Evlilik Aşkı Öldürür Mü Testi 2020

Gerçekten Aşk Var mıdır?

Eşler birbirlerini sevseler de ilişkilerinin belli bir yerinde evlilik aşkı öldürür mü testi ya evliliği taze tutma yolları gibi konuları araştırmaya başlayabilirler. Maalesef bu günümüzde çok sık karşılaşılan bir durumdur. Evlilik aşkı öldürür mü öldürmez mi bilemeyiz ama içinizde bu durumu sorgulamaya başladığınız çok açık.

Evlilik Aşkı Öldürür mü Testi

Birbirini seven, birbirine güvene ve saygı duyan iki insanın evlenmeye karar vermesi ve evlenmesi çok doğal bir süreç ve sonuçtur.

Aşk denilen duygu aslında ilişki sürecinde form değiştirir denilebilir. Aşk bir zaman sonra partnerinize duyduğunuz sevgiye dönüşebilir. Bu dönüşüm sırasında içinizde bir şeylerin eksildiğini hissedebilirsiniz. İçinizde partnerinize karşı olan tutkunun azaldığını düşünebilirsiniz. Bu durumda içinizde evlilik aşkı öldürür mü sorusunu sormaya başlayabilirsiniz. Fakat aslında duygularınızda bir eksilme yok. Olan şey partnerinize olan aşk ve tutkunuz, sevgiye ya da saygıya dönüşmesi olabilir.

Evlilik Aşkı Öldürür mü Testi Doğru mudur?

evlilik-aski-oldurur-mu

Aşk bizlerin sandığının aksine duygusaldan çok hormonel bir olaydır. Evliliğinizin başlangıcında kendinizde ve partnerinizde değişiklikler görebilirsiniz. Bu değişimlerin başta size ve ilişkinize olumlu yönde olma olasılığı çok yüksektir. Bunun değişimin sebebi vücudunuzda sevgi ve tutkuyu etkilen hormonların artması ve kendini yenilemesidir. Bundan dolayı partnerler birbirlerine daha bağlı hale gelirler. Fakat sonrasında günlük yaşamdaki sıkıntıların başka hormonel sonuçları olabilir. Tekrar değişen hormonlardan dolayı asşk hormonu baskılanabilir. Sevgiye ait hormonlar baskılandığı için tutkunuzu kaybedip evlilik aşkı öldürür mü diye başlayabilirsiniz. Yani durum sevginin bitmesi değil sevgiye etkileyen hormonların baskılanmasıdır.

Bu duygu değişimlerinin evliliğinizi ya da ilişkinizi kötü yönde etkilemesine izin vermeyin. Eşinizi seviyorsanız ve onu kaybetmek istemiyorsanız durum ve davranışlarınızı değiştirmeye çalışın. Önemli olmayan tartışmalar ve inatlaşmalarla ilişkinize zarar vermeyin. Eğer sorunlarınıza bir çözüm bulamıyorsanız bir ara vermek ilişkiniz için daha sağlıklı olabilir.

İlginizi Çekebilir: Görüştüğü Biri Varken Beni Neden Hayatına Alıyor

Yoruma kapalı.