Rihanna Nasıl Zayıfladı? Diyet Sırasında Nelere Dikkat Etti?

Rihanna Kaç Kilo?

Dünya starı Rihanna nasıl zayıfladı sorusu kilo vermek isteyenlerin pek çok platformda cevap aradığı sorulardan bir tanesi. Kilolu dönemlerinde insanların olumsuz eleştirilerine maruz kaldığını belirten Rihanna, uyguladığı diyetler sayesinde kısa sürede, fazla kilolarından kurtulduğunu belirtti. Rihanna’nın kilolu halinden dolayı eleştiri yağmuruna tutulduğu dönemler geride kaldı. Ünlü star, son halini beğenmesine karşılık kalça ve göğüslerinin küçülmesinden de derece rahatsızlık duymuş.

Şimdiki halini beğenmesine beğenmiş ancak kilolu halini de çok sevdiğini her ortamda dile getiriyor. Hatta bazı acımasız eleştirilere sinirlenerek, kendisinin kötü halini kabul etmeyenlerin iyi halini hak etmediklerini açıkladı. Kendisinin siluetlerle oynamayı çok sevdiğini ve kadın için önemli olanın, sahip olduğu vücut şekline uygun kıyafetler giymek olduğunu da söyledi. Rihanna eski hali ile balık etli bir görünüme sahipti.

Rihanna Nasıl Zayıfladı? Bu Süreçte Neler Yaptı?

Rihanna nasıl zayıfladı sorusunun cevabı için uygulanan diyetleri incelemekte fayda bulunuyor. Dünya starı, kilolarından mutlu olduğunu söylemesine rağmen hızlı bir şekilde kilolarından kurtulmuştu. Kilolarından bu kadar çabuk bir şekilde kurtulması ile dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Pek çok platform üzerinden Rihanna’nın nasıl kilo verdiği araştırılan trend konular arasında yerini aldı. Rihanna, bu dönemde özel birkaç diyet programı uyguladığını söylüyor. Yaptığı açıklamalara göre; diyet programı sayesinde kısa sürede kilolarından kurtularak fit bir görünüm elde etmiş.

rihanna-nasil-zayifladi-diyet-sirasinda-nelere-dikkat-etti
Rihana Nasıl Zayıfladı?

Rihanna’nın zayıflama programında egzersizler de yer alıyor. Haftanın beş günü sıkı bir şeklide spor yapan ünlü şarkıcı, özel hocası eşliğinde vücudunun sıkılaşmasını sağladı. Kimilerine göre Rihanna’nın spor programı oldukça özel ve günde yalnızca 5 dakikasını alıyor. 5 dakikalık sürede kilo vermek için neler yapılabileceği tartışılsa da, pek çok kişiye göre Rihanna, ağır kardiyo çalışmaları ile kilolarından kurtuldu. Yine ağır egzersizler yapıldığını iddia eden kesime göre Rihanna; bisiklet sürme, zıplama ve koşu egzersizleri ile hızlı bir şekilde kilo verdi. Ayrıca kahvaltı sırasında diyet kahvaltı uygulayarak da zayıflama programını destekledi.

Rihanna Hangi Diyet Programlarını Uyguladı?

Dünya starı Rihanna, zayıflama döneminde yoğun bir diyet programı uyguladı. Ünlü şarkıcının bu dönemde iki farklı diyet uyguladığı belirtildi. Diyetlerden birinin protein diyeti olduğu diğerinin de beş faktör diyeti olduğu açıklandı. Rihanna, katıldığı bir radyo programında Beş Faktör Diyetini özveri ile uyguladığını dile getirmiştir. Bu sayede formuna kavuştuğunu açıklayan ünlü şarkıcı, Hollywood’daki pek çok kişinin yaşam koçu olan Harley Pasternak tarafından hazırlanan özel diyet programını harfiyen uyguladı. Ünlü şarkıcının, ayrıca, belirli bir dönem boyunca da protein diyeti uyguladığı söyleniyor. Rihanna kaç kilo verdi sorusu net olarak bilinmiyor ancak ünlü şarkıcının görüntüsü her şeyi açıklamaya yetiyor.

Rihanna Nasıl Zayıfladı? Protein Diyeti Nedir?

Rihanna nasıl zayıfladı sorusunun cevapları arasında iki özel diyet programı göze çarpıyor. Bunlardan bir tanesi Beş Faktör Diyeti olurken diğeri de Protein Diyeti. Protein Diyeti boyunca, vücuda yoğun bir şekilde protein alımı gerçekleştiriliyor. Bu sayede vücudun açlık hissi azalırken, vücuttaki kilo dengesi oluşmaya başlıyor. Protein Diyeti’nde vücuda alınan yağ miktarı da ciddi düzeyde azalıyor. Şarkıcının diyet programında yer alan protein ağırlıklı besinler her iki diyet programında da göze çarpmıştı.

rihanna-nasil-zayifladi-diyet-sirasinda-nelere-dikkat-etti

Protein Diyeti: Dünya Starının Beslenme Programında Neler Yer Aldı?

Rihanna nasıl zayıfladı sorusunun cevabı için dünya starının diyet listesine bakmak gerekiyor. Ünlü şarkıcı bu dönemde yeme içme düzenini sağladı ve sağlıklı yiyeceklerle beslenmeye azami ölçüde dikkat etti. Sağlıklı beslenme nedeni ile vücudu hem zayıfladı hem de sağlıklı bir hale geldi. Yaptığı egzersizlerle de diyetini destekleyen ünlü şarkıcı, ince ve sıkı bir vücutla, görenleri kendisine hayran bıraktı.

Protein Diyeti uygulayan Rihanna, bu sayede uzun süre tok kalmayı da başardı. Proteinli yiyecekler nedeni ile vücutta yer alan kaslar da gelişerek vücudun sıkılaşmasına yardımcı oldu. Protein Diyeti sırasında; kırmızı et, süt, yumurta ve balık gibi ürünler yoğun bir şekilde tüketilmekte. Bu dönemde ünlü şarkıcı tarafından yağlı yiyecekler büyük bir oranda terk edildi. Rihanna, günde 2 litre su içmeyi de kesinlikle ihmal etmedi. Bu miktarda su içilmesi, şarkıcının metabolizmasını hızlandırdı ve kilo vermesini kolaylaştırdı.

Protein Diyeti: Rihanna Kahvaltıda Neleri Tercih Etti?

Rihanna nasıl zayıfladı ve bu hale nasıl geldi sorularının yanıtı, Protein Diyeti uygulaması ile bu diyete sadık bir şekilde bağlı kalınmasında yatıyor. Rihanna bu süreçte kahvaltısında meyve ve sebze tüketmeyi de ihmal etmedi. Kahvaltıda yumurta tüketmeye özen gösteren ünlü şarkıcı, öğle ve akşam yemeklerinde de protein ağırlıklı programına devam etti. Protein Diyeti uygulayarak sabah kahvaltısından itibaren tok bir halde, günün geri kalanını tamamlamayı başardı. Bu sayede, daha az yeme ihtiyacı hissederek kalori alımını azalttı.

rihanna-nasil-zayifladi-diyet-sirasinda-nelere-dikkat-etti

Beş Faktör Diyeti Nedir?

Rihanna’nın zayıflamasına yardımcı olan bir diğer diyet ise Beş Faktör Diyeti oldu. Diyet sırasında günde en az beş kez yemek yenmekte. Yemeğin yanı sıra haftada 5 gün boyunca 5 dakika egzersiz yapmak gerekiyor. Diyet, genel olarak 5 temel prensip üzerine kurulu bulunuyor. Gün içerisinde en az 5 öğün yapılması önemli. Yemek sırasında 5 prensip bulunuyor ve yemekler 5 malzeme ile hazırlanıyor.

Egzersizin temel mantığı da, günde 5 dakika yapılarak haftalık 25 dakikalık bir süreçten oluşması. Diyette 2 porsiyon kadar düşük yağ oranına sahip zengin proteinli yiyecekler, 4 porsiyon lifli besinler, 3 porsiyon karbonhidratlı yiyecekler, 1 porsiyon sağlıklı yağ tüketimi ve şeker bulunmayan içecekler tercih ediliyor. Rihanna nasıl zayıfladı sorusu için bu diyetlerin prensiplerini anlamak önem kazanıyor.

rihanna-nasil-zayifladi-diyet-sirasinda-nelere-dikkat-etti

Rihanna Suan Kaç Kilo?

Rihanna suan kaç kilo sorusunun cevabı merak ediliyor. Ünlü şarkıcının hızlı bir şekilde kilo vermesinin ardından tüm gözler, ünlü şarkıcıya çevrilmişti. Rihanna, özel olarak uyguladığı diyet programları sayesinde, istediği fit vücuduna kavuşmayı başardı. Ünlü şarkıcının, şu an için 53 kg olduğu tahminler arasında yer alıyor. Rihanna son hali 2020 ile hayranlarının beğenisini kazanmaya devam ediyor. Merak edilen Rihanna nasıl zayıfladı sorusu da bu şekilde açıklığa kavuşturulmuş oldu.

YouTube video

Yoruma kapalı.