2022 En İyi Dövüş Filmleri Listesi | En İyi Dövüş Filmleri Hangileri?

En İyi Dövüş Filmleri Listesi ile Zamanınızı Keyiflendirin!

En iyi dövüş filmleri listesi içinde başyapıt sayılacak çeşitli filmlerden bahsedilebilir. Günümüzde sinema alanında farklı kategoriler bulunur. Bunların başında aksiyon kapsamında dövüş filmleri gelmektedir.

İzleyici kitlesi ağırlıklı olarak erkeklerden oluşsa da en iyi dövüş filmleri listesi kadın izleyiciler tarafından da yakından takip edilmektedir.

Geçmişten günümüze ortaya koyulan senaryoların oyuncuların ustalıklarıyla birleşmesiyle ortaya inanılmaz yapıtlar ortaya çıktı. En iyi dövüş filmleri listesi de izleyince zaman kaybı yaratmayacak filmlerden oluşmaktadır.

Elbette kavga ve şiddet onaylanan bir durum değildir. Özellikle şiddetten ve kandan hoşlanmayanların bu listede yer alan filmlerden uzak durması önerilir.

Fakat aksiyon ve macera sevenler üzerine bir de dövüş sahnesi arıyorsa en iyi dövüş filmleri listesi sizin için geliyor! İşte izlerken sıkılmayacağınız aksiyonun sürekli tavanda olduğu yapıtlar!

2022 Güncel| Aksiyonun Bol Olduğu En İyi Dövüş Filmleri Listesi

Dövüş filmleri en iyi olarak adlandırılırken çeşitli unsurlara bakılmaktadır. Kimi izleyici için oyunculuk ön planda olurken kimi izleyici dövüş sanatının profesyonel olarak ne kadar aktarıldığına dikkat etmektedir.

Her ne kadar kişiden kişiye değişen bir durum söz konusu olsa da en iyi dövüş filmleri listesi kendi içerisinde IMDB puanı da göz önünde bulundurularak kendi listesini oluşturur.

Dövüşe ilgisi olanların ya da motivasyon arayanlarında motivasyon filmleri kapsamında izleyebileceği en iyi dövüş filmleri listesi şöyle oluşuyor:

en-iyi-dovus-filmleri-listesi
En İyi Dövüş Filmleri Listesi

1- Altın Yumruk

En iyi dövüş filmleri listesi her zaman şiddet ağırlıklı değildir. Aksine bir isim var ki yediden yetmişe dövüş ile komediyi bir araya getiren isim: Jackie Chan’den bahsediyoruz!

İzlerken hem heyecanlandıran hem de güldüren bu usta isim, Altın Yumruk filminde karşımıza çıkıyor. Filmde Won Fei adındaki bir karakter amcasının yanına dövüş öğrenmek için gider.

Her şey buraya kadar normal olsa da amcasının ayyaş biri olup nasıl hocalık yaptığı konusunda tedirginliği oluşur. Ki bu hoca öğrencilerini eğitirken sakat da bırakmış birisidir.

En iyi dövüş filmleri listesi Imdb puanı 7.6 alarak listeye adını ilk sıralardan yazdırıyor. Zamanınız asla boşa gitmeyecek, pişman olmayacaksınız.

2- Warrior

YouTube video

Çok uzak zaman diliminde yayınlanmayan fakat üzerinden neredeyse on sene geçmesine rağmen en iyi dövüş filmleri listesi içinde olmayı hak eden bir yapıttır.

Başrol oyuncusu Tom Hardy, oyunculuğunu sergilememiş adeta konuşturmuştur! Alkol bağımlılığı bulunan fakat bunu aşmaya çalışan babasının yanına gider.

İnternette dövüşten parasını kazanan ve kısa sürede fenomen olarak duyurulan Tommy, başka bir yarışmaya gözünü diker.

Kazananın 5 milyon dolar alacağını öğrenmesiyle babasının kendisini bir dövüşçü gibi hazırlamasını ister. Bol bol motivasyon, dövüşe hazırlık ve Tayland dövüş filmleri arayanlara kesin öneridir!

3- Asla Pes Etme

Motivasyon filmleri arasında mutlaka anılan bu film, aslında MMA dövüş filmleri arayanlara da öneri niteliğindendir. Zira karma dövüş sanatlarını sık sık görüp öğreneceğiniz bundan dolayı karma dövüş sanatları filmleri arasında bulunan yapıttır. Ayrıca en iyi dövüş filmleri listesi içerisinde yer almaktadır.

Aslında geçmiş zamanda futbol takımının gözdesi olan Jake, kalabalık ve sesli şehirde çok sessiz sakin ve içine kapanık bir genç olarak görülüyor.

Arkadaşları tarafından sürekli sözlü tacize uğrayan ve dalga konusu olan Jake, günün birinde kabadayı olan Ryan tarafından bir dövüşün ortasında kendini bulur. Tahmin edeceğiniz üzere bu arbede sırasında çok ciddi dayak yer ve kaybeder.

Özgüveni artık tamamen sıfırlanan Jake başka bir arkadaşı olan Max sayesinde dövüş hocalarıyla tanışır. Başta sokak dövüşü olarak gördüğü fakat sonradan MMA adında profesyonel bir dal hakkında kendini geliştirmeye başlar.

4- Yenilmez Serisi

YouTube video

Turnuva dövüş filmleri arayanlara uzun soluklu bir seriden bahsetmek gerekiyor. Yıllar geçse de en iyi dövüş filmleri listesi arasında adını duyurmaya devam edecek bir seri: Yenilmez!

Onu en güzel dövüş filmleri arasında bulunmasını sağlayan ring ve dışında geçen atmosfer kadar gerçekçi sahnelerin olmasıdır. Tabi olayların cezaevinde başlaması ve burada dövüş müsabakasına eşlik etmesi de etkili olmaktadır.

En iyi dövüş filmleri listesi içinde yer alan Yenilmez özellikle Yenilmez 3 bölümüyle beğenileri toplamıştır. Meşhur Yuri Boyka yaşadığı sakatlık sonrası ciddi sorunlarla baş başa kalmıştır.

Fakat ikinci filmin zorluğunu bir kenara bırakıp hem hayatta kalmak hem de özgür kalabilmek adına dövüşmeye devam eder. Peki Yuri Boyka bu sefer başarılı olabilecek midir?

En iyi dövüş filmleri listesi arasında yer alan Yenilmez Serisi’ne şans vermelisiniz. Hatta en iyi dövüş filmleri listesi içinde kalmayarak resmen Yuri Boyka karakterini sokak dövüş filmleri arasında eklenmesi sağlayan başrol oyuncusunun Yeşil Sokak Holiganları filmine de bakmanız gerekir.

5- Kan ve Kemik

En iyi dövüş filmleri listesi: Kan ve Kemik, hayatını kaybetmiş dostunuza verdiğiniz sözü canınız pahasına yerine getirir miydiniz? Hem de her anlamda kötü ve güçlü olan rakiplerinize karşı?

İzleyeceğiniz bu film hem bağlı olan bir dostluğu hem de zorlukların üstesinden gelebilmeyi size en iyi şekilde yansıtacaktır.

Dostuna verdiği sözü, dostunu kaybetse bile, yerine getirmeye çalışan başrol oyuncusunun başına gelecekler ise oldukça gerçekçi ve  aksiyon dolu aktarılmıştır.

6- Ejderin Üç Fedaisi

Çin dövüş filmleri arasında en iyisi olmakla kalmayıp dünya çapında en iyi dövüş filmleri listesi içine dahil olmuş bir örnektir.

Bruce Lee… Her yaştan insanın adını duyduğu unutulmaz efsanelerden! Ortaya koyduğu dövüş sahneleri kendisine hayran kalmak için yetiyor da artıyor.

Gizli görevler yürüten Lee, ‘Han’ adında bir uyuşturucu grubunu çökertmek adına dövüş turnuvasına katılmak zorunda kalır.

Aslında zorunda hissetmez zira bu turnuva içinde kız kardeşinin ölümüne sebep olan isimler de vardır. Onun için yaşayacakları artık iş zorunluluğundan ziyade kişisel bir hal alır.

7- Yip Man /Ip Man

YouTube video

Yakın dövüş filmleri arasında sık sık izlediğimiz ve hayran olduğumuz Bruce Lee elbette ustası sayesinde bugünlere gelebilmiştir.

Ustası Ip Man’in hayatı başta olmak üzere Kung-Fu dövüş sanatına dair gerçekçi bilgileri de öğrenebileceğiniz belgesel niteliğinde bir filmdir. Böylece en iyi dövüş filmleri listesi içerisine girmiştir.

Belgesel benzetmesine takılmayın, sıkılmadan oldukça aksiyonlu ve akışkan bir filme tanıklık edeceksiniz. IMDB puanı 8.0 olan bu filme mutlaka şans vermelisiniz.

Film o kadar beğenilmiştir ki Yip Man 2 de sinemaya dahil edilmiştir. Bu nedenle de en iyi dövüş filmleri listesi içerisinde yer almaktadır.

8- Baskın

Sadece en iyi dövüş filmleri listesi içinde yer alması haksızlık olur. Zira bu film efsanevi dövüş filmleri arasında bulunmayı da rahatlıkla hak etmektedir.

Şehrin ücra bir köşesinde bulunan çok katlı bir apartmanda bir uyuşturucu satıcısının bulunduğu haberi polislere gelir. Özel operasyon timi tarafından bu binaya baskın yapılır.

Fakat gözden kaçırılan bir durum vardır ki o da tüm karmaşaya neden olur: Binanın her katında çeşitli suçlardan azılı halde bulunan suçlular vardır! Katil, hırsız, psikopat… Ne ararsanız.

Özel tim içeri girse de her katta farklı bir örgütlenmeyle karşılaşır. Polisler feci şekilde öldürülmektedir. Canını kurtaran birkaç polis ise 30 katlı apartmanın en üst katına tırmanmaya çalışır. Tabi bu o kadar da kolay değildir.

9- Son Şans

YouTube video

En iyi dövüş filmleri listesi içerisinde yer alan bir diğer film ise Son Şans. Film adının hakkını vererek gerçekten Billy Hope için hayatının son şansını doruklarınıza kadar size yaşatacaktır.

Billy hayatı dört dörtlük giderken eşini kaybetmesiyle birlikte çok kötü bir yola düşer. Uyuşturucu ve içkiden kendini alamaz.

Günler birbirinden daha kötü giderken en kötüsü başına gelir. Kızının velayeti durumundan ötürü elinden alınır. Evini kaybetme tehlikesiyle de karşı karşıya kalır.

Durumu tersine çevirmek adına Tick adında arkadaşıyla buluşup dövüş konusunda gelişmek istediğini söyler. Böylece hem hayatını düzene sokacaktır hem de maddi durumunu toparlayıp kızına tekrar kavuşmak ister.

İşler tam da istediği gibi gidecektir. Tick ona sadece maddi ve dövüş bilgisiyle değil aynı zamanda ruhsal konularda da ciddi bir destekçisi olacaktır.

Filmde başrol olarak Jake Gyllenhaal bulunuyor, 50 Cent gibi ünlü isimlere de denk geleceksiniz.

10 En İyi Dövüş Filmleri Listesi | Fighter

Türk bir dövüş filmi arayanlar için en iyi dövüş filmleri listesi içinde yer alıyor. Bahsedilen dövüş filmi Türk isimleri sık sık duyacağınız sahnelere sahiptir.

Aicha, uzak doğu dövüşü olan Kung Fu için ciddi bir efor sarf etmektedir. Halbuki ailesi bir boksör olan, kung fu ile ilgilenen kız istememektedir.

Kardeşi Ali gibi başarılı bir doktor olmasını ister. Ailesi tarafından gönderilen maddi ve manevi destekler yetersiz kalacaktır. Diğer en iyi dövüş filmi listesi  senaryolarında alışık olduğumuz erkek yerine kadının mücadelesini izleyeceksiniz.

İlginizi Çekebilir: 10 En Korkunç Filmler Listesi ile Cesaretinizi Ölçmek İster Misiniz? 

YouTube video

Yoruma kapalı.