Salonunuza Yenilik Katacak Değişik Salon Avizeleri

2023 Değişik Salon Avizeleri ile Dekorasyonunuz Tamam!

Değişik salon avizeleri dekorasyonda salonunuzun karakterini belirlemede en önemli en güçlü etkendir. İyi bir aydınlatma ve odanın görünümünü yaratma, istediğiniz havayı oluşturma ve sıcak bir hissiyat uyandırma için de önemlidir. Değişik salon avizeleri modellerini bu yazıda bulabilirsiniz!

Salona Avize Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

degisik-salon-avizeleri

Değişik salon avizeleri arasından doğru seçim yapıldığı zaman estetik ve şık bir görünüm ortaya çıkar. Peki salon avizelerinden birine karar verirken nelere dikkat etmeniz gerekir?

  • Ebat: Avizenin kullanılacağı alanın boyutlarını iyi bilmek gerekir, boyut büyüdükçe avize modelinin de ebatlarınım büyümesi gerekecektir.
  • Tavan Yüksekliği: Değişik salon avizeleri seçeneklerinden birine karar verirken tavan yüksekliği de iyi bilinmelidir. Doğru ölçüm yapılmazsa avize fazla aşağıda veya fazla yukarıda kalabilir.
  • Mobilyaların Rengi: Salonda bulunan mobilyaların rengi ve modeli de değişik salon avizeleri seçiminde büyük rol oynar. Avizeler mutlaka salonun tarzıyla ve renkleriyle uyum içerisinde olmalıdır

Salon Avizeleri Modelleri Hangileri?

Salon avizeleri modelleri başlangıç olarak modern ve klasik olarak ikiye ayrılır. Modern ve klasik değişik salon avizeleri fikirleri işte burada!

1 – Modern Salon Avizeleri

Değişik salon avizeleri genelde modern tasarımlı salonlarda geometrik şekiller göz önünde bulundurularak tasarlanır. 2023’ün modern salon avizeleri, geçtiğimiz yıllarda üretilen klasik avize anlayışından uzaklaşan kendi tarzını yaratan şekillerde tasarlanmaya başladı.

Salonu zengin gösteren alışageldik kocaman avize lambalar, yerini tek bir duy üzerine takılan kocaman ampullerin oluşturduğu havalı avizelere bırakıyor.

2 – Modern Salon Avizeleri Nasıl Olmalı?

degisik-salon-avizeleri

Salonunuz, misafir ağırlama için uygun ve modern dokunuşlara sahip olabilecek olması nedeniyle evin en şık yerlerinden biridir. Şık ve modern döşenmiş salonunuzu gösterişli veya sade gösterebilecek yegâne dokunuş da aydınlatmadan geçmektedir.

Modern görünüşü sağlayan aydınlatma sisteminin ışık gücü ve ışık yayılımı kadar önemli olan bir diğer husus da ışık kaynağı olan avizenin modelidir.

3 – Klasik Salon Avizeleri

Değişik salon avizeleri seçilirken öte yandan koltuk, perde ve diğer eşyalarla olan uyumluluğu dikkate alınır. Klasik avizeler genel olarak yaldız ve parıltı kullanılarak yapılır. Daha loş görünüm sunar. Kristal avizeler, gümüş rengi ve altın rengi avizeler klasik avizeler arasındadır.

4 – Büyük Salon Avizeleri

Büyük salon avizeleri değişik salon avizeleri arasında klasik tarza en uygun avizelerden biridir. Genellikle kristal taşlı, normalden daha büyük geniş bir alanı aydınlatacak şekilde tasarlanan bu modeller genellikle gösterişlidir.

Çoklu şekilde şamdanlı ve lambalı daha modern tasarımlar da mevcuttur. Daha sade bir görünüm sunmak için bu modelleri de tercih edebilirsiniz.

Salonunuza En Uygun Değişik Salon Avizeleri Modelleri

degisik-salon-avizeleri

Modern ve klasik modeller dışında bir arayış içerisindeyseniz bu başlığın altına bakmanız uygun olacaktır. Daha değişik salon avizeleri modelleri arıyorsanız zarif ve spor modellere de bakmalısınız!

1 – Zarif Avize Modelleri

Zarif avize deyince akla gelen ilk model sedef avize modelleridir. Hem gösterişli hem zarif duran bu daha küçük avizeler evinizin salonuna zarafet ve çekicilik kazandırır. Sedef avize modelleri hakkında daha fazla bilgi edinebilir salonunuza uygun boyutları bulabilir ve salonunuz için en uygun olanı seçebilirsiniz.

2 – Spor Salon Avizeleri Modelleri

Günümüzde spor avizeler, değişik salon avizeleri içinden en çok tercih edilen modellerdir. Geleneksel modellerin aksine modern çizgiler kullanılarak geliştirilmiştir. Görünümleri sadedir ve aydınlatma açısından oldukça güçlüdür. Ferah salonlar için tercih edebilirsiniz.

Salon Avizesi Nereden Alınır?

degisik-salon-avizeleri

Şık, gösterişli ve spor tarzdaki avizeleri e-ticaret sitelerinden kolaylıkla bulabileceğiniz gibi markaların sitelerinden de takip edebilirsiniz. Size ve salonunuzun dekorasyonuna uygun seçenekleri fiyat karşılaştırması yaparak kolaylıkla internetten bulabilirsiniz.

A – Koçtaş Salon Avizeleri

Hem tasarım hem büyüklük olarak istediğiniz gibi değişik salon avizeleri çeşitlerini bulabileceğiniz Koçtaş, indirimleriyle sizin için en uygun alışverişi sağlayacaktır. Üstelik yaşadığınız herhangi bir sorunda firmayla kolayca görüşebilirsiniz ve sorularınıza cevap alabilirsiniz.

B- Trendyol Değişik Salon Avizeleri

Trendyol’da pek çok değişik avize modellerini kolaylıkla bulabilirsiniz. Trendyol’da akıllı filtreleme özelliğiyle size binlerce avize içerisinden kolaylıkla avize bulma şansı sağlar. Bütçenize uygun fiyat aralığını belirleyerek alışveriş yapabilirsiniz.

Merak ettiğiniz soruları satıcıya sor kısmından satıcıyla iletişime geçerek cevaplandırabilirsiniz. Böylece tam olarak beklentilerinize uygun bir alışveriş gerçekleştirebilirsiniz.

Avize Nasıl Temizlenir?

degisik-salon-avizeleri
Değişik Salon Avizeleri

Değişik salon avizeleri modellerinden birine karar verdiyseniz avize temizliğini de merak ediyor olmalısınız. Avize temizliği zor gibi görünse de birkaç ipucuyla kolaylıkla yapılabilir. Öncelikli yapmanız gereken güvenliğiniz için şalteri kapatmaktır. Daha sonra avizeye ulaşabilmenizi sağlayacak bir merdiven kurarak başlayabilirsiniz.

Bir kaba sirke ve su karışımı hazırlayın. Eğer avizeniz kristalse pamuklu olmayan bir bez tercih edin. Kumaş ve plastik bir avize almaya karar verdiyseniz sabunlu bir bezle silebilirsiniz. Silme işlemini içten dışa doğru yapmanız daha doğru bir temizleme işlemi olacaktır. Kurulama işlemi yapmayı da unutmayın!

Yoruma kapalı.