En İyi Doğal Yağ Yakıcılar

Alınan fazla kaloriler yakılamadığında vücutta kötü görünüme neden olan yağlara dönüşür. Yağlar kısa sürede vücudun göbek, kalça, basen, kol ve bacak bölgelerinde toplanır. Yağ yakmak için bilinçsizce ilaç kullanmak faydadan çok zarar getirir. Yan etkileri oldukça fazla olan bu ilaçları kullanmak yerine hangi yiyecekleri tüketmeniz gerektiğini bilmek çok daha yararlı olacaktır. Diyabet ve kalp hastalıkları gibi birçok rahatsızlığa yol açan yağları yakmak için doğal yağ yakıcı besinlerden yararlanabilirsiniz.

Sebzeler
Vücut için gerekli olan vitaminleri karşılarken aynı zamanda bölgesel yağlarınızdan kurtulmanıza yardımcı olan sebzeler kısa sürede kilo vermenizi sağlar. Oldukça düşük kalorili olan sebzeler vücutta yağ yapmaz. Aksine metabolizmanızın daha hızlı çalışmasını sağladığı için depolanmış yağların yakılmasını kolaylaştırır. Yağ yakma konusunda en etkili sebze hiç kuşkusuz lahanadır. İçerdiği kükürt ve iyot sayesinde yağlar kolayca erir. Sebzeleri çiğ, haşlanma olarak yiyebileceğiniz gibi sebzelerden yağ yakıcı kürler de hazırlayabilirsiniz.

Diyet listenizde olması gereken sebzeler lifli gıdalardır. Lif hem bağırsaklarınızın düzenli çalışmasını hem de midede dolgunluk hissi yaratarak daha az yemenize rağmen daha çabuk doymanızı sağlar. Lifli besinler yavaş sindirildiği için sizi uzun süre tok tutma özelliğine sahiptir. Yaz kış düzenli olarak sebze yemeyi alışkanlık eden kişilerin daha hızlı kilo verdiği kanıtlanmıştır. Kalorisi düşük yağ yakma özelliğine sahip sebzeler arasında brokoli, karnabahar, ıspanak, havuç, domates, kuru ve taze soğan, kuşkonmaz, kabak, balkabağı, marul, maydanoz, tere otu, roka, kuşkonmaz, yeşil biber, mantar, taze fasulye, börülce, pancar, turp yer alır.

Meyveler
Doğal şeker içeren taze meyveler beslenme programınızın ara öğünlerinde rahatlıkla tüketilebilir. İçerdikleri doğal şeker gün içinde kan şekerinizi dengeler ve tatlı yeme isteğinizi karşılar. Tatlı krizlerinizde kalorisi yüksek bir tatlı yemek yerine bir tane mevsim meyvesi yemediğinizde hem daha az kalori almış hem de tatlı isteğinizi durdurmuş olursunuz. Özellikle C vitamini deposu olan narenciyeler yağ yakmada güçlü etkiye sahiptir. Greyfurt, portakal, mandalina, limon, yeşil elma, yeşil erik, mango, ananas, yaban mersini, kavun vücuttaki yağların erimesini sağlar.

Diğer Etkili Yağ Yakıcılar

Yeşil Çay
Vücudunuzun dinlenir haldeyken bile yağ yakmasını sağlayan yeşil çay içerdiği antioksidan sayesinde uyurken bile kilo verebilmenize yardımcı olur.

Kahve
Yüksek oranda kafein içermesi nedeniyle iştahınızı bastırarak metabolizma hızınızı arttıran kahve sütsüz ve şekersiz içildiğinde yağ yakmada oldukça etkilidir.

Tarçın
İştah kapatıcı ve kan şekerini dengeleyici etkili bir besin olan tarçını bitki çaylarınızda kullanarak daha kolay yağları yakabilirsiniz.

Kuruyemişler
Protein bakımından zengin olan ceviz badem, fındık, kabak çekirdeği gibi kuruyemişler metabolizmayı harekete geçirerek vücutta depolanmış yağların eritmeye başlar. Ayrıca faydalı birer ara öğün atıştırmalığıdır.

Süt ve Süt Ürünleri
Kalsiyum ihtiyacınızı karşılayan süt, peynir, yoğurt gibi besinler hem yağ oluşumunu önler hem de diyetinizi daha kolay yapabilmenize yardımcı olur.

Yoruma kapalı.