Zayıflatan Bitkiler ve Çaylar

Zayıflamak isteyen ve bunu en hızlı şekilde gerçekleştirmek isteyen insanlar, çareyi fabrika üretimi olan ve birçok yan etkisi mevcut olan ilaçlarda arıyor. Ancak bu ilaçlar çoğu insanın bünyesinde farklı karşılanıyor ve kilo verilse bile birçok zararıyla birlikte kendini gösteriyor. Kilo verirken asıl göz önünde bulundurulması gereken durumun sağlıklı kilo vermek olduğunu görmezden gelen insanlar, sonrasında büyük sıkıntılar çekiyorlar.

Kilo vermenin çözümünün sağlıklı bir diyet programı ve spor olduğu artık gün gibi ortada. Bu süreci hızlandırmak için, insan yapımı ilaçları kullanmak yerine tabiat eczanesine başvurulmalıdır. Zira kilo vermeyi ve yağ yakımını hızlandıran birçok bitki mevcuttur. Ayrıca bu bitkiler kilo vermeye yardımcı olurken, aynı zamanda vücuda büyük faydalar sağlamaktadır. Peki, kilo verirken hangi bitkiler ve zayıflama çayları yağ yakımını hızlandırır?

Beyaz Çay: Çayın kilo vermeye ne kadar büyük bir etkisi olduğunu hepimiz biliyoruz. Beyaz çayın bir başka özelliği de kilo almaya yatkın vücut tiplerine özel. Eğer her yediğim bana yarıyor diyenlerdenseniz, beyaz çay size yardımcı olacaktır. Öğün aralarında içilen beyaz çay, öğünlerde alınan yağ miktarının tamamının depolanmasını engeller. Bu da daha az bir yağ tabakası demek.

Kuş Otu Çayı: Kilo verememe nedenlerinden biri de, boşaltım ve sindirim sitemlerinde ki sıkıntılardır. Eğer boşaltım sisteminizde bir sıkıntı varsa ve metabolizmanız yeterince hızlı çalışmıyorsa, kuş otu çayı sizlere iyi gelecektir. İçerisindeki magnezyum ve potasyum sayesinde bağırsakların daha sağlıklı çalışmasın yardımcı olan kuş otu, kilo verebilmek için birebirdir.

Yaban Mersini: Sürekli acıktığınızı hissediyorsanız ve bu sizi abur cubur tüketmeye itiyorsa, yabanmersini sayesinde bu huyunuzdan kurtulabilirsiniz. Akşam yemeklerinden önce içeceğiniz bir bardak yaban mersini çayı, açlığını bastıracaktır ve yemeklerde daha az tüketmenize yardımcı olacaktır.

Yeşil Çay: Çinlilere baktığımızda hepsinin incecik olduklarını görüp, iç geçiririz. Bunun neden kaynaklandığını araştırdığımıza karşımıza çıkan ilk şey yeşil çay olacaktır. Yeşil çay metabolizmanın hızlanmasına, yağ yakım hızının artmasına ve cildin güzelleşmesine yardımcı olur. Yağların daha hızlı yakılması, daha hızlı kilo vermenize yardımcı olacaktır.

Tarçın: Tükettiğiniz tarçın vücudunuzda termojenik bir etkiye sebep olur ve vücudunuzun ısısını arttırır. Vücut ısısı arttığı zaman metabolizmanın harcayacağı enerji miktarı da artıyor. Bu da kaynak olarak yağların kullanılmasını sağlıyor. Ayrıca tarçın çayı tokluk hissi sağlanmasına yardımcı oluyor.

Zencefil: Yukarıdaki birçok bitkide olduğu gibi, zencefil de vücudun bağışıklık sistemine katkı sağlar. Bunun yanında tokluk hissine neden olan zencefil, yağ yakımının hızlanmasına da yardımcı olur.

Maydanoz: Diğer bitkilerde olduğu gibi zayıflatma ve yağ yakma gibi özelliklere sahip olmasa da diyet listelerinin en üstünde yer alan maydanoz, sindirim sitemini rahatlatıcı bir özelliğe sahiptir. Sindirim sistemini rahatlatırken vücuttaki ödemlerinde atılmasına yardımcı olan maydanoz, tartıda daha az görünmenize yardımcı olur.

Yoruma kapalı.