Çörek Otu ile Zayıflama | 1 Ayda 6-8 Kilo!

Sağlık açısından oldukça fazla faydası olan çörek otu zayıflama kürlerinde ve diyetlerinde fazlasıyla karşımıza çıkmaktadır. Bazı diyetlere şok diyetler denmektedir. Bu diyetler ile 3-5 gün içerisinde 5-10 kilo kaybedilmektedir. Ancak bunların bazıları diyet sonrası beslenme alışkanlıklarıyla yeniden kazanılmakta ve sağlık açısından da yeterli dengeyi sağlayamamaktadır. Bu nedenle daha uzun sürede zayıflamak için çörek otunu tüketmek faydasal açıdan fazlasıyla verimlidir.

Çörek Otu İle Zayıflama

Çörek otu ile zayıflama 1 Ayda 6-8 Kilo vermek mümkündür. Zayıflamak için kişinin günlük alması gereken kalori miktarını bilmesi ve bu miktarın altında kalori alması gerekir. Ayrıca vücudun hareketliliği spor ve egzersizlerle artırmak, metabolizmanın hızlanmasına yardımcı olacak gıdalardan tüketilmelidir. İşte bu aşamada bitkisel desteklerden biri de şüphesiz çörek otudur. Çörek otu farklı tüketim şekilleriyle kilo verilmesine yardımcı olmaktadır. Doğal bir gıda türü olması ve antioksidan etkisiyle sizi toksinlerden ve kilolardan arındırmaya yardımcı olmaktadır.

İştah Kesici Etkisi

Çörek otunun iştah kesici etkisi sayesinde kilo vermek kaçınılmazdır. İstakrarlı şekilde tüketilen çörek otu ile iştahlanma dürtüleri giderek ortadan kaybolmaktadır. Bu sayede sağlıklı şekilde tüketilen porsiyon miktarı azalmakta ve kilo verme hızır artmaktadır. Ayrıca çörek otunun ödem sökücü etkisi vardır. Vücutlarda biriken ödemler nedeniyle olduğundan fazla kilolu gözüken kişiler için çörek otu, ödemleri sökmekte ve kollar, bacaklar ve ayaklardaki şişkinlikleri ortadan kaldırmaktadır. Bunun için de çörek otu tüketimini sıklaştırmak ve sabırla tüketmek gerekir.

Çörek Otunun Sindirim Sistemine Etkisi

Karaciğerin temizlenmesini sağlayan çörek otu bu yararıyla sindirim sistemini de olumlu yönde etkilemektedir. Sindirim sisteminin düzenli olması ile de kilo vermek daha da kolaylaşmaktadır. Ayrıca kabızlık gibi boşaltım sistemi sorunlarını da çörek otu ile gidermeniz mümkündür. Çörek otu bağırsaklarda oluşan katılaşmanın önüne geçmektedir. Çörek otunun istikrarlı ve düzenli kullanımı sayesinde kilo vermek için gerekli olan sindirim ve boşaltım sistemi dengesi bu sayede kazanılmış olur.

Çörek Otu Tüketimi

Çörek otunu tüketmek için farklı yöntemler vardır. Sabah uyandıktan 10-15 dakika geçtikten sonra 1 su bardağı ılık su içtikten sonra 1 çay kaşığı çörek otunu yutmanız günlük metabolizmanızın hızlanmasına yardımcı olacaktır. Ayrıca çörek otunu sabahları 1 çay kaşığı alarak çiğneyebilirsiniz. Un gibi kıvama gelene kadar çiğneyip yutabilirsiniz.1,5 çay kaşığı çörek otunu uyumadan önce bir su bardağı dolu suya ilave edin. Gece ağzı kapalı şekilde bekletin. Sabah uyandığınızda suyu dibindeki çörek otlarıyla beraber tüketin. Tüm bu şekilleriyle çörek otunu kullanabilir ve düzenli şekilde kilo vermeye katkısını görebilirsiniz.

Çörek Otu İle Kaç Kilo Verilebilir?

Kişiden kişiye değişmekle beraber ayda en az 5 kilo ile 10 kilo vermek mümkündür. Bunun için düzenli egzersizlerin ve dengeli beslenmenin devamı son derece kıymetlidir.

Yoruma kapalı.