Acil Zayıflama Yöntemleri

Vermek istediğiniz kilo miktarı az ise kısa sürede kilo verdiren diyetler uygulayarak bir haftada 4-5 kilo verebilirsiniz. Ancak verilen kiloların kalıcılığını sağlamak için diyet sonrasında yediklerinize dikkat etmeniz gereklidir. Özellikle düğün gibi davetlere giderken giyecekleri kıyafetin üzerinde iyi durmasını isteyen bayanlar acil zayıflama yöntemlerini deneyerek 4-5 günde belirgin bir şekilde incelebilirler.

Alkollü ve Asitli İçecekleri Bırakın
Alkollü ve asitli içecekler hazmı zorlaştırarak sindirimi geciktirir. Bu esnada alınan kaloriler hızla yağa dönüşür. Hızla kilo verebilmek için bu içecekler yerine ayran, süt, maden suyu, bitki çayları ya da taze sıkışmış meyve suları tüketin.

Günlük Tükettiğiniz Su Miktarını Arttırın
Su kilo vermenin en etkili yoludur. Yenilen besinlerin sindirilmesi, vitaminlerin emilmesi, ve toksinlerin atılması için mutlaka su içilmelidir. Öncelikle her gün içtiğiniz su miktarını belirleyin. Bu miktarı iki katına çıkararak daha hızlı kilo verebilirsiniz.

2 Günlük Detoks İle 3 – 4 Kilo Verilebilir
Zayıflama yöntemleri arasında detoks hem vücudun kendini yenilemesini hem de iç organların düzenli çalışmasını sağlayan sağlıklı bir yoldur. Detoksun başlıca görevi vücutta toplanmış ödemin ter ve idrar yolu ile dışarı atılmasını sağlamaktır. Böylece vücuttaki şişkinlikler hızla yok olur. Detoksun diğer faydası ise metabolizmayı hızlandırarak yağ yakışını kolaylaştırmaktır. 2 gün boyunca sebze çorbaları ve meyve suları ile beslenmek biraz zor olsa da kısa sürede kilo verebilirsiniz.

Maydanoz ve Kiraz Sapı Çayı
Bağırsakları çalıştırarak ödem ve toksinlerden tamamen arınmanızı sağlayan maydanoz ve kiraz sapını bir bardak suda kaynattıktan sonra süzün. Ilık halde her gün tüketeceğiniz bu su ile bir haftada 4-5 kilo verebilirsiniz.

İştah Kesici Besinlerden Faydalanın
Sürekli yeme isteği içindeyseniz iştahınızı kapatan ve uzun süre tokluk hissi veren bitki, baharat, meyve ve sebzeleri tüketebilirsiniz. Portakal ve limon yağları, mate çayı, yeşil çay tarçın, kakule, muz, kereviz, keten tohumu, maydanoz, ısırgan, rezene, taze kırmızı biber, funda yaprağı çayı tüketerek iştahınızı kesebilir ve daha az yiyebilirsiniz.

Koku Duyunuzu Geliştirin
Nasıl ki güzel bir yemek kokusu duyduğunuzda iştahınız açılıyorsa bazı besinlerin kokusu da iştahınızı kapattığı bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Yeşil elma kokusu, zerdeçal, fesleğen ve nane koklayarak beynin açlık sinyalini uyarabilirsiniz.

Öğünlerde Posalı Yiyecekler Tüketin
Hacim olarak geniş kalori olarak az olan yeşil yapraklı sebzeler tüketmek sizi uzun süre tok tutar. Günde büyük bir porsiyon tüketeceğiniz tere otu, roka, maydanoz ve maruldan yaptığınız salatayı tüketerek kolayca kilo verebilirsiniz. Ayrıca ıspanak, madımak, brokoli ve karalahana gibi yeşil sebzeler tüketin.

Yüksek Kalorili Besinlerin Alternatif Olanlarını Tercih Edin
Aynı vitamin değerlerine sahip olan besinlerin kalori değerleri farklı olabilir. Kırmızı etin sindirimi oldukça zordur. Yerine yeşil mercimek, nohut, kuru fasulye gibi bakliyatlar tüketilerek daha az kalori ile aynı besin değerleri alınabilir.

Yoruma kapalı.