Hızlı Göbek Eritme

Göbek yağları vücudumuz da bulunan en kötü yağlanma şekli olarak gözükmektedir. Bu yağlar iç organlara kadar yayılabiliyor ve sağlığımız içinde risk teşkil etmektedir. Özellikle bu yağlar ile birlikte oluşan kortizol hormonu hızlıca vücuda giren yağlardan depolanmasını da arttırmaktadır. Bundan dolayı da göbek yağlarından kurtulmak gerekmektedir. Ayna da kendinize baktığınızda ilk rahatsız olduğunuz şey büyük ihtimalle göbek bölgenizdeki yağ birikintisidir.

Göbek yağlarını eritmek için mümkün olduğunca yağlardan uzak durmalı ve azaltılmalıdır. Yağ yerine sebze ağırlıklı beslenmeye dikkat etmek gerekiyor. Sebzeler, içerisinde bulundurdukları yağ asitleri ile göbek yağını kolay bir şekilde parçalayabilir. Bunu dediğimizde aklınıza hiç yağ yememeliyiz gibi bir şey gelmesin. Zeytinyağı ve omega-3 yağı göbek yağlanmaların da çok etkilidir.

Şeker tüketimini de aza indirmek şekerin yerine meyvelerden şeker almak çok önemlidir. Bundan dolayı da günde 3 porsiyon meyve yenmelidir.

Bol egzersiz yapmak göbek yağlarını da eritmek de fazlasıyla etkilidir. Sabah yataktan kalktığınız da yapılan spor depolanan yağın eritilmesinde en etki edenlerdendir. Sabah kahvaltısından önce yapılan egzersizlere, akşam yemeği sonrasında yapılacak olan 30 dakikalık yürüyüşleri de eklerseniz yağ ve şeker depolarında erime olacaktır.

Deniz tuzu ile yapılan masaj göbek yağlarına çok iyi gelmektedir. Deniz tuzunu göbek bölgenize oval hareketler ile yapmanız göbek yağlarınıza etkili olacaktır. Duşa girmeden 10-15 dakika yapılan bu masaj ile rahatlayacağınızı hissedebileceksiniz. Ayrıca masaj yağları ile yapılan masajlar bu bölge de ısınma sağlayacağından hızlı bir yağ yakımı yaratacaktır.

Elma sirkesi ile göbek yağına iyi geldiği söylenmektedir. Gün boyunca yediğiniz salatalara elma sirkesi koyun. Elma sirkesi mucizeli bir şekilde etkili yağ yakmaktadır.

Yemeklerden sonra içilen sıcak su da midenin daha iyi salgı sağlamasını sağlayacaktır. Bu durumda yağ emilimini yavaşlatacaktır. Yemek sonrası mutlaka 1 bardak sıcak su içmelisiniz. Yemeklerden sonra içilen soya sütü de göbek yağlarınızı yakmakta yardımcı olacaktır.

Yapılan araştırma da soya sütü içenlerde göbek yağı olmadığı ortaya çıkmıştır. Vücutta bulunan fazla şekerin yağa dönüşmeden bağırsaklardan atılmasını sağlamaktadır. Günde 2 kez içebilirsiniz.

Tuzdan mümkün oldukça uzak durun. Diyetlerinizde tuz alımını azaltmanız zayıflamanız da çok etkili olacaktır. Hem de sağlığınız açısından daha iyi olacaktır. Yüksek tuz içeren yiyeceklerden ve tuzlu çeşnilerden uzak durun.

Göbek eritme için düzenli bir egzersiz ile yağları kontrol etmek gereklidir. Şekeri öncelikle hayatınızdan çıkartmalısınız. Düzenli bir yaşam ve metabolizmanızı canlı tutarak kısa sürede göbek yağlarından kurtulabileceksiniz. Fırsatını buldukça göbek eriten egzersizleri yapmalısınız. Mekik, ters karın sıkıştırma, bisiklet hareketlerine benzer ilk başta az olsa da her gün düzenli bir şekilde yaparsanız göbek yağlarınızdan kurtulmanız bir o kadar da kolay olacaktır. Sağlığınız içinde özellikle kalp, şeker felçten uzak durmanız için göbek yağlarınızdan kurtulmalısınız.

Yoruma kapalı.