1 Haftada 5 Kilo Vermek İçin Ne Yapmalıyım?

1 Haftada 5 Kilo Vermek İçin Yapılması Gerekenler

1 haftada 5 kilo vermek için ne yapmalıyım, nasıl diyet uygularsam kilo verebilirim gibi sorularınıza yanıt mı arıyorsunuz? Gelin birlikte yazıya göz atalım.

Özellikle sıcak havaların gelmesiyle beraber dolapta yazlıklar çıkmakta yazınki formu koruyamayıp kıyafetlerin içerisine giremeyince de moraller birazcık bozulmaktadır. Bu süreçten sonra akıllara gelen soru ise nasıl kilo verebilirim olacak.

Kilo vermek için ilk önce neden zayıflamak istediğinizi düşünün hatta üşenmeden maddeler halinde yazın böylece elinizde ne kadar çok geçerli sebebiniz olduğunu görmüş olursunuz. Daha sonrasında ise bir uzmandan yardım alıp diyet programı hazırlamak yer almaktadır. Bu işlemden sonrası ise tamamen sizin kontrolünüze kalmıştır.

Beslenme Kadar Egzersiz de Önemli!

1-haftada-5-kilo-vermek-icin-ne-yapmaliyim

1 haftada 5 kilo vermek için ne yapmalıyım sorusunu araştıran birçok kişi bulunmaktadır. Diyet programına ne kadar sadık kalırsanız istediğiniz kiloya ulaşmanızda o kadar kolaylaşmaktadır. Bu yüzden programı harfiyen uygulamak oldukça önemli.

Listenizdeki besin gruplarını belirli saatlerde tüketmek metabolizmayı ve yağ yakımını da hızlandıracaktır. Tabi bu programı spor ve egzersizler de desteklemek oldukça önemli. Ne yazık ki uyguladığınız diyet listesi tek başına kısa sürede istenilen kiloya ulaşılmasını sağlamıyor bu yüzde hareketli bir yaşam şart.

1 Haftada 5 Kilo Vermek İçin Ne Yapmalıyım Sorusunu Sizler İçin Cevapladık!

Öncelikle tempolu yürüyüşle başlanan egzersizler zamanla hızlandırılmalı ve imkân varsa bir spor salonundan destek alınmalıdır.  Kısa sürede kilo vermek isteyenlerin en çok sorduğu soru ise 1 haftada 5 kilo vermek için ne yapmalıyım sorusudur.  Bir hafta kısa bir zaman dilimidir. Bu zamanda kalıcı kilo verimi sağlanamasa da ödem atılarak vücuttaki şişkinlikten kurtulmak mümkündür.

1-haftada-5-kilo-vermek-icin-ne-yapmaliyim25

1 haftada 5 kilo vermek için ne yapmalıyım diye araştıranların öncelikli dikkat edilmesi gereken husus başta su olmak üzere sıvı tüketimini arttırmaktır. Su tüketirken yağ yakımını hızlandıran ve ödem söktüren, salatalık, limon, tarçın gibi besinlerde bu suya eklenmelidir. Beslenmede bu kısa sürede kilo vermekte oldukça önemlidir.

1 Haftada 5 Kilo Vermek İçin Ne Yapmalıyım Diye Soranların Dengeli Kalori Alımı Şart!

1 haftada 5 kilo vermek için ne yapmalıyım sorusunu merak edenlerin dikkat etmesi gereken bir diğer noktada dengeli kalori alımıdır. Diyetisyene danışarak minimum kalori alınmalı ve bu sırada da egzersizlere devam edilmelidir.

Bol lifli gıdaları tüketmek sindirim sisteminin işleyişi için ve metabolizmayı hızlandırmak için oldukça önemlidir. Bu kısa sürede verilen kiloların yağdan gitmemesi bilinmesi gereken bir husustur. Vücuttan sadece ödem yani su atışı sağlanmakta ilerleyen dönemlerde ise yağ yakımına geçilmektedir.  Beslenme kadar önemli olan egzersizler ihmal edilmemeli ve sıkı bir çalışma programı uygulanmalıdır.

1 haftada 5 kilo vermek için ne yapmalıyım sorunuzun yanı sıra 1 Haftada 3 Kilo Vermek İçin Spor Beslenme Tüyoları adlı yazımıza da göz atarak fikir edinebilirsiniz.

İlginizi çekebilir:

YouTube video

Yoruma kapalı.