Göbek Eritme Programı

Vücuttaki yağların en zor eriyen bölgelerden biri olan göbek yağları özellikle düzensiz beslenme sonucu meydana gelir. Göbeğinizde kötü görünen fazlalıklarınız varsa ve bu yağlardan kurtulmak istiyorsanız düzenli olarak egzersiz programı yapmalı ve eş zamanlı olarak beslenmenize de dikkat etmelisiniz. Sadece diyet yapmak ya da sadece spor yapmak göbekteki yağların erimesi için yeterli değildir. Diyet ile birlikte her gün karın kaslarınızı çalıştıracak olan bir egzersiz programı belirlemelisiniz.

Göbek Eritme Egzersizleri Yaparken Nelere Dikkat Edilmelidir?
Göbek eritme egzersizi yaparken ilk günlerde zorlanabilirsiniz. Ancak ilk 3 günden sonra daha kolay yaptığınızı göreceksiniz. En kolay yapılan egzersiz türlerinden biri ola karın bölgesi egzersizlerini ilk başlarda 10 tekrar olarak yaparken ilerleyen günlerde 20 tekrar halinde yapmalısınız. Egzersiz hareketlerinden kısa sürede etkili sonuç alabilmeniz için günde 2 set halinde yapmanız önerilir. Her hareketi tamamladıktan sonra 1 dakika ara vermek kalp sağlığınızı korumanıza yardımcı olur. Vücudunuz soğumadan diğer harekete geçin.

Karın kası egzersizleri kardiyo sporları ( yürüyüş, koşu, ip atlama, bisiklet sürme vb.) ile desteklenmelidir. Özellikle güne başlarken kahvaltıdan önce ve gece yatmadan önce yapacağınız hareketler sayesinde metabolizmanız uzun süre çalışacaktır. Yapılan araştırmalara göre 20 dakikalık egzersiz ya da yürüyüş sonrasında hızlanan metabolizmanız yağ yakmaya başlar. Siz sporu bırakmanıza rağmen metabolizmanız spor sonrasındaki 2 saat boyunca hala yağ yakmaya devam eder. Bu nedenle spor sağlıklı kalabilmenin temel kuralıdır.

Göbek Eritme ve Beslenme
Göbek bölgenizdeki yağları eritmek ve karın kaslarınızı sıkılaştırmak için öncelikle bol su içmelisiniz. Egzersiz yaparken kaybedeceğiniz mineralleri geri alabilmeniz için tükettiğiniz su miktarını arttırın. Yağlanmaya neden olan şeker, tuz, hamur işleri, asitli ve şekerli içecekler, nişastalı besinler, beyaz ekmek, yağlı kızartmalar ve her türlü hazır gıdaları tüketmemeye özen göstermelisiniz.

Göbek Eritme Egzersizleri

Destekli Crunch Hareketi
Mekik hareketinde olduğu gibi yere sırt üstü uzanın. Ayaklarınızın altına yüksekte tutacak bir destek koyun. Ellerinizi baş hizasında tutarak öne doğru kalkın. Karın kaslarınızın zorlanması kaslarınızın çalıştığını gösterir. 10 Tekrar ile başlayıp 30 tekrara kadar gün gün sayıyı arttırın.

Ters Crunch Hareketi
Karın kaslarındaki yağları eritmede oldukça etkili olan u hareket için yere sırt üstü yatın. Bacaklarınızı yukarıya doğru kaldırıp dizden bükün ve dizinizle alnınıza değecek şekilde hareket ettirin. Günde 15 tekrar yapabilirsiniz.

Denge Hareketi
Yere ayaklarınızı uzatarak oturun. Ellerinizi öne doğru düz bir şekilde uzatın. Ayaklarınızı yerden kaldırın ve dengede kalmaya çalışın. 2 dakika dengede kaldıktan sonra 1 dakika dinlenin ve yeniden aynı hareketi tekrarlayın.

Karın Kası Sıkılaştırıcı Hareket
Yere sırt üstü uzanın. Ayaklarınızı dizden bükmeden yukarı doğru kaldırın. Kollarınızı da öne doğru kaldırın. Kol ve ayaklarınızı aynı anda kaldıracağınız bu hareketi günde 2 set halinde 15 defa tekrarlayabilirsiniz.

Yoruma kapalı.