1 Dilim Baklava Kaç Kalori?

Tatlılar özellikle de ülkemizde yapılmakta olan tatlılar insanların her zaman için midesinde yeri hazırdır. Her kim olursa olsun, tabi tatlıya karşı bir rahatsızlığı olanlar hariç, bütün insanlar yemekten önce sonra ya da esnasında illa ki tatlı yemek isterler. Çünkü tatlılar bizlerde mutluluk hissinin ön plana çıkmasını sağlamaktadır ki bu da bir insanı ne kadar kötü bir psikoloji içerisinde olursa olsun o anki durum ve vaziyetten kurtulması için oldukça başarılı bir yiyecektir.

Tatlılar denilince akla sınırsız sayıda birçok türü gelebilir ancak hiç kimsenin hayır diyemediği baklavaları ayrı bir alanda incelememiz mecburdur.

Baklavalar ülkemizin yurt dışında bile namı duyulan nadir tatlılarından bir tanesidir ki hal böyle olunca bunun üzerine oldukça geliştirmeler yapılmıştır.

Baklavanın bu kadar gelişmesi ve yiyen insanlarda bu denli etkili izlenimler bırakmasının arkasında bir takım sorunlarda olabilir. Bu sorunlar genellikle kilo problemi olan bireyler için geçerlidir diyebiliriz.

Bir baklava kaç kalori diye yerken hiç düşündünüz mü? Büyük çoğunlukla hayır cevabı verecekmişiz gibi ancak bir dilim baklavanın 130-200 kalori arasında oynama gösterdiğini bilmelisiniz. Baklavanın bir diliminin dahi bu kadar yüksek bir kaloriye sahip olması uzmanlar tarafından uyarı yapılmasını gerekli koşuyor.

Diyetisyenlerden oluşan uzman bir ekibin kilo problemi olan bireyler için ayda 3 ile 4 dilim baklava yemeleri ve bunun fazlası olduğu durumlarda ciddi kilo rahatsızlıklarının meydana geleceğini söylemektedirler.

Yoruma kapalı.