En Etkili Zayıflama Kürleri ile Bölgesel Yağlardan Kurtulun!

Zayıflama kürleri özellikle bölgesel kilolarından kurtulmak isteyenlerin tercih ettiği besin türüdür. Birçoğumuz bazı zamanlarda kilo kontrolümüzü elde tutamayabiliyoruz. Bunun birçok sebebi olabilmektedir. Ancak artan kilolardan dolayı umutsuzluğa kapılmamak gerekir.

kolay-diyet-listesi-en-etkili-zayiflama-kurleri

Uygulanabilecek bazı kürlerle uzun zamanda kontrolümüze alacağımız kiloların kontrolünün uzamasını kısabiliriz. Bu süreçte uygulanabilecek zayıflama kürleri yanı sıra imkanlar sağlanıyorsa spor yapmak da oldukça faydalı olacaktır.

YouTube video

Kilo verebilmenin en önemli kriteri verilen kalorinin alınan kaloriden çok olmasıdır. Spontane gelişmiş yeme alışkanlıklarını değiştirmek zor görünse de kısa süre içerisinde bu alışkanlık değiştirebilir. İşte bu kriterler hesaba katılarak yardımcı bazı kürlerin listesini veriyor olacağınız. Bu kürlere geçmeden önce kilo artışınızla ilgili sorunu saptamanız atacağınız ilk adım olmalıdır. Bu nedenle kilo alma sebeplerinizi anlamanız çok önemlidir.

Dönemine Göre Kilo Alma Nedenleri

kolay-diyet-en-etkili-zayiflama-kurleri

 • Yapılan araştırmalara göre bazı dönemlerde kilo kontrolü kaybedilebilir. Bu dönemlerde daha dikkatli olmakta fayda var işte o dönemler:
 • Çocuklarda 5 ve 7 yaş aralığı
 • Ergenlik zamanı
 • Erişkinliğe erken girme dönemi: Genelde 25-35 yaş aralığında görülür

Gebelik ve menopoz dönemleri de aşırı kilo artışına sebep olabilecek dönemlerdendir.

Yanlış Beslenme Alışkanlıklarına Göre Kilo Alma Nedenleri

kolay-diyet-en-etkili-zayiflama-kurleri

 • Öğünleri atlayarak yeme alışkanlığı
 • Cep telefonları ile uğraşarak yemek yemek
 • Gerektiğinden fazla tüketmek
 • Akşam öğününden sonra uyumaya geçilecek süreye kadar atıştırmalar yapmak (Akşam yemeklerinden sonra meyve tüketimi tercih edilebilir.)
 • Yeteri kadar su içmemek

İlaç Kullanımına Bağlı Olarak Kilo Artışı

kolay-diyet-en-etkili-zayiflama-kurleri

Bazı ilaçların kullanımlarının kilo artışına sebep olduğu bilinen bir gerçektir. Listelenen ilaçları kullanırken beslenmenize dikkat etmediyseniz kilonuzda artış yaşamış olabilirsiniz. Bu ilaçlar:

 • Psikolojik rahatsızlıklar tedavisinde kullanılan her ilaç
 • Antihistaminik adlı alerji veya sinüzit tedavi sürecinde kullanılan ilaçlar.
 • İnsülin tedavisinde kullanılan ilaçlar
 • Doğum kontrolleri için kullanılan hap ilaçlar

Bu dönemlerin dışında hormonel bozukluktan dolayı aşırı kilo artışı yaşanabilmektedir. Türlü sebeplerden dolayı kilo artışının her yaşta gelişebileceğini unutmayınız.

Aşırı Kilo Verdiren Kürler

kolay-diyet-en-etkili-zayiflama-kurleri

Aşırı kilo verdiren kürler hızlı bir şekilde kilo vermek isteyenler için kurtarıcı niteliği taşımaktadır. Kilo kontrolünüzü kaybetmenize neden olan durumu belirledikten sonra nasıl bir yol çizeceğine en çok kendiniz karar vermelisiniz. Örneğin hareketsizlikten dolayı ise hareket aktiviteleriniz artırmak için hafif antrenmanlar gerçekleştirmelisiniz. Bu noktada yardımcı olması açısın listede yer alan zayıflama kürleri yardımcı olması açısından uygulayabilirsiniz.

Zencefil – Limon Kürü

kolay-diyet-en-etkili-zayiflama-kurleri

Sabahları kalktıktan sonra sabah kahvaltısını yapmadan önce bir bardak zencefil-limon kürü tüketmeniz kilo kontrolünüzü ele almanız için yardımcı olacaktır. Düz bir karın isteyenler için de bu kür oldukça faydalıdır. Kürün faydası 15 gün içerisinde görülebilmektedir. Kür için gerekli olanlar:

 • Bir Bardağa bir kaşık elma sirkesi
 • 1-1,5 tatlı kaşığı sıkılmış limon suyu
 • Biraz sıcak su. Biraz tatlandırmak için bir miktar toz tarçın katıp içebilirsiniz.

Maydanoz Kürü Nasıl Yapılır

kolay-diyet-en-etkili-zayiflama-kurleri

Maydanozun güçlü bir antioksidan içerdiği bilinmektedir. Bu sayede vücutta birikmiş ödemlerine atmanıza yardımcı olur. Fazla yağlarınızdan kurtulmak için maydanoz kürü birebirdir. Profesyonel diyet listelerinde maydanoza bu sebeplerden ötürü yer verildiği için en etkili zayıflama kürleri listesinde yer verilmesi kaçınılmaz oldu. Bu kür için olması gerekenler:

 • 1 adet suyu sıkılmış limon
 • 1 demet maydanoz ve su (soğuk veya)

Bu kürü sabahları kahvaltıya başlamadan önce tüketmelisiniz. Karışımı gerçekleştirdikten sonra 10-15 dakika beklemelisiniz. Tükettikten sonra da en az 30 dakika sonra kahvaltı ederseniz kısa süre içinde kilonuzda azalma olduğunu göreceksiniz.

Zayıflama Kürleri ; Soğan Kürü

kolay-diyet-en-etkili-zayiflama-kurleri

En etkili zayıflama kürleri listesinde bir diğeri soğan kürüdür. Soğan ile birlikte sarımsak katarak da bu kürün etkisini artırabilirsiniz. Bazıları kokusundan dolayı sarımsak ve soğanı tercih etmeyebilir ancak evden çıkmadığınız günlerde mutlaka değerlendirilmesi gereken bir kürdür. Bu kür için gerekenler

 • 1 Adet orta veya küçük boy kuru soğan
 • 2 Su bardağı su

Suyu kaynatın ve soğanları dilimleyin. Kaynayan suya dilimlenmiş soğanları attıktan sonra 3 dakika daha kaynatın. Ocaktan aldığınız karışımı ılıması için bekletin. Öğle veya akşam yemeklerinden 10 dakika önce tüketmeniz halinde etkisini 2 hafta içinde gösterecektir.

kolay-diyet-en-etkili-zayiflama-kurleri

Bu yazıda denenmiş ve etkisi görülmüş en etkili zayıflama kürleri listelendi. Düzenli kullanıma göre ve kişilerin bünyelerine göre bu kürler etkisini 10-15 içerisinde gösterecektir. Ancak bünyeniz için daha kısa sürede daha etkili olabilecek kürler de mevcut olabilmektedir. Bu kürleri deneyip görmeniz de fayda var.

Yoğurtlu Zayıflama Kürü

kolay-diyet-en-etkili-zayiflama-kurleri

Yoğurtlu zayıflama kürü özellikle kadınların zayıflamak amacı ile en çok tercih ettikleri kürler arasında yer almaktadır. Kilo vermeye yardımcı olan bu kür rahatlıkla ara öğün olarak tüketilebilmektedir. Siz de hızlı kilo verdiren yoğurt kürü ile zayıflama amacı ile kullanabilirsiniz. Yağ yakıcı özelliği sayesinde göbek eriten kürler arasında yer almaktadır.

Sağlıklı zayıflatan kür tarifleri arasında yer alan tarifimizin malzemeleri şu şekilde;

 • Yarım limonun suyu
 • Bir çay kaşığı kaşığı pul biber
 • 3 yemek kaşığı ev yapımı yoğurt

kolay-diyet-listesi-en-etkili-zayiflama-kurleri

Saymış olduğumuz malzemelerin hepsini karıştırmalıyız. Hazırlanan kür gece uyumadan yaklaşık 3 saat önce tüketilmelidir. Tüketmeye başlamadan yarım saat önce hazırlamanız yeterlidir. Kürü tükettikten sonra hiçbir şey yememeniz çok mühimdir.Haftada yalnızca 2 gün tüketmeniz gerekmektedir.

kolay-diyet-listesi-en-etkili-zayiflama-kurleri

Çok fazla tüketmeniz takdirde farklı sağlık problemlerine neden olabilmektedir. Haftanın iki günü ara öğünlerinizi bu kürler ile değerlendirebilirsiniz. Diğer ara öğünlerde ise semizotu salatası gibi salatalar yaparak beslenme programınızı daha renkli hale getirebilirsiniz.

Yoruma kapalı.