemeğinde aşırıya kaçmamanızı sağlar ve metabolizmayı canlandırır. Peki ara öğünde neler tüketebilirsiniz. Az olacak şekilde kuru kayısı, ceviz, kraker, bir kâse yoğurt, avuç içi büyüklüğünde elma, mandalina, kuru üzüm, badem, fındık gibi ürünleri tüketebilirsiniz. Bu sayede sık sık acıkmaktan kurtulabileceksiniz.

Yoğurt Salatası Diyeti Öğle Yemeği

Yoğurt Salatası Diyeti Öğle Yemeği

Ana öğünden sonra öğle yemeği için karnınız sizi tırmalamayacaktır. Bu yüzden sağlıklı bir şeyler tüketirken aklınıza kalorisi yüksek yemekler ve yiyecekler pek fazla aklınıza gelmeyecektir. Diyette zorlandığınızı düşünüyorsanız eğer diyet listenizi eğlenceli hale getirmelisiniz. Bunu nasıl yapacağım diye düşünüyorsanız renkli sebzeler, görseli güzel olan sunumları tercih etmek sizi diyete daha çok teşvik edecektir. Öğle yemeğinizi seçerken ağır olmayan çeşitlere kaçmalısınız. Sürekli kafanız karışıyorsa hangi yiyecekleri bir arada kullanacağınızı bilmiyorsanız sizin için yoğurt salatası diyet listesi yaptık.

 • 1 kâse (4 yemek kaşığı) yoğurt ve 1 adet salata isteğe bağlı ceviz kuru kayısı gibi yiyecekler ekleyebilirsiniz.
 • Haşlanmış brokoli, havuç, biber eşliğinde 1 adet haşlanmış tavuk but,
 • İçecek olarak da ayran veya taze sıkılmış meyve,
 • 1 kâse (1 kepçe) yağsız çorba

Gibi bir öğle yemeği diyet listenize ekleyebilirsiniz. Gayet renkli ve karın doyurucu besinlerdir.

Yoğurt Salatası Diyeti Akşam Yemeği

Yoğurt Salatası Diyeti Akşam Yemeği

Alınan Fazla kiloların en büyük sebeplerinden biri de akşam yemeği vaktini kaçırmaktır. Geç yenilen yemeklerin sindirilmesi daha güç olduğu için akşam öğünlerinizi geciktirmemeye özen göstermelisiniz. Herkes akşam yemeği için sınırlama koyabilir belli bir saat verebilir fakat herkesin düzeni farklıdır. Akşam yemeği saatinizi kendiniz ayarlamalısınız. Uyuma saatinden en az 3 saat önce akşam yemeğinizi tüketmeniz gerekir. Sindirim sisteminin en yavaş çalıştığı vakitler akşam saatleridir bu yüzden dikkat olunması gereken bir öğündür. Akşam yemeği listelerinizi kaçamak yapmamanız için dolgun, göz doyurucu ve ölçülü olmalıdır.

 • Boyutuna göre 2 veya 4 adet köfte,
 • 1 kâse çorba,
 • 1 tabak haşlanmış sebze,
 • 1 kâse mevsim salatası,
 • 1 bardak ayran olacak şekilde bir liste hazırlayabilirsiniz.

Diyetlerinizin vazgeçilmezi elbette en az 2 litre su tüketmektir. Günlük sıvı tüketimi hem bağışıklık sisteminizi güçlendirecektir hem de sindiriminizi kolaylaştıracaktır. Öğünlerinize başlamadan önce 1 bardak su tüketmek ve öğünlerinizden 1 saat sonra su tüketmek sizin sindirimini güçlendirmeye yardımcı olacaktır. Zayıflamanızı hızlandırmak istiyorsanız diyet eşliğinde mutlaka düzenli spor yapmalısınız. Eğer koşullarınız uygun değilse günde 45 dakika yürümelisiniz. Bu şekilde sağlıklı kilo vermiş olacaksınız ve kilonuzu dengede tutmuş olacaksınız.

 

 

 

 

Yoruma kapalı.